Thread: LFS Videa
View Single Post
Old 29.7.2005   #40
00Ja
Regular Member

 
00Ja's Avatar
 
Join Date: 29.7.2004
Location: Plzen, CZ
Posts: 867
Default

Kdybych rek, ze bych rad neslysel nejaky slovo chvaly, lhal bych. Ale oproti tomu, co jsem tady videl, je to dost bida. Priste to bude lepsi.

A aspon ja to delam nasledovne:
1) FRAPS nastavim na zachytavani videa ve full size (je tam jeste volba half size) a na 15 snimku za sekundu
2) v LFS si prepnu obrazovku do 640x480 a zmacknu SHIFT+F (aby zmizely veskery maluvky z obrazovky) a hlavne nastavim rychlost prehravani zaznamu na polovicni.
3) nahraju si FRAPsem jednotlivy sceny, ktery budu chtit pouzit. Pozor, FRAPS zachytava nekomprimovany video, coz se skvele hodi pri praci s nim, ale zabira dost mista na HDD. Osobne jsem treba tohle video delal tak, ze jsem si vzdy pauznul LFS, nastavil kameru, spustil klavesovou zkratkou zachytavani FRAPSem, odpauzoval LFS a podle potreby rejdil kamerou. Kdyz skoncil mnou pozadovanej usek, pauznul jsem LFS, ukoncil zachytavani FRAPSem a presoupnul kameru jinam. A tak porad dokola.
4) na HDD mam pak hodne malych video souboru. Ted mas dve moznosti v cem to video zpracovat. Bud ve free VirtualDubu, ktery ma sice omezeny moznosti editace, ale pokud si takhle pauzoval (jak jsem popisoval), staci jen ustrihat casti scen, kde je pauza a bude to fungovat. Dalsi moznosti je zpracovat ty kratky videa v nejakym lepsim programu pro strih videa, treba Adobe Premiera (ja osobne jsem to delal v Ulead Media Studio naky cislo). Moc v tom neumim, fakt jen totalni zaklady.
5) Kdyz to mas sestrihany, pripadne pridany nejaky efekty, tak vysledny video ulozis.
Ve VD jsem vyseldny video jeste zkomprimoval a hlavne ve volbach Frame rate dal prevzorkovani na 30 FPS. Tim to video 2x zrychlis a tim vlastne vyrusis tu polovicni rychlost prehravani zaznamu v LFS. Dela se to takhle kvuli tomu, ze pri zachytavani pri 15 FPS je min zatezovanej pocitac a po prevzorkovani je vysledek plynulejsi nez pri zachytavani rovnou do 30 FPS. Tim prevzorkovanim ale nastane to, ze se ti rozjede zvuk od videa. Proto si pomoci VD ulozim zvlast zvukovou stopu do WAV souboru, v nejakym zvukovym editoru ji 2x zrychlim (pouzivam Adobe Audition, coz je bejvalej CoolEdit) a pri ukladani vyslednyho videa dam pripojit tu "zrychlenou" zvukovou stopu.
__________________
S2 licence, Logitech DFP.
00Ja is offline   Reply With Quote