View Single Post
Old 21.1.2008   #170
JENDAN
LFS Guru

 
JENDAN's Avatar
 
Join Date: 29.9.2007
Location: Praha
Posts: 1 749
Default

Tak bych si dovolil napsat svoje zazitky z prvniho stretnuti s 301, protoze jsem z toho totalne "vyplesklej"

Když clovek vidi funkci tohoto stroje na videu, tak si rika, ze to neni az tak hardcorovy. Teprve na vlastni oci zjisti, co ta masina opravdu dokaze. Me osobne velice prekvapila ultra rychla odezva na reakci auta. Nekdy ma clovek skoro pocit, ze se zastavi cas a rozbehne se az po tom, co se zmeni poloha 301.
Ten kdo si zkrati cestu pres obrubnik, tak si muze pripravit pytlik na blinkani, paklize je slabsi povahy, nebo jiny pytlik na ukousnuty jazyk, paklize jezdite s vyplazlym jazykem. Minimalne vam 301 vypklepne nohy od pedalu a cvakne se zuby. Jestlize se vam to nepodari na asfaltu podchytit volantem (a verte mi ze s tim forcefeedbackem to nejde zas tak snadno), tak mirite primo na barieru a to je vas konec. Ted vam nezbyva nic jineho nez sedet, protoze kdyz se o neco pokousite, tak vypadate jako opily pitomec, ktery se snazi chytit volant. Ze vzdalenosti dvou metru to spis pripomina neco mezi chytanim motýl? a nepresnym tleskanim. Pri prvnim narazu vam nohy vyleti do vzduchu a mlati sebou v prostoru pedalu a pokud se konaji dalsi udery o barieru, tak se cely proces opakuje.
Dalsim zazitkem, ktery doma pred 19" obrazovkou nezazijete je vtahnuti do hry. Byl jsem nadsen tim, ze kdyz jsem se chtel podivat do zrcadka, tak jsem musel hlavou opravdu pootocit a nejenom premrknout ocima. Myslim si, ze jeste vetsiho vtazeni do hry by se docililo, kdyby okoli bylo tmave. Tzn. kdyby se zhasly vsechny svetla a svitila by jenom obrazovka resp. platno. Clovek by totiz vnimal pouze obraz a nevnimal by pohybujici se okoli, tudiz by si nevytvarel umely horizont podle zdanlivemu pohybu okolnich predmetu.
Uzasny pocit take zazijete, kdyz jedete po tahlych zatackach na okruhu Kyoto (mam dojem, ze se to tak jmenuje). Auto se totiz v techto zatackach postavi na vnejsi dve kola, ty se zahriznou do povrchu, ale po chvili jako by to nevydrzely, tak o kousek odskoci a tohle se s pravidelnosti opakuje asi trikrat. Schvalne jsem si to doma zkusil a cely tenhle proces je naznaceny opravdu decendnim naklonenim obrazu. (Pozn. autora: Jiz jsem to zazil v realu na morokarach. V aute totiz mnohem drive ztratite adhezi a pak uz se jenom sunete.)
301 ma pádla, coz je jedna z nevyhod. Ta schaltpaka tam opravdu schazi.
Co me pobavilo byl pohled na cloveka, ktery drzel pravou rukou volant uprostred a pres ni radil levou rukou o jeden stupen vis. Bylo to opravdu k pokukani obzvlaste pak, kdyz radil nahoru v leve zatecce. Cely vysledek potom vypadal, jako kdyz si chce uplest vanocku z vlastnich rukou. Kdyz mu doslo, ze vic volantem uz otocit nemuze (z biologickych duvodu), tak volant pustil a po tomto ukonu zpravidla nasledovalo dekorování okolní scenerie jednotlivými casti karoserie a vytvoreni skinprint? na barié?e.
Co k tomu na zaver dodat. Asi jen ze jste opravdu prohloupili, ze jste se nedostavili. Nejen, ze jsem si krasne zajezdil na 301, momu a unikatnich pedalech Chaose, ale zaroven jsem si vyslechl par drbu z paddocku automotodromu Most.

Last edited by JENDAN; 21.1.2008 at 19:19.
JENDAN is offline   Reply With Quote