Thread: "kokpit"
View Single Post
Old 11.4.2010   #43
petervsp
Newbie

 
petervsp's Avatar
 
Join Date: 4.1.2009
Posts: 35
Default

No este upozornenie na posuvne kolajnicky. Je to super vec, ale pre MOTION cockpit vyhotovenia typu FrexGP a podobne plati presne to iste ako pre nastavovatelnost skolnu. Nastavit idealnu poziciu, vyvazit, vycentrovat, zmontovat a uz nenastavovat a neposuvat. Neide to koli tomu typu uchytenia ako som vysvetloval minule.
No a ked uz sa bavime o tych kolajnickach, tak to je skor rarita ze je to sucastou sportovych sedaciek. Vo velkej vacsine pripadov to sucastou nie je a treba si to dokupovat ak to clovek potrebuje, a to stoji zhruba od 1500 do 3000 korun mozno aj viac. No v pripade sedadlo 4 je to asi sucastou ako to pisu, co je cenova vyhoda. No a cena toho sedadla je fakt super 2300Kc, nieco take som si predstavoval, lacnejsie uz asi neexistuje (na cockpit nema zmysel tie za 6000 az 100000 korun).
No a pohodlnost ti pisem ze o com je. Ked chces jazdit denne 2000 km cele dni a rozvazat UPS, FedEx alebo DHL alebo uz z ineho dajakeho dovodu, tak jasne ze pohodlnost je dolezitejsia.
Ale preteky, trening clovek nejazdieva cele dni. To odjazdis a ides na parky. Tam je to v real autoach skor o bezpecnosti a v cockpitoch o feelingu. No keby som vedel o tom sedadle sedadlo 4, a nemal by som ten plan iba vymeny sedadla, ale uz rovno FrexGP MOTION, tak urcite beriem to sedadlo 4 a nie z Fordu. Len citalsi ako mi to s tym sedadlo vyslo, tak iba preto ho tam mam, inak to ze bolo z vrakoviska neznamena ze bolo zadarmo, pytali za to 35 Euro, tak uz som to nechcel vyhadzovat do srotu, hlavne nie v takom peknom, cistom, zachovalom vonavom stave. CO sa tyka prepotenosti, kupil som si na to potahy, a este na tom mam aj uterak - a potah a uterak sa da hocikedy prat, takze u mna v pohode.
Inak to je pravda ze viacery ktory maju tie sedadla 1, tak tvrdia ze je to nepohodlne a ti objemnejsi sa do toho ani nezmestia poriadne. No ale otazkou je voci comu to porovnavame. Oproti fotelke v obyvacke alebo aj kvalitnej kancelarskej stolicke kde sedi clovek cely den, je jasne ze to nepohodlnejsie. Ale hovorim, preteky a trening, odjazdis a hotovo. Ja viem, ved zviknej aj aj jazdievat viac, ale v podlenom case to mam fakt len kazdy vecer trening 1-2-3 hodiny a cez vikend preteky asi 2 hodiny. Tak tie 2 hodiny zas nie je tak vela ze by az tak vadilo, no jasne ze na cely den by to bolo asi nepohodlne. No ale to je samozrejme relativna vec, a subjektivny pocit, kazdy to vnima inak, a pravda je ze ani ja som este nemal moznost to na take 2 hodiny vyskusat, ba dokonca ani na minutku vobec, takze tiez neviem ake by to v tom bolo, len ma lakaju tie spevnene boky, ze to moze vyzdvihovat efekt gravitacnych sil v zakrutach a tak zlepsovat feeling v cockpite.
No a tym nastavenim a odskusanim si nemysli ze to je len take jednoduche, ze pod klobaska zjem ta
To je ako pri kupovani topanok. V obchode si vyberies take ktore ta netlacia a su dobre a pohodlne, ked sa tam preides tych 10 metrov. Ale potom ked si ich das na cely den a preides 10km, vtedy az naozaj zistis ake su, lebo mna potom vacsinou vzdy tlacia a robia sa mi pluzgiere na nohach. No a sedadlo je tak isto. Sadnes do toho v obdhode - a super, beriem. Doma namontujes a zistis ze pri tych 2 hodinach to uz take dobre nie je. No ale jasne, chapem co chces tymto povedat. Vyskusat si to dajak treba asi minimalne ak sa da, ved bezne clovek nema moznost si pred kupou 2 dni skusat na 6 hodin topanky alebo sedadlo - to je jasne. Len som tym chcel povedat, ze ked si aj kupis hociktoru, nastavovatelnu alebo nie, a zmontujes to (lebo aj sedadlo 1 si vies podlozit a naklonit cele tak ako je, ale tym sa ti potom dviha spodok pod stehnamy - ale tak je tam moznost), no ale zmontuje lebo si to odskusal ze je to dobre, a po hodinach alebo dnoch zistis ze to treba dostelovat. No to je inak pruser a otrava, ale inak to nespravis. Ja som koli tomu vyse 5 krat rozoberal ten MOTION system a uchytenie sedadla, aby som si ho vzdy vycentroval a vyvazil po nastaveni. No ale uz to je dobre takto ako to mam teraz. Ale tohto sa neboj, lebo to uplne vsetci cockpitary su na tom takto rovnako. Vzdy sa to ukaze az po mnohych dnoch a hodinach ze ake to je a vzdy to treba doladovat par krat az kym to bude "akoze" idealne. Tazke treba sa rozhodnut a smelo do toho
Pasy si pozeral, tiez nie su moc lacne. Ale dajme tomu ten za 1300 korun, by mozno bodol...
__________________
Game Controller: Frex GP Motion cockpit with analog Handbrake + Logitech G25 900° with Shifter and Clutch and LoadCell Brake + TrackIR 4 + Dashboard + Outgauge/Tachometer
petervsp is offline   Reply With Quote