View Single Post
Old 12.10.2004   #4
Dušan Matouš
Newbie

 
Dušan Matouš's Avatar
 
Join Date: 23.7.2004
Location: Most
Posts: 78
Default

No a taxi taky dovolim zmínku: Žil jsem v pocitu, že se krom propozic jede i podle základních pravidel, Mezinárodních sportovních ?ád?, co vydává FAS A?R. Už v za?átku teorie v závodnický okruhový škole se u?í základní princip k chování jezdce na okruhu: Ten, co je vep?edu, má právo volit stopu! Odpov?dnost má ten, co jede vzadu! Teprve, když ten zezadu je p?i p?edjížd?ní polovinou auta v zatá?ce, p?edjížd?ný ho nesmí zav?ít, respektive odpov?dnost za p?ípadný kontakt p?echází na n?ho! (Zkuste si to najít a pro?íst, plz). Proto nerozumím koleg?m, co jedou s výkonn?jším vozem (kdyby nás bylo víc, jednozna?n? bych byl pro d?lení do t?íd) a jako šílení se p?ed slabší auto tla?í v zatá?ce, kde musí všichni stejn? zpomalit, a?koli by ho mohli o dvacet metr? dál v poho p?edjet na rovin? díky své lepší akceleraci. Pe?liv? jsem si projel replaye a za svou vinu považuju cca t?i kontakty, kdy jsem ud?lal chybu na brzdách. (kdo ji neud?lal?) Za to se moc a moc omlouvám se zd?vodn?ním, že jsem v setupu zkoušel ty brzdy zeslabit (taky se to osv?d?ilo) a ješt? jsem si na to nezvykl. Zárove? jsem ale v záznamech konstatoval, že sám jsem byl zprasen n?kolikrát tak nevybírav?, že by to za normálních okolností bylo na ?ernej prapor se startovním ?íslem doty?ného um?lce. Jenže já holt hned nabub?ele ne?vu! Byl to nultej závod, takže ani neprotestuju. Kluci a ešt? jedna v?c: Nem?žu se zbavit pocitu, že chovat se na virtuální trati k pomalejšímu soupe?i jako majitel celýho internetu, není úpln? to pravý a s n?kterými bych se nerad potkal na normální silnici. Bohužel skute?n? nemám moc ?asu trénovat. P?vodní zám?r snad byl zkusit si normáln? zazávodit, samoz?ejm? i s p?ípadnejma problémama, který to s sebou nese. Chaos volá po vzájemným respektování, což pln? podepisuju. Možná si v replayích n?kdo všimnul, že když se to dalo stíhat, rychlejším jsem ze stopy uhýbal. Zkuste o tom všem prosím pop?emejšlet, a? se p?íští pond?lí m?žeme spole?n? radovat z hezkýho závod?ní.
__________________
Net?eba jezdit rychle, ale dlouho :)
Dušan Matouš is offline   Reply With Quote