View Single Post
Old 4.2.2015   #1093
JackCY
Regular Member

 
JackCY's Avatar
 
Join Date: 25.4.2007
Posts: 552
Default

Ja kdyz se nerozjezdim tak jsem za 1:42.5xx taky rad
Jsem to ted zkousel a zacinal jsem na 1:42.8xx-9xx. Zmaten z RUF ktery jezdi jinak a brzdi uplne jinde. Vcera jsem myslel ze ten RUF poslu ze skaly jak to jezdi jinak a hrabe to i na 2ku na rovince.

Ono se to obcas nezda ale staci jit trochu pomalu a sup +0.2s. Takhle netrefim 3 zatacky a uz je to nad pul sekundy ztrata s E30 DTM. Clovek si musi zvyknout na grip level a jak moc nebo malo auto a setup zataci. Radeji se snazim brzdit drive nezli pozdeji ale nekdy to nevyjde a tak najezd klouzu vsema ctyrma. Nesmi se to ale prestrelit moc jinak te to moc vynese. Rychlejsi to ale podle me nebude nez kdyz se to projede ciste a dobre se vyjede.

Klouze to dost a projet ciste neni jednoduche, zvlaste pokud clovek meni auta. Ti poslu set, uvidis jake tocidlo to je Kdyz se to trefi tak to ale jede slusne nebot to ma lepsi predni pritlak a diff na coast to nebrzdi ve vraceckach.

Replay toho bohuzel dost vyfiltruje i kdyz je to "singleplayer". Spojku treba neukazuje vubec. Rucni brzdu Kunos app neukazuje nikdy. Sam se pak ani nemam na co podivat jak jsem to vlastne zajel. Jestli jsem ve vracaku jel pres rucku nebo jak jsem to tam hodil.

Urcite to chce trefit dobre T1 a proletet ji rychle, nesmykat moc prednimi pneumatikami a neskrtat obrubnik nez minimalne. Jezdim na medium a tak mi par kol trva nez ohreji pneumatiky a take mi to da moznost si na auto zvyknout nebot pro me sednu a jedu prvni kolo PB opravdu neni. Spis tak sednu jedu a postupne se k PB dohrabu.

Na razeni, ubrat plyn, na brzdach si plyn pridavat aby to min brzdilo motorem, ne moc jinak si prodlouzis brzdnou drahu nebo ti bude ABS pracovat na prednich kolech. I kdyz zrovna s E30 DTM, jel jsem to s brzdami na max na 100% + ABS takze ABS pracuje porad. Na brzdach zvlaste s ABS auta radi tancuji a tak nekdy zatacim na druhou stranu nez je zatacka kdyz brzdim proste podle toho kam to klouze se to musi srovnat, tuknout plyn, nebo i trochu ubrat na brzdach.

Kdyby Kunos snizil to silne brzdeni motorem na spouste aut vubec by mi to nevadilo, je to otravne.

A podrazovat pozdeji take pomuze snizit to silne brzdeni motorem, kdyz na to clovek nezapomene po navyknuti podrazovat brzy.

---

Jinak co se tyce loveni posledni sekundy apod. tak uz je to spis na telemetrii a porovnavat kde clovek ztraci a nebo naopak ziskava, kde by se dalo jet rychleji a pripadne jak. Posledni cast pri snizovani casu a stejne tak konzistence pri zavode je spis o psychice, nemit strach jet na hrane a soustredit se, nemyslet. Pro me je casto horsi a vice nachylne na chyby jet pomaleji v simech nez kdyz tomu muzu slapat svoje tempo. Proto neni moc dobre zvolnit pred koncem zavodu a uz to jen pomalu dovezt napriklad, najednou se auto chova jinak kdyz se jede pomaleji, lepsi si jet svoje naucene tempo az do zamavani vlajky.

Telemetrii jsem v AC jeste nezkousel jen vim ze existuje nejake ACTI a snad Motec program to umi vizualizovat. Nevim jestli to umi nacist data i z replaye nebo jen z ziveho jezdeni. Muzem zkusit jestli chces porovnat.

Osobne bych si nastavil volant na maly uhel, dejme tomu 540?, proste tak abych nemusel ruckovat ve vraceckach nebo jen minimalne a vetsinu zatacek jezdil s jednim drzenim volantu ale zaroven to nebylo moc rychle a nepresne. FF male abych se s tim nepral ale zase ne tak male abych nic necitil, informace z FF chci ale nechci aby mi FF kradlo volant z rukou a jezdilo to nekam jinam diky FF nez chci.
E30 DTM ma v AC vcelku maly rejd a velky uhel volantu neni potreba.

Nekrade ti FF volant z ruky pri brzdeni s ABS? Ja jen vidim ze auto obcas tahne na jednu stranu nebo sebou haze lehce ze strany na stranu jak se zapina ABS stridave na jedne a druhe strane auta, ale staci kdyz to drzim rovne nebo lehce zatocim kontra podle toho kam to jede a kam chci.


Na uceni toho auta je GroupA verze asi lepsi, neni to takova potvora a da se s tim jezdit i bez ABS ktere to defaultne nema. Jen tomu chybi ten 6 kvalt.
Pokud je na nekoho E30 DTM moc divoka tak urcite nejdriv vzit GroupA a nebo dokonce beznou M3 S1 a postupne se projezdit k silnejsim verzim.
A nebo naopak se naucit jezdit mnohem zakernejsi auta a potom DTM bude pripadat lehka

Ja jsem v AC zacal s RUF na Nordscheilfe a to je poradna potvora.
__________________
mpwr.JackCY LFSStats v2.1 WIP

Last edited by JackCY; 5.2.2015 at 02:32.
JackCY is offline   Reply With Quote