Thread: iRacing
View Single Post
Old 26.7.2013   #564
Belda_CZ
Member

 
Belda_CZ's Avatar
 
Join Date: 24.5.2012
Location: Pilsen
Posts: 415
Default

Quote:
Originally Posted by Ghost_CZ View Post
Aha, díky. O t?ch v?cech nic nevim, jsem v iR lama. Ale ten Lotus by možná stál za zkoušku, ješt? si to rozmyslim, ten "lepší" model pneu m? láká.

C6R se mi moc líbí, ale ješt? jsem se s tim autem úpln? nesžil. Je to úpln? n?co jinýho než jezdit s GTR v LFS. LFS m? nau?ilo jezdit agresivn?, pod?azovat agresivn?, brzdit motoremm, šlapat na to co jde, v podstat? neustále se klouzat. To je jediný zp?sob v LFS jak s GT?kama prorazit. A v iR je C6R úpln? o n??em jinym. Když to srovnám, tak LFS dá z ff krásn? v?d?t jestli už mám p?ední kola ve smyku, nebo jestli m?žu ješt? víc zato?it, p?ípadn? co auto d?lá - krásn? je z ff poznat p?enášení váhy v zatá?kách. V iR s C6R nepoznam tak?ka nic, prost? to jede nebo nejede. Jako líbí se mi to i tak, ale chce to absolutn? jinej styl jízdy. V podstat? žádný prudký manévry a agresivní pod?azování do vysokých otá?ek. To tedy v?bec nefunguje... P?išel jsem na to až po pár dnech, že když projedu zatá?ku v nižších otá?kách, poklidn? trefím apex bez jakéhokoliv slidu a pak ješt? víc poklidn? p?idám plyn pro plynulý výjezd, je to rychlejší a hodn?. A p?itom pocitov? je to práv? naopak, když to projedu ala LFS, mám z toho mnohem lepší pocit. Kdybych nevid?l mezi?asy, tak bych tomu nev??il. Takhle jsem na Sebringu srazil cca 0,7s na kolo jen tím, že jsem dv? zatá?ky místo na 2 projel poklidn? za 3. A p?itom na tu dvojku mi to umož?ovalo brzdit dýl a mnohem snáž trefit apex. A pak ješt? jsem si nezvyk na vychytávání smyk?, protože v LFS to bylo cítit z FF a obecn? se to dalo líp p?edvídat. V iR se n?kdy prost? to?im a ani nevim jak, p?i?emž nemam v?bec šanci s tim n?co ud?lat. U LFS je fyzika živ?jší, tam si na to ?lov?k docela rychle zvykne, protože auto je cítit. Takže když má n?kdo talent, dostane se do toho hodn? rychle. Když si vzpomenu tak když jsem si koupil LFS prvn? v roce 2006, první WR jsem zajel asi po 2 m?sících. Te? v iR se tomu docela v?nuju a do špi?kových ?as? je strašn? daleko... Tohle je p?esn? ten typ simu kde je to pot?eba prost? najezdit, protože odezva neni tak skv?lá jako v LFS. Ale stejn? je to vynikající sim, o tom žádná. Ale spíš se budu zatim jen tak v klidu u?it v oficiálních sériích.
Nem?žu než souhlasit, co se tý?e pocit?. Ale podle m? je hlavní rozdíl v tom, že LFS posílá do volantu informace o voze, které v n?m v reálu nejsou a nahrazuje tím jezdci vjemy, které u simu oproti skute?nému autu chybí, když to (ne)cítí to pod prdelí.

Ono vždycky když pak sednu do auta (žádný elektricky naposilovaný p?edohrab, ale zadokola s hydroposilova?em - Omega, BMW E46, ale i ten Caterham bez posilova?e s 720 rozsahem) a t?ch informací ve volantu moc nebylo, vlastn? nic, krom odporu a n?jaké té rány od díry ?i hrbolu p?ípadn? povolení p?i ztrát? trakce, ale prost? ?lov?k to pod sebou a volantem to jen koriguje.

P?ijde mi že iR prost? nep?enáší do volantu ty informace "navíc", díky kterým se nám LFS tak krásn? intuitivn? a p?irozen? ?ídí a umož?uje jezdit absolutní limit citem. U iR je ten limit naježd?ný a získaný zkušeností a odhadem. Líbí se mi víc p?ístup LFS, rF je n?kde mezi nima. RBR je blíž k LFS, ale tam jak ?lov?k letí po šotolin? po?ád v hraba?ce, tak to je trochu jinej gang zase, takže se to h?? srovnává.

EDIT: Díky Lalovi a Salikovi za info, asi p?jdu do FR500, Dallary a Lotusu 49, ty m? fakt lákají a k tomu asi SPA, Silverstone a Interlagos/Wat.Glen/Road Atlanta/Zolder/Zaandvort (díky p?edem za radu, kterou t?etí p?ikoupit - je to hrozný, lákají m? všechny ) , aby byl rovnou i n?jaký ten discount.
__________________

Last edited by Belda_CZ; 26.7.2013 at 23:15.
Belda_CZ is offline   Reply With Quote