View Single Post
Old 29.8.2011   #846
Ghost_CZ
Regular Member

 
Ghost_CZ's Avatar
 
Join Date: 15.3.2006
Location: Plze?
Posts: 910
Default

Quote:
Originally Posted by Hanz DD View Post
Nezapomínám ... naopak. Ve skute?ném závod?ní podobných plechovek, jako tu jezdíme, je mnohem více mnohem ost?ejších manévr? a kontakt? a nikdo s tím problém nemá, protože to pat?í ke skute?nému závod?ní - podívej se na BTCC ?i Japonské mistrovství - tam se na n?jaké: "jen on mi tam vjel, jen on m? vyblokoval a je on do m? str?il" atd. nehraje, tam se závodí!

Samoz?ejm?, že to nesmíš p?ehnat a vy?adit toho druhého ze závodu, ale vytla?ování ve smyslu vybrd?ní v kontaktu plech na plech atd, je zcela normální a používaná v?c v?etn? blokování (samoz?ejm? ne ve vysoké rychlosti). A ur?it? se za ní netrestá, to po 20 letech sledování závod? všeho druhu vím jist?. Trestají se úmyslné kontakty s cílem vy?adit toho druhého ze závodu nebo ho "potrestat" což jsme vid?li v F1 tento víkend, ale vzájemné kontakty a postrkování bez zjevného nezvládnutí vozidla se netrestají.

A jezdit jako Tank? To vypadá úpln? jinak a v žádné závodní h?e, co normáln? hraju se to nedá, ani tady .... Možná by sis m?l ty arkády NFS nebo GRID zkusit, když myslíš, že se tam dá bourat jednodušš?ji a bezpe?n?jši než LFS - tam totiž ty kontakty mají daleko fatáln?jší následky než tady. V SHIFT2 ti vážn?jší kontakt vážn? pošramotí auto a když vyletíš z trat?, tak to není jako v LFS že to trochu o?ukáš, tam to rozsekáš na totálku. V GRID, ten je mnohem zábavn?jší a ješt? nebezpe?n?jší, tam jsou kontakty o?esávací, ale sta?í prudší náraz do bariéry a skon?ils ... to v LFS moc nehrozí

Každopádn? jsem rád, že jsem to podle tebe obohatil , snad to myslíš v dobrém
Jo, v BTCC se jezdí tvrd?, ale i p?esto jsou ty kontakty o 90% mírn?jší než to, co se d?je tady v tvém podání. Nejv?tší rozdíl je v tom, že tam bránící se jezdec za?ne vytla?ovat jezdce za sebou/vedle sebe tak n?jak plynule, že ten má v?tšinou šanci s tim n?co ud?lat. A nebo je tvrdej a bum (p?i?emž ten bum se v?tšinou p?ežije). Jenže ?lov?k jede za tebou, resp. vedle tebe a z?ista jasna prudce zm?níš sm?r do kolizního kurzu (a je ti jedno jestli už tam p?esah je nebo neni), p?i?emž kdyby tohle n?kdo ud?lal i v BTCC, tak jsou oba venku nebo mají citelné poškození a tak nebo tak race over. Pravidla o defenzivní jízd? jsou všude stejná. V BTCC hodn? mhou?í o?i, protože se to tam praktikuje hodn? (ale tady se takhle nikdy nejezdilo, dost se o to zasloužil Chaos a za to mu d?kuju). Ale po?ád máš v pravidlech napsáno že (voln? ?e?eno):
1) nesmíš ohrozit jezdce kolem sebe (což znamená nenajet do n?j)
2) máš právo na jednu zm?nu sm?ru p?i obranné jízd? (což ale neplatí tehdy, když už soupe? je vedle tebe s p?esahem)
3) nesmíš kontaktem získat výhodu. Jakmile jo, m?l bys pozici vrátit.
4) obecn? vyhýbat se kontakt?m

Já si myslim, že závody tady v rámci ?eskoslovenské lfs scény byly a jsou tak nastejno s BTCC. Já sám mám v?tšinou n?jaký ten kontakt skoro v každém závod?. Ale jsou to z 99% kontakty typu jako v BTCC, plech na plech, nic víc. Tedy ty lehké kontakty. Ty jsi do toho vnesl úpln? jinej rozm?r, tak t?eba to co jsi p?edvedl v poslední zatá?ce sprintu na Klouczecha, to by byla havárie na výjezd safety caru, výjezd sanitky, p?íp. úplné zastavení závodu. Ale mysli si co chceš, já arkády nehraju a hrát nebudu (hrával jsem d?ív než jsem poznal tohle) a budu to v závodech hnát co to dá, abych lidem jako ty na trati ujel co nejdál, aby vzdálenost mezi náma byla ta nejv?tší možná. Ale jinak zase m?žem n?kdy zajít na pivo.
__________________
Dokud se n?co nestane (t?eba jestli B?h sešle S3 na zem), tak nic. :)

Last edited by Ghost_CZ; 29.8.2011 at 12:55.
Ghost_CZ is offline   Reply With Quote