View Single Post
Old 26.2.2008   #15
350Z
Newbie

 
350Z's Avatar
 
Join Date: 22.4.2007
Location: Slovakia
Posts: 84
Default

K Hadesovmu prispevku som asi neskor zabudla odpovedat. Takze ak chces renderovat s nejakym pozadim v jpg popripade iny format obrazku tak co treba spravit.

V polozke "Views" prejdes do ponuky "Viewport background". V Background Source vyberies podla moznosti bitmapu so zvolenou plochou na ktorej sa ma vyrenderovat scena.

V polozke "Rendering" prejdes na Environment a zvolis to tu istu bitmapu ako vo viewport background.

Scenu si prisposobis podla obrazka ako by to malo vyzerat, treba sa s tym pohrat aby to proporcne sadlo na zvolene pozadie a pod.

Rendering ---> renderer ---> v rolovacej liste si najdes Brazil CSG server,, Ground Plane zvolis material matte/shadow. Image sampling na P3 kvoli AA.

V Brazil luma server by malo byt zaskrtnute skylight, v podstate tam vsetko je, ale co sa stava pri pouziti matte/shadow je ze pri nielen sedych ale celkovo tmavych miestach a reflektivnych materialoch presvita po vyrenderovani pozadie cez scenu. Podarilo sa mi to odstranit, ale zabudla som s ktorymi nastaveniami som sa presne hrala, pretoze v maxe som nerobila ani nepamatam. Ale jedno z nich je myslim Indirect Illumination, ale to len strelim, este sa na to ked tak pozriem a dam vediet. Sposobov ako vyrenderovat s obrazkom na pozadi so scenou je viac co viem, ale ostatne som neskusala .
__________________
350Z is offline   Reply With Quote