View Single Post
Old 27.4.2006   #14
Kada
LFS Guru

 
Kada's Avatar
 
Join Date: 20.4.2005
Location: Brno
Posts: 1 868
Default

Quote:
Originally Posted by Nitemare
nasel sem stranku kde se daji obednat silny magnety...
...
ta magneticka lepici paska by nefungovala protoze ma poly na protilehlych plochach, takze homogenni pole bude jen na hrane ty pasky... navic bude hrozne slaba...
Na to s tema polama sem bohuzel prisel hned, jak sem si procetl ty stranky. Mam ale moznost si pujcit vetsi mnozstvi tech neodymovych (krychlicky), takze s magnetama na testy snad nebude problem.
Quote:
Originally Posted by Nitemare
hallovy sondy se daji sehnat za 20-40 korun v GM, treba tady maji taky OZ, ale nevim jak se lisi presnosti od tech drazsich od honeywell...
Bohuzel, neni to tak jednoduchy. Bezna vec je switch s Hallovou sondou (napr. z toho odkazu). Tzn. priblizis magnet sepne, oddelas odepne (pripadne bipolarni, kde se spina/odepina opacnyma polama). To ale nechcem. Potrebujem, aby, kdyz plynule (linearne) priblizujes magnet, aby na vystupu stejne plynule (linearne) rostlo napeti. Takovych vecicek se prekvapive moc nedela, jedina, co se u nas bezne prodava je magenticka sonda KMZ10. Jenze ma nevyhodu, ze by se kolem ni musel odelat nejakej bastl se zesilovacem a tak. Ma vyhodu, ze je citlivejsi nez hallovy sondy. Stoji kolem toho kila. Je velka skoda, ze ta sonda od Honeywellu pa dodaci lhutu mesic, protoze je to naprosto idealni zarizeni davajici 0.5 -- 4.5 voltu, presne tolik, kolik chce logitechovej obvod. Teoreticky by mi to dnes meli poslat (objednaval sem 5.4....). Byl bych moc rad, kdyby nekdo objevil Halluv senzor, co je nekde bezne k dostani, ale prosel jsem radove desitky internetovych obchodu s elektronikou a vsude maji predevsim ty spinace a cca ve dvou maji tu KMZ10.
Quote:
Originally Posted by Nitemare
jo a koupil sem si ten joystick f23, ma bezny potaky a je az neuveritelne nepresnej... ale nevim nakolik je to zpusbeny potakama, nakolik spatnou konstrukci a nakolik elektronikou...
Ja sem ho malem koupil od jednoho studentika, ale ukazalo se, ze prodava gameportovou verzi. Hlavne su zvedavej na zazrak od Hw :-).

EDIT: Jo, jeste sem se na rsc foru docetl o vecicce na snimani primo tlaku pedalu, sikulove do davaji do brzdy a sou z toho nadseni, nechce se mi to ted hledat, kdyz tam date hledat "load cell", najdete :-).
Kada is offline   Reply With Quote