View Single Post
Old 10.8.2007   #6
ToFire
Member

 
ToFire's Avatar
 
Join Date: 20.5.2007
Location: Blansko, Czech
Posts: 204
Default

Zrovna v?era jsem jel z Brna na Adamov. Asi to tam neznáte, ale jsou tam dost zatá?ky, úzký mosty pro jedno auto a podjezdy pod tratí, rozd?lený pro každej sm?r zvláš? a v jiné výšce. V míst?, kde si i p?i svých zkušenostech a znalosti každýho výmolu, netroufnu jet víc jak 50km/h jsem najížd?l na most, kde jsem m?l p?ednost - z protism?ru se ze zatá?ky na ten most vy?ítil borec v jaguáru, tak ve 120ti. Dupl jsem na brzdy, zastavil a už jen koukal, jak se tak tak vešel na most, dvakrát to s ním hodilo a tak tak se kolem m? za tím mostem protáhl. Tím jsem cht?l ?íct jen toto: Nezáleží na rychlosti a výkonu, ale na ohleduplnosti, pudu sebezáchovy a v?domí, že m?žu ublížit n?komu jinýmu, na p?edpokládání a dobrém odhadu možností. Co by zbylo z n?koho, kdo by se s takovým volem potkal ?eln? ve škodovce?

Já bych zp?ísnil tresty - ale jinak! Rozlišoval bych míru nebezpe?nosti (za nehodu, zp?sobenou nebezpe?nou jízdou, neohleduplností a pod. bych bral ?idi?ák a šup znovu do autoškoly). Pokuty bych nechal dávat finan?ák, podle výše výd?lku, majetku a pod. - oni mají jediní ty správné informace.
Co se tý?e omezení pro za?áte?níky - je to taky o tom, že si kdokoliv m?že ud?lat ?idi?ák, t?i roky nesednout na motorku a pak si koupit litrový hovado. Te? sme u nás zavedli elektronický tachografy a karty ?idi?e. N?co takovýho ud?lat pro osobáky a pak nastavit - do 100000km do 50kW/t, od 100000km do 65kW/t, od 250000 ........ - pak by to bylo o zkušenostech. Ostatn? pokud by byla karta ?idi?e, nebo elektronicky dopln?ný ?idi?ák, i pro osobáky, pak by se dalo i úpln? jinak bodovat. A co navíc - bez správné karty by ?lov?ka auto nenechalo nastartovat. Však v LFS taky na spoust? server? za?ínáte na malých slabých autech a zbíráte body na v?tší a výkon?jší, ne?
Motorká?i jsou kapitola sama o sob? - v první ?ad? bych zavedl: nezastavíš hlídce - sest?elit - jeho problém, že porušuje pravidla!

Last edited by ToFire; 10.8.2007 at 08:09.
ToFire is offline   Reply With Quote