View Single Post
Old 3.5.2013   #2
Belda_CZ
Member

 
Belda_CZ's Avatar
 
Join Date: 24.5.2012
Location: Pilsen
Posts: 415
Default

Diskuze:

"B?lda:

Ježis už mi v?era psal, jesti nechci uspo?ádat n?jaký pohár, že neví, co bude d?lat do podzimní ligy. (pokud v?bec bude)

Tak bych do toho možná šel, pokud se p?ihlásí alespo? cca 30 lidí + n?jaký pomocník se psaním report? a komisa?i.

Vid?l bych to na "prázdninové období" (?ervenec - zá?í), koncept by byl podobný jako te? protože se osv?d?il, tedy 6 závod? jednou za 14 dní, kvali ale na dv? až t?i ?ásti po 10minutách, kdy by do další ?ásti postupovalo jen prvních x voz?, ?ekn?me do druhé dvacet, do t?etí jen 10, nebo pouze na dv? ?ásti a do druhé by šlo prvních t?eba prvních 16, (sprint) a long na 1-1,5h s pitem, aby se dalo trochu taktizovat + dalo možnost jezdc?m s poškozením opravit "lacin?ji" auto atd), možná jen v jiný den kv?li t?m mezinárodním ligám, aby byla vyšší ú?ast. Dal by se také za?ídit safety car asi, který by umožnil v p?ípad? kolizí sjet se závodnímu poli a v?bec to ud?lal zase blíže skute?nému motorsportu.

Ur?it? bych cht?l jet s n?jakou civilní zadokolí (i když m? láká i RB4, ale na ten interiér se nedá koukat 3 m?síce ) bez slick?, takže asi nejrozumn?jší volba by byla XRT (možná i XRG, ale s tím jsem nikdy nejezdil, p?ijde mi už moc pomalé), co vy na to?

JackCY:

S t?mi kvalifikacemi bych to moc nep?ehán?l. 2 mi p?ijdou OK a? už na 2 ?ásti nebo postupové kde ti nejrychlejší mají další šanci zabojovat.

Závody mi p?ijdou zbyte?né mít 2. Lepší je mít jeden delší a v po?adí podle kvalifikace. T?eba na 2h nebo na 1.5h. Povinný pistop je nesmysl, m?lo by být na každém zvážit zda je pot?eba nebo ne. Pokud pistop tak by m?l vyházet ?ist? z délky závodu a nutnosti ho provést s daným vozem a stylem jízdy. Dá se více taktizovat i když p?i 1 pitstopu toho tedy moc nejde jako když se jede na 6h s vým?nou jezdc?.

Safety car se hodí na vyproš?ování a na odstra?ování velikých kolizí kdy z?stanou auta na trati. Na krátké závody je to ale velká nevýhoda mít safety car který srazí pole. Ono sta?í když se toto stane p?i 3h závodu 10x, protože se to po každém restartu rozemele na kaši. (GTAL FE4/FE3? LOL)

TB4 nebo i TBO není špatná skupina. Omezení na 1 auto mi moc nesedí, s tím že volba není omezená jako byla v BTCC.

XRG je dobré, dá se zkombinovat s XFG.

Osobn? jsem spíš pro n?co s k?ídlama ale. FBM, FOX, GT3.

---

Auta se lépe simulují p?es Tweak, nastavíš si co jak pot?ebuješ a i motor zm?níš. Jen bývala nejv?tší nastavitelnost pouze pro XFG/XRG kde chybí rebound a zav?šení kol je na odpis.

(snažim se krotit )

B?lda:
Tak s kvaldou na dv? ?ásti souhlasim, m?j fuk, ?ím jednodušší, tím lepší -> jeden závod podle po?adí v kvald? - souhlas, fungující skute?ný systém. 2h už se mi zdá moc, 1-1,5 hodiny je optimum ?ekl bych.

Safety car není nutný, to by byl jen takový bonus a možnost pro pomalejší jak ob?as dostat šanci uštvat ty rychlejší, kte?í se p?i hotlapení v p?edu stejn? jen "nudí".

S povinnou zastávkou v boxech u delšího závodu ale nevidím problém, pro? by nemohla být?

TBO = XRT, RB4, FXO? OK. Rozdílné koncepce = zajímav?jší závody, souhlas.

Malé Formule taky nejsou proti mému gustu úpln?, ale prost? vidím v?tší p?ínos v tom jet s n??ím, co si m?že ?lov?k reáln? n?kdy v život? dovolit po?ídit a provozovat (XRT = Nissan S13/S14, cca 40-100k).

Nejrad?ji bych, aby všichni jeli na jednom neutrálním setu a bylo to fakt jen o rukách (a nohách a taky hlav? samo), ale to se hrozn? t?žko bude kontrolovat.

JackCY:


Originally Posted by Belda_CZ
"S povinnou zastávkou v boxech u delšího závodu ale nevidím problém, pro? by nemohla být?"

Protože p?i závod? na 1h je ?asto zbyte?ná. P?i 1.5h už ale nemusí a 2h snad neodjede skoro žádné auto v LFS tuším.

Quote:
"TBO = XRT, RB4, FXO? OK. Rozdílné koncepce = zajímav?jší závody, souhlas."

Jako bylo BTCC. Nuda to opakovat na asfaltu. XRT na rally, mmm

Quote:
"Malé Formule taky nejsou proti mému gustu úpln?, ale prost? vidím v?tší p?ínos v tom jet s n??ím, co si m?že ?lov?k reáln? n?kdy v život? dovolit po?ídit a provozovat (XRT = Nissan S13/S14, cca 40-100k)."

Formule nevím že by se na CZ-SK n?kdy v?bec jeli. Krom? dema.

Quote:
"Nejrad?ji bych, aby všichni jeli na jednom neutrálním setu a bylo to fakt jen o rukách (a nohách a taky hlav? samo), ale to se hrozn? t?žko bude kontrolovat."
Kontroluje se to jednoduše, tedy otravn?, všichni posílají setup po závod?.

Což je velká nevýhoda pro nevolantá?e. Kde my si defakto musíme n?která nastavení zm?nit a nebo setupy doupravit aby jsme byli konkurence schopní.

Mám radši ?áste?n? zamknuté setupy kdy n?co je povoleno m?nit, nebo jsou p?edem dané hodnoty t?eba pro nastavení podvozku že si ?lov?k m?že vybrat z r?zných nastavení tlumi??. Taky byla taková liga na lfsfóru d?íve.

Zamykat setup = výhoda pro nezkušené a nová?ky. Pom?že to? Ani ne, sta?í se podívat na LX cup. Setupy tam i dáme a že by to pomohlo k v?tší konkurence schopnosti? Nezdá se.

Navíc kdo ty setupy bude ladit aby za n?co stály? Lidí co to opravdu umí je velice málo. A i já jsem defakto nemehlo v tomto sm?ru.

Ale bylo by to ur?it? zajímavé pokud tam bude n?co nového a otev?ené pro každého, nová?ky, zkušené, volantá?e i myšáky.

Spíš na nové vlákno toto LX cup se blíží ke konci, tak pro CZ-SK se m?že op?t rozmýšlet co dalšího.

Klouczech:

Quote:
Originally Posted by Belda_CZ
"S povinnou zastávkou v boxech u delšího závodu ale nevidím problém, pro? by nemohla být?"

Quote:
Originally Posted by JackCY
"Protože p?i závod? na 1h je ?asto zbyte?ná. P?i 1.5h už ale nemusí a 2h snad neodjede skoro žádné auto v LFS tuším."

Taky nevidím d?vod, pro? by nemohla být, i když tam ?lov?k zastaví jen t?eba na 0,5s.
Je dobrý jednou se jednou za hodinu projet boxama, napít se, zakou?it si a sledovat, kde vyjedu...

B?lda:

Myslím, že byste si vy myšáci vysta?ili s otev?eným nastavením v oblasti ?ízení, což? Kdo vlastn? ješt? myšákuje krom? tebe a Jardy Dohnalíka? Btw mám po?ád to Momo v kamrlíku.

K tomu že to nem?lo výrazný efekt v LX Cupu to sdílení set?, ono když pošleš nová?kovi WR set, tak mu to holt nepom?že, když to neu?ídí. Ale zato m?žeš zpomalít rychlíky, co mají se svými sety odlítány stovky kol na všech tratích, tím že dostanou jiný a pomalejší set, pak se to trochu vyrovná ?ekl bych.

V podstat? to vidím to ud?lat bu? úpln? otev?ené, a? se dá hotlapit a srovnávat s LFSW, ale to je klasika, nebo ud?lat n?co úpln? zav?eného krom omezených zm?n v ?ízení, tlaku v pneu a t?eba ješt? stálý p?evod, aby se to

za a) "snadno" kontrolovalo (aj tak to bude opruz, ten systém s posíláním set? je samo jasný, myslel jsem spíš jestli na to neexistuje n?jaký soft, n?kdo na to m?l d?ív snad programovat skript, ale asi ne. Bude se to muset kontrolovat po kvald? a pak ješt? po závod?, na to aby byl p?id?len na každý závod jeden z komisa?? asi [+ sám komisa? pošle sv?j jednomu dalšímu, sichr je sichr ]

za b) abychom se p?iblížili civilním sportovím aut?m, tzn žádné brutální odklony, záklony/p?íklony, zam?ené differáky atd. Prost? bysme jeli v podstat? s civilním sportovním autem s natvrdo danou p?evodovkou a rozumn? sportovn? nastaveným podvozkem. Nebránil bych se ani restrikci na 200koní t?eba.

Proto se mi i líbí koncept jednoho auta, takový tovární CUP prost? jako Clio CUP atd, protože ud?lat zam?ené setupy na t?i auta, aby byla vyrovnaná by byl veliký problém a výkonost by se na r?zných tratích dost lišila.

V ?ízení civilu vidím zejména v kombinaci s volantem a manuálním ?azením nejv?tší p?ínos do života."

To? zatím vše, co se prodiskutovalo.
__________________

Last edited by Belda_CZ; 5.5.2013 at 11:37.
Belda_CZ is offline   Reply With Quote