View Single Post
Old 4.3.2013   #53
JÁRA
Newbie

 
JÁRA's Avatar
 
Join Date: 9.3.2012
Location: Brno / Vsetín
Posts: 57
Default

Tak po v?erejšku trošku rozporuplné pocity. Jelikož nejsem moc zkušený ješt? jako v?tšina pole v?era, tak jsem to vzal trošku zodpov?dn?ji a teda p?ipravoval jsem se a trénoval ješt? i na myšce než mi p?išel volant. Tra? jsem nikdy nejel, s LX taky ne a také jsem nikdy nejel na volantu (G27 je m?j úpln? první volant). Mám sice odježd?ných p?es 4 000 kol (na myšce) na DEMO serverech, p?evážn? s XFG, což je sice p?edek, ale i p?es to všechno to byl pro m? za?átek od úplné nuly. Zvykat si a u?it se vše dohromady s pomyšlením, že vy jezdíte kolo kolem 1:34 až 1:36 a abych byl trošku konkurence schopný (což jsem asi moc nebyl) a neplantal se vám tam n?kde, mi dávalo docela zabrat. A když jsem zkoušel jet první kola s volantem tak se mi dlouho neda?ilo se ani trošku p?iblížit k ?asu, který jsem zajel s myškou. Byl jsem z toho volantu trošku neš?astný. M?l jsem problémy hlavn? teda s ?azením na H-?ku, hodn? se mi stávalo, že se mi t?eba nepoda?ila za?adit rychlost, že se mi páka sekla o ten výb?žek co roz?azuje rychlosti a tím jsem ztrácel drahocenný ?as. Dále také p?i pod?azování jsem m?l hodn? problémy v?bec dob?e pod?adit a dobrzdit do zatá?ky z vysoké rychlosti alespo? trochu efektivn? bez probržd?ní a zaseknutí zadních kol nebo abych neskon?il na tráv? ?i v ka?írku, prost? jsem toho m?l plné brejle. Navíc to byl m?j v?bec první takový organizovaný závod. Takže prost? vše úpln? poprvé, úplnej zelená?. Byl jsem nervózní už o víkendu, ale zárove? jsem se opravdu moc t?šil. Trénování a všemu okolo jsem v?noval možná i pár desítek hodin, to jen pro ty co si myslí, že nikdo netrénoval. Troufnu si i docela ?íct, že jsem jeden z t?ch, co trénovali nejvíc, i když to v?era tak nevypadalo. Holt nervozita nikoho nenabrat, nezp?sobit nehodu ap. taky zahrála svoje. Trénink p?ed Q byl perfektní, zajel jsem i sv?j PB, sice jen 1:37:70, ale na úplného nová?ka a ?azením na H-?ku, si myslím, že je p?kný za?átek.
T?sn? p?ed za?átkem Q jsem za?al mít problémy s p?ipojením, což m? velmi zasko?ilo a p?ekvapilo a myslel jsem, že se v?bec nezú?astním. Našt?stí se mi to n?jakým záhadným zp?sobem rozjelo a dostal jsem se do Q.

M?j cíl bylo se v?bec kvalifikovat do závod? a když už tak je oba dojet, klidn? i poslední, hlavn? dojet.

Q: Byl jsem hodn? nervózní, protože jsem v?bec nev?d?l jak to bude probíhat, co m? ?eká a co mám o?ekávat. Když všichni vyjeli na tra? tak jsem jel taky. Zpo?átku jsem jel velmi velmi opatrn? a postupn? se za?al otrkávat, ale stále jsem jel tak?íkajíc na jistotu, protože jsem v?d?l, že nás je pod 32 a závodit budeme všichni. Což m? také zna?n? uklidnilo. Také jsem byl rád, že jsem nebyl poslední v Q. Místo 25.

S: Start byl celkem v poklidný, udržel jsem si startovací pozici, možná dokonce jednu získal. Potom jsem ale bohužel ud?lal chybu která m? rozhodila a v?tšina pole mi ujela. Takže to pak byla stíhací jízda. Zajel jsem další sv?j nový PB, 1:37:53. Po chvilce jsem se dotáhl na skupinku Sotona, Horák, Mikulec, Barto? a chvíli jsem se vezl za nimi. Pak se za mnou objevila Popelka a za?ala se na m? dotahovat a tla?it (né že by to bylo nep?íjemné, ale v téhle situaci bylo). Poda?ilo se mi získat n?jakou tu pozici nahoru, ale pak p?išel útok od Popelky a m? se v T2 nepoda?ilo za?adit rychlost a p?išel jsem asi o 2 pozice. Nakonec jsem jednu pozici ješt? získal. T?sn? mi uniklo Pole Position v Longu po prohození. Byl jsem mile p?ekvapen. Místo 22.

L: Start se mi celkem povedl, získal jsem 3 pozice, ale nikam jsem se moc necpal. Jel jsem velmi opatrn?. Necht?l jsem mít žádný kontakt ani výlet ven, pak bych už horko t?žko dohán?l ztrátu. Pozd?ji se tam vyskytla n?jaká ta moje chyba a jelikož to bylo tak naštosované na sebe tak jsem p?išel hned o 2 pozice, byl jsem trošku rozhozený z toho a postupn? jsem se za?al propadat. Ve 3. kole m? myslím že King (?.21) trefil v T2, p?edpokládám, že to p?epískl a nedobrzdil. Bohužel se mi také párkrát nepoda?ilo dob?e za?adit rychlost a tím jsem p?icházel o dost ?asu. V 10. kole jsem m?l problém s pod?azením v T1 a v té rychlosti jsem to jen probrzdil a doslova jen políbil svodidla. P?i vracení se na tra? jsem musel dávat p?ednost J.Šírlovi a navíc mi to chcíplo. Rázem jsem se ocitl na posledním míst?. No nic, byl jsem odhodlaný to alespo? dojed. Se št?stím jsem dojel J.Šírla, ale p?edjet se mi ho už nepoda?ilo. Vždy jsem ho dojel, špatn? projel zatá?ku a zas dohán?l ztrátu. Potom m? dohnal Ghost a už jsem si ?íkal, že to bude už jen uhýba?ka a že si asi moc nezazávodím. Jakmile se ke m? za?al p?ibližovat JackCY, nechápu pro?, ale za?al na m? už z dálky nesmysln? troubit. Jako chápu, že m? dojížd?l, m?l jsem modrou a musel jsem ho pustit..já jsem to V?D?L, ale to troubení sis mohl odpustit! ?lov?ka to pak akorát znervóz?uje a pak se ud?lá mnohem jednodušeji chyba. Moc p?kn? je to popsáno zde od Pedropana: http://forum.czechlfs.net/showpost.p...&postcount=100
Citace se celkem hodí: "Predjizdejici nema trpelivost, nebo se stane reditelem zemekoule..."
Možná jsi to tak nemyslel, ale musíš brát taky trošku z?etel na nás, které dojíždíš. Ghost projel úpln? v pohod? a v klidu v úpln? tom samém míst?. Jako klidn? si tu trubku používej, ale pak se nediv n?jaké neo?ekávané volovin? od toho pomalejšího z nervozity. Když už tak sta?í jen upozornit a né zb?sile troubit. Bohužel jsi tak moc troubil že mi to spadlo a nevím jak to dopadlo. Tím pro m? závod skon?il a doufám, že moje auto tam nikoho nenabralo. Musím se ješt? podívat na replay. Takže 22 zajetých kol v závod? a poté pád p?ipojení.

To? mé pocity. Závod byl perfektní a moc se t?ším na další. Bohužel jsem velmi zklamán z UPC. Snad to bude další závod v pohod?. D?kuji všem za závod

P.S.: T?m co to padalo, nemáte náhodou internet od UPC? Všiml jsem si že to padalo JackCY. M? to za?alo d?lat problémy t?sn? p?ed kvalifikací až do dnešního poledne.
__________________
Jaroslav Martinec
S2 Licence - od 29. 1. 2013
Logitech G27 - od 8. 2. 2013

Last edited by JÁRA; 4.3.2013 at 22:28.
JÁRA is offline   Reply With Quote