Czech Live For Speed Zone

Czech Live For Speed Zone (forum.czechlfs.net/index.php)
-   Hardware, software (forum.czechlfs.net/forumdisplay.php?f=9)
-   -   Logitech Force Formula GP - problem (forum.czechlfs.net/showthread.php?t=1374)

Fuzzy 10.7.2007 17:21

Logitech Force Formula GP - problem
 
Cau vsichni,

pokud uz to tu bylo 1001x tak sry, ale nikde jsem to nenasel :(

dneska mi prisel "novej" volant a v LFS nemuzu prijit na to, jak priradit plynu a brzde kazdymu jinou osu... "separovane" mam zvoleno, ale vzdycky mi to funguje tak, ze plyn je ve vychozi pozici jakoby na pulce, kdyz seslapnu plynovej pedal, tak to jde az na 100% plynu a kdyz brzdovej, tak na 0% plynu, ale brzdit to nezacne...

dik za rady :)

Tommy V. 10.7.2007 17:37

"separovane" jsi nastavoval v lfs? pro jistostu si zkontroluj, ze to mas zaple i v ovladacich

Fuzzy 10.7.2007 18:31

Quote:

Originally Posted by Tommy V. (Post 67437)
"separovane" jsi nastavoval v lfs? pro jistostu si zkontroluj, ze to mas zaple i v ovladacich

bylo to tim nastavenim v ovladacich :) diky :banana:

MikeCZ 25.10.2007 07:46

P?ípíšu to sem, protože mám stejný volant, ale jiný problém.
Dlouho sem jezdil bez FF, jelikož sem nemoh najít adaptér (formula force ma vlastni napajeni FF). Táta tam zkoušel i n?jaké jiné adaptéry, univerzální apod., ale volant nereagoval. Nakonec sme našli ten adaptér p?ímo k tomu volantu pod postelí... Stále to nereaguje, FF mám nastavené tak na 100% pro za?átek, v ovládání mám u odezvy ,,ano", v herních za?ízeních v nastavení volantu je to taky povolené. :( Co s tím?

legolem 25.10.2007 08:18

Quote:

Originally Posted by M1k3 (Post 72533)
P?ípíšu to sem, protože mám stejný volant, ale jiný problém.
Dlouho sem jezdil bez FF, jelikož sem nemoh najít adaptér (formula force ma vlastni napajeni FF). Táta tam zkoušel i n?jaké jiné adaptéry, univerzální apod., ale volant nereagoval. Nakonec sme našli ten adaptér p?ímo k tomu volantu pod postelí... Stále to nereaguje, FF mám nastavené tak na 100% pro za?átek, v ovládání mám u odezvy ,,ano", v herních za?ízeních v nastavení volantu je to taky povolené. :( Co s tím?

Nevim nejsem odbornik, ale jen me tak napadlo, jeslti ty "jiny" adaptery co tam tata zkousel nemohli poskodit motor na FF ve volantu?

Itar 25.10.2007 10:30

Nebo m?že být poškozený p?ímo ten adaptér... anebo nemáš nainstalované ovlada?e. Doporu?uju zkusit FF v kalibraci p?ímo ve winech. Pokud nepojede FF ani tam, znovu nainstalovat ovlada?e.

MikeCZ 26.10.2007 16:30

Jo, to bych musel najít i ty ovlada?e, jestli vubec ješt? existujou u m? doma :D. Ve winu to nefunguje...

Itar 26.10.2007 18:04

Quote:

Originally Posted by M1k3 (Post 72587)
Jo, to bych musel najít i ty ovlada?e, jestli vubec ješt? existujou u m? doma :D. Ve winu to nefunguje...

http://drivers.softpedia.com/get/JOY...e-GP-460.shtml

MikeCZ 27.10.2007 00:24

Díky :bowdown:
EDIT: stále nereaguje... na univerzálním napájení sme vždy nastavili menší po?et Vdc, než bylo pot?eba, takže sme to tim neznicili...

Kada 28.10.2007 00:19

Jen pro info, napis presne co mas za volant. WingMan Formula Force GP chce 24 voltu (a aspon 750 miliamper), WingMan Formula Force chce 20 voltu (ten ale pochybuju, ze mas, nicmene je to mozny), pro dalsi volanty info tu. S nizsim napetim to nemusi fungovat. Jak pise Itar, force feedback se da vyzkouset primo v ovladacich. Das "Vlastnosti zarizeni" (ci tak neco podobne) a az se ti zobrazi obrazek volantu (nemam na mysli obrazek v Profileru, ale v ovladacich ve windows), tak zmacknuti tlacitka vyvola nejakej efekt. Kdyz najedes mysi nad tlacitko, tak se v tooltipu zobrazi, co za efekt.

Jestli ti to opravdu nefaka ani ve windowsich ovladacich, budes muset asi pristoupit k rozdelani volantu. Je nekolik moznosti, cim by to mohlo byt. Idealni je mit po ruce voltmetr. Na tehle fotce je deska s elektronikou (velmi podobna, co mas).
Mozny chyby:
1) Cervena hranata soucastka je pojistka, je mozny, ze shorela. Otestuj, ze pojistka je v poradku. Ten cervenej plast se da vysunout nahoru, uvnitr je v podstate tenkej dratecek. Nebo je mozny dat zkousecku na oba konce te pojistky a otestovat, ze vede proud. Spalenou pojistku bych nahradil kusem dratu (pro otestovani), pro provoz jde takova pojistka koupit v elektroshopu a to ve stylu "jistice", tzn. neshori ale ochrani a je znova pouzitelna.

2) Shorel PWM radic (v celku casta zavada u Logitech volantu), je to ten integrovanej obvod s 10 nozickama na kazde strane, a to tento. Zjisti se to zkouseckou diod ci tranzistoru, jednoduchy popis nemozny, zjistuje se to dost obtizne.

3) Je chyba jinde.

Mirek CZE 30.10.2007 16:53

pro Fuzzy
 
jinak musíš tam mít dané KOMBINOVANÉ a ne Separované v tom asi bude ten problém

Kada 30.10.2007 17:11

Ne, pro LFS jedine Separovane, pri Kombinovane se dva pedaly (brzda a plyn) chovaji jako jedna osa.

Mirek CZE 31.10.2007 07:24

aha a jakej je vtom rozdíl já tam teda mam Kombinované

Mirek CZE 31.10.2007 07:58

no jo to se pak vlastn? dá dát p?ibrz?ovat levou nohou že jo?

Chaos 31.10.2007 08:17

jj, presne tak, muzes pak pouzivat brzdu i plyn najednou...

Mirek CZE 31.10.2007 08:50

a jak se to nastavuje?

Chaos 31.10.2007 09:31

nejdriv to musis nastavit v ovladacich primo ve woknech... (herni zarizeni) (vetsinou je tam polozka "combined pedals" nebo "kombinovane pedaly" a je u toho zaskrtavatko... tak zaskrtavatko nechat prazdny...
pak uz jen v LFS v nastaveni ovladani spravne priradit osy...

Mirek CZE 31.10.2007 09:46

moc ti d?kuju už to funguje a pak mam dotaz nevíš jestli se dá dokoupit ?adící páka jako samostatn??

Chaos 31.10.2007 10:51

da, ale nebude levna... lepsi je si s trochou sikovnosti vyrobit vlastni z joysticku...


All times are GMT +2. The time now is 03:47.

Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.