Czech Live For Speed Zone

Czech Live For Speed Zone (forum.czechlfs.net/index.php)
-   Závody a motorismus všeobecn? (forum.czechlfs.net/forumdisplay.php?f=27)
-   -   ?eské silnice (forum.czechlfs.net/showthread.php?t=1858)

JENDAN 4.4.2008 18:09

?eské silnice
 
Inspiroval jsem se diskuzi v automobilovych videii, ktera zacinal byt trochu OT, tak jsem zalozil tohle vlakno.
Rad bych se dozvedel vase nazory na ruzne veci a situace v doprave na nasich silnicich.

Co si napriklad myslite o koureni v aute? ...Samozrejme za jizdy a tabakovych nebo pripadne jinych vyrobku

Miondir 4.4.2008 18:18

ja a moji kolegove jezdime kazdy den prumerne 500-800km, vetsina v aute kouri, zcela jiste to skodi zdravi..

zipper 4.4.2008 18:55

Zrovna u kou?ení se divím, že není zakázáno. P?ijde mi potenciáln? mnohem nebezpe?n?jší, než telefonování. A? už riziko, že cigareta upadne anebo to, že p?i krizové situaci ji ?lov?k t?žko m?že pustit a držet volant obouma rukama ;)

Miondir 4.4.2008 19:07

Quote:

Originally Posted by zipper (Post 81861)
Zrovna u kou?ení se divím, že není zakázáno. P?ijde mi potenciáln? mnohem nebezpe?n?jší, než telefonování. A? už riziko, že cigareta upadne anebo to, že p?i krizové situaci ji ?lov?k t?žko m?že pustit a držet volant obouma rukama ;)

nesouhlasim, imho je to mnohem bezpecnejsi nez telefon, protoze tim cigarem se nepripravujes o temer zadnou pozornost, delas automaticky pohyb, sledujes cestu, drzet volant obema rukama i s cigarem neni problem, pripadne si ho muzes soupnout do huby. pri hovoru i s handsfree se zaberes do hovoru jak nic a venujes se rizeni mnohem mene..

zipper 4.4.2008 19:10

To je sice pravda, ale hovor po telefonu se p?íliš neliší od normálního hovoru se spolujezdcem. A po?ád, když mi spadne mobil, nic se ned?je, když se leknu, klidn? mobil pustím. Když mi spadne cigareta, je to pr?ser, když ?lov?ka popálí, je ješt? h??. Ne?íkám, že telefonovat je nebezpe?né, ale cigarety bych dal p?inejmenším na stejnou úrove?.

JENDAN 4.4.2008 19:11

ja jsem si taky rikal, proc to nezakazou, ale zjistil jsem, ze to zakazane je...pro ridice. Nesmi totiz ridit pod vlivem navykovych latech, coz nikotin jednoznacne je. Nemluve o tom, co napsal zipper. S tim telefonem mu, ale musim odporovat, protoze psani esemesek je jako cekani na smrt.

Spangler 4.4.2008 19:16

zakazat koureni, zrani a podobne veci za volantem

jet 4.4.2008 19:22

at si kdo chce za volantem treba onanuje.. je mi to jedno. ale kdyz se stane ucastnikem nehody, necht je k tomu nalezite prihlednuto.

zipper 4.4.2008 19:22

Quote:

Originally Posted by JENDAN (Post 81869)
ja jsem si taky rikal, proc to nezakazou, ale zjistil jsem, ze to zakazane je...pro ridice. Nesmi totiz ridit pod vlivem navykovych latech, coz nikotin jednoznacne je. Nemluve o tom, co napsal zipper. S tim telefonem mu, ale musim odporovat, protoze psani esemesek je jako cekani na smrt.

Po?kej, tak o sms jsem v?bec nemluvil. To je trochu jiná kategorie ;) Mockrát jsem to zakusil v LFS :) Lidi co píšou/?tou sms p?i ?ízení jsou bezohlední blbci, kte?í ?íkají o nehodu.

zipper 4.4.2008 19:24

Quote:

Originally Posted by jet (Post 81871)
at si kdo chce za volantem treba onanuje.. je mi to jedno. ale kdyz se stane ucastnikem nehody, necht je k tomu nalezite prihlednuto.

Až ti p?i nehod? zem?e n?kdo blízký, uleví se ti, že ?lov?k, který nehodu zp?sobil byl odsouzen protože telefonoval/kou?il/whatever...?

Spangler 4.4.2008 19:33

presne jak rika zipper, kdyby nekdo s telefonem u ucha sejmul nekoho z tvych pribuznych, asi by ti to jedno nebylo

JENDAN 4.4.2008 19:50

presne potom ti to uz nepomuze, ze nekdo dostal o dva roky vezeni vic kvuli tomu, cumel na display misto pred sebe.
Myslim si ze celkovy stav mentality ridicu je dany autoskolou a policajtama. Lidi by si meli uvedomit, ze policie je na jejich strane a ze jim pomaha zabezpecit silnice. Vtip je v tom, ze si to (podle me) policie neuvedomuje a je na te druhe strane, kde z pohledu ridicu jenom skodi.

sonyk 4.4.2008 19:55

Quote:

Originally Posted by jet (Post 81871)
at si kdo chce za volantem treba onanuje.. je mi to jedno. ale kdyz se stane ucastnikem nehody, necht je k tomu nalezite prihlednuto.

+1

presne tak

sem toho nazoru ze cigareta i telfon jsou na stejne urovni nebezpecnosti a souhalsi mze hovor mobilem je to sami jako hovor se spolujezdce. ale at si dela kazdej co chce.

a kdyz sme u tech silnic tak si myslim ze nejzalostnejsi je jejich stav u nas v republice

Spangler 4.4.2008 20:32

Chces tim rict, ze kdyz by ti ridic diky cigaru v hube zabil pritelkyni, bylo by ti to jedno ?

jet 4.4.2008 21:14

vselijake zakazy a narizeni nejsou reseni. jen to vede k vetsi tuposti a stadovitosti ridicu.. viz zde hlavne prvni odstavec (k clanku mam vyhrady, ale s hlavni myslenkou souhlasim)

zipper 4.4.2008 22:18

Myšlenky v tomto ?lánku jsou sice p?kné, nicmén? naprosto utopické. Opravdu si myslíš, že všichni ?idi?i by byli schopni a ochotni ur?ovat co je bezpe?né a co ne? inteligentní ?idi? to d?lá i tak. Jasn?, ob?as prost? i na normální silnici I. t?ídy je 120 bezpe?ná rychlost. Ale pak jsou tu blbci, kte?í prost? objektivn? nikdy nedokážou posoudit situaci a imho to rozhodn? nesouvisí s tím, že jsou omezování p?edpisy. Tito lidé by prost? jezdili jako prasata tak jak tak, ne-li h??.

jet 4.4.2008 23:01

problem nevidim v praseni (**** ftedeicku bude prasit at budou jakekoli predpisy), ale v tom, ze spousta dutohlavu veri, ze kupa narizeni a zakazu je na silnici ochrani... vypnou mozek a jedou...
kdyby byla pravidla jednoducha, logicka a realisticky nastavena, tak verim, ze by to spoustu lidi donutilo za volantem myslet.

napr. kdyz jsem byl v egypte/kahire tak jsem byl docela vyndanej z toho, jak tam funguje automobilova doprava. na prvni pohled uplny chaos, ktery se neridi zjevnymi predpisy, na pohled druhy veletok aut, kde se ridici navzajem respektuji a jedou tak, jak jim logicke mysleni veli. za celou dobu jsem tam nevidel jedinou nehodu ani policajty (dopravaky, armada je tam na kazdem kroku).
tim nechci rict, ze mame z fleku zrusit vsechna pravidla a udelat ze silnic dzungli, ale to, ze dalsimi a dalsimi narizenimi se nic nevyresi, jen zhorsi.

ale zpatky k tematu. zajimavy problem je jiz zminovane telefonovani za jizdy. me osobne rozptyluje hovor s handsfree i bez uplne stejne, proto se snazim volani za jizdy uplne vyvarovat... sveho casu, kdyz se prosazoval "zakon o handsfree" tak jsme byli zavaleni statistikami, kolik procent nehod bylo zpusobeno telefonovanim. nyni by me zajimala statistika, o kolik pocet techto nehod klesl, kdyz je uzakoneno pouzivat handsfree. opravdu byly vsechny ty nehody zpusebeny zaneprazdnenou rukou? nebylo to spis zaneprazdnenym mozkem? tohle uz blondyna v subarku neresi, ta si jede predpisovych 50, kvaka do hendsfry a toho klucinu co se zene pres silnici za balonem uz nevnima. proc? protoze na tohle uz predpis nema...

JENDAN 4.4.2008 23:29

Quote:

Originally Posted by sonyk (Post 81880)
+1
hovor mobilem je to sami jako hovor se spolujezdce.

nj ale v hovoru se spolujezdcem pri krizovy situaci mas obe ruce volny. S mobilem v ruce je to ponekud odlisene.
A jeste s cirageretou se musis starat jestli ti uhlik nahodou neupadne k ferdo a brouku pytlikovi.

JENDAN 4.4.2008 23:41

souhlasim s tim ze by mely byt predpisy jednodussi. Proste na blby verzi stavet nekolik patchu je na *****. Lepsi je spis udelat poradne jadro ktere funguje.
Jinak mi predpisy nekdy prijdou totalne absurdni. Treba obchvat kunratic. Zatacka na levou ruku smerem na jiznak a je tam 50. Clovek jedouci timto smerem ohrozi neprimerenou jizdou pouze sebe pripadne spolujedce tim ze vletne do pole.
Kdezto v proti smeru (tzn. vnitrku) je 70, kde clovek i v te sedmdesatce pri spatnem prostredi muze v pohode vylitnout ze vnitruku na vnejske a vzit sebou nekoho z protismeru.
Dost me mrzi nazor lidi, kteri se priklani k nazoru at si kazdej dela co chce ale at za to plati. To placeni je uz pekne na prd po nehode.

Miondir 4.4.2008 23:43

Quote:

Originally Posted by JENDAN (Post 81896)
nj ale v hovoru se spolujezdcem pri krizovy situaci mas obe ruce volny. S mobilem v ruce je to ponekud odlisene.
A jeste s cirageretou se musis starat jestli ti uhlik nahodou neupadne k ferdo a brouku pytlikovi.

v krizovy situaci se musis prdlajs starat kam ti upadne vajgl nebo telefon, to je uplne jedno, potrebujes byt akorat neustale ready hlavou, takze cigaro je na tom stejne nejlip. evidentne to nemas v praxi moc vyzkouseny


All times are GMT +2. The time now is 21:44.

Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.