Czech Live For Speed Zone

Czech Live For Speed Zone (forum.czechlfs.net/index.php)
-   Hardware, software (forum.czechlfs.net/forumdisplay.php?f=9)
-   -   Oculus Rift (forum.czechlfs.net/showthread.php?t=3017)

salik1992 28.7.2014 22:30

Oculus Rift
 
Update 5.8.2014: P?idáno video s prvními zkušenostmi

Video, kde se pokouším zachytit první zkušenosti s riftem. Je to poprvé, co jsem d?lal takhle review, tak prosím omluvte nižší kvalitu. Navíc nevidím z riftu ven, takže n?jaké poznámky by mi stejn? k ni?emu nebyly. Ale i tak doufám, že každý si tam najde alespo? jednu informaci, která ho obohatí:

http://www.youtube.com/watch?v=jA3OGLmOeCU

Tak trochu k výkonu hardwaru. Mám i7 Sandybridge (3612Q) s 8GB a GeForce640M. ETS2 mám na nízké detaily pov?tšinou a jede plynule s Vsync. Bez vertikální synchronizace jsem vnímal tearing. Ten je zp?soben tím, že DK2 má mobilní displej od Samsungu a v riftu je na ležato. Takže ho musíte ve windowsech nastavit na portrét režim. P?ekreslování pak probíhá zleva doprava, takže se bez Vsync m?že stát, že levé oko je o snímek nap?ed.

K simracingu: N?kte?í rozchodili iRacing, já ne. AC se nechytá. Stejným "hackem" jako n?kte?í rozchodili iR, jsem rozchodil LFS bez sledování polohy a s pok?ivením obrazu pro DK1. Když jsem držel hlavu rovn?, tak se to dalo a XFG na Blackwoodu jsem prohnal pod 1:35. Co bylo perfektní, bylo trefování apex? a odhadování rychlosti v zatá?ce, takže jsem dokázal hned jet krásn? obrubník-obrobník-obrubník.

Takže m?j byl práv? poslán, tak si dovolím tu rezervovat vlákno, protože si to zaslouží. Zárove? bych cht?l požádat ostatní, zda by nechali druhý post rezervovat Logicalovi, protože pokud se nepletu, tak jeho by asi taky už m?l být na cest?. Tak a? jsou dva první posty v?nované obsahu od nadšenc?. Díky.

Logical 28.7.2014 23:31

Kruci salik byl rychlejsi, jsem linej jak ves :D

Prozatimni dojmy.

tl;dr: Bomba, ale rozliseni by mohlo byt lepsi (zvlast pro racing simy).


Vyzkousel jsem par dem. Zatim jich moc neni (zatim zadny racing sim, ale Scawen by mohl neco vypustit dnes). Euro truck sim 2 je skvelej, opravdu jste presvedceni ze v tom trucku sedite. Parkrat jsem se chtel podvedomne oprit o levy dvere, ale pokazde jsem jen promachl rukou ve vzduchu :D Problem je ale maly rozliseni dk2, takze v dalce nevidite skoro nic.

Nejlepsi demo je podle me zatim Ocean Rift, ve kterym nevadi mensi rozliseni. Proste jen koukate pod vodou kolem sebe a pozorujete ryby a okoli. Na plochym monitoru by to byla silena nuda, ale v riftu je to najednou uplne nova zkusenost.

Naprosta bomba je Elite Dangerous. DK2 dokaze vzbudit dojem ze v te lodi fakt sedite. Vnimate "hmotu" te lodi, uz to nejsou jen pixely na monitoru. Dogfighty jsou uplne novej level, hledate nepritele rozhlizenim se kolem sebe a pritom se snazite manipulovat s lodi. Chce to vyzkouset :) Dojem akorat opet trosku kazi rozliseni, pokud je nepritel trosku dal, tak misto obrysu lodi vidite 4 pixely.

Zatim jsem nezkousel racing sim, ale podle dk2 zatim nenahradi 3-monitor setup, hlavne kvuli omezenemu rozliseni (1080p). CV1 (1440p) by uz mohl byt lepsi, ale pro solidni zavodeni na riftu bude podle me potreba alespon 4k rozliseni.

Odezva pri otaceni hlavou je paradni (carmack zvladl svoje domaci ukoly za 1), pozicni tracking funguje taky paradne. Oculus musi vyresit rozliseni a softwarovou stranku veci. Rozjet nektery dema je trosku opruz.

HW: mam haswell i3 3.5 a gtx 760, coz je asi minimum jaky bych doporucil na dk2. Problem je v ETC2, ve kterym v dk2 modu spadne fps silenym zpusobem. Snad to vyvojari jeste fixnou. Elite Dangerous bezi stabilne na 75 fps (ne na nejvyssi detaily). Uvidim jak na tom bude AC a iRacing. S LFS by problem byt nemel :D

Pokud chcete nekdo vyzkouset dk2 v Praze, neni problem vicemene kdykoliv. Akorat jeste neni zadny racing sim. Kdyztak PM :)

salik1992 5.8.2014 11:37

OP aktualizován o video. tl;dr http://www.youtube.com/watch?v=jA3OGLmOeCU

Puma /// 5.8.2014 13:11

Quote:

Originally Posted by salik1992 (Post 139171)
OP aktualizován o video. tl;dr http://www.youtube.com/watch?v=jA3OGLmOeCU

Pekné video, pocit musí by? asi skvelý. Chcelo by to ale lepší mikrofón, miestami ti bolo ve?mi zle rozumie?. Tiež by ma zaujímala tvoja HW konfigurácia. Aké náro?né graficky a aj na procesor, je hra? napr. ETS2 na normálnom monitore a OR DK2? Diky ;)

GothaR 5.8.2014 16:41

Presne tak, HW naroky zaujimaju aj mna, je to vlastne jedina vec ktora ma odradila od predobjednavky DK2. Skus prosim otestovat vykon v ETS2 a v AC, pripadne popis ako si musel upravit detaily, aby to bolo plynule :)

Logical 5.8.2014 16:54

Quote:

Originally Posted by GothaR (Post 139176)
Presne tak, HW naroky zaujimaju aj mna, je to vlastne jedina vec ktora ma odradila od predobjednavky DK2. Skus prosim otestovat vykon v ETS2 a v AC, pripadne popis ako si musel upravit detaily, aby to bolo plynule :)

ETS2, haswell i3 3.5, gtx 760.

Oculus mode, 1080p, detaily High ~45fps.
Normal mode, 1200p, detaily High ~120fps.

V ostatnich hrach takovej performance hit neni, bude to softwarova zalezitost. Vyvojari to fixnou.

P.S. par zkusenosti viz druhej post nahore.

GothaR 5.8.2014 18:43

Tak ten druhy post som prehliadol :) Vdaka za info. OR podla vsetkeho funguje dobre v iR a pCARS, v AC boli nejake problemy, ale uz to opravili: https://www.youtube.com/watch?v=7R5swCafrOs
Co sa tyka OR vs. triple screen, tak som nasiel recenzie od ludi co jazdili v iR a zhodli sa na tom, ze OR velmi pomaha vo vnimani vzdialenosti, takze sa lepsie triafaju apexy zakrut, atd. Nevyhodou je spominana nizka dohladnost kvoli rozliseniu.

salik1992 5.8.2014 20:05

Doplnil jsem HW informace a n?co k simracingu.

salik1992 7.8.2014 19:08

Tak jsem práv? dozkoušel nový patch a je to bomba veliká. Jak moc m? mrzí, že tu nemám sebou volant, ale i jen tak s myší a klávesnicí naprosto super. :banana:

Krásn? se trefuje všechno, apexy, výjezdy, vzdálenost mezi auty. V zrcátkách toho taky jde vid?t hodn?. Menu a v?bec uživatelské rozhraní scawen vymyslel na výbornou. UI se chová jako monitor, co máte p?ed sebou a je naprosto p?irozené.

Zítra jakmile se dostanu k volantu, tak holt iRacing i AC p?jdou bokem dokud neud?lají svou podporu.

Logical 7.8.2014 19:46

Dal jsem par kol s dk2 v LFS. Prvni dojem skvelej. SEDIM V XRT OMG!! :D Druhej dojem taky skvelej. Ta hra najednou proste cela ozije. Mozek je trosku zmatenej z toho ze nevnima pretizeni. Na delsi zavody to asi nebude. Trosku problem je opet rozliseni. I se supersamplingem 2560x1440 a 8x AA jsou pixely dost videt. Jeste jsem nezkousel multiplayer, zkusim dnes.

GothaR 7.8.2014 20:24

Video z LFS na ilustraciu, typek to chvali ako najlepsiu implementaciu podpory DK2: https://www.youtube.com/watch?v=RLNO0Q7F0so

Logical 7.8.2014 20:32

Quote:

Originally Posted by GothaR (Post 139194)
Video z LFS na ilustraciu, typek to chvali ako najlepsiu implementaciu podpory DK2: https://www.youtube.com/watch?v=RLNO0Q7F0so

Implementace je skvela, ale rozhodne ne nejlepsi. Nefunguje vsync napriklad nebo direct mode. A prijde mi ze v LFS je trosku mensi FOV, se mi zda ze vidim po stranach cerny pruhy kterych sem si jinde nevsiml. A LFS ma nejakej divnej antialiasing. V AC mam 8xAA a vsechno je hladky jak detska prdelka. V LFS s 8xAA je vsechno hranaty.

Klouczech 7.8.2014 21:15

To vypadá fakt super!
Jaký je potom návrat na normální monitor?

Logical:
Kdy se m?žu stavit nebo to zapneme u m?? :-D

Logical 7.8.2014 21:27

Quote:

Originally Posted by Klouczech (Post 139196)
To vypadá fakt super!
Jaký je potom návrat na normální monitor?

Logical:
Kdy se m?žu stavit nebo to zapneme u m?? :-D

Muzu se s tim klidne stavit u tebe, ale u me aspon vyzkousis i jiny dema :p Mam tu uz i nejakej ten volant a sedacku. Muzem se domluvit klidne na zitra nebo na vikend. Pristi tyden pondeli az streda pujcuju oculus typkovi z zive.cz na recenzi, takze pak jedine nekdy ke konci pristiho tydne.

Edit: jeste vyzkousim v lfs ten multiplayer, nevim jestli nejak neblbne net. Vcera me to kickovalo z cargamu. Jestli bude blbnout, tak bych s tim zajel k tobe.

bavorak 8.8.2014 11:54

Vypada to fakt dobre. A je fajn ze prave lfs je take pokrocile aspon v tomto. V nedelu sa stahujem do prahy takze: Aj ja, aj ja, aj ja chcem vyskusat :P

Logical 8.8.2014 14:57

Dal jsem par kol na cargame.nl. Parada. Vzdalenosti se fakt mnohem lip odhaduji, rozhlizeni kolem sebe je taky prirozeny. Otaceni hlavou je ale trosku trhany, neni tak plynuly jako v nekterych jinych demech (a v nekterych demech je to jeste mnohem horsi). Scawen na tom maka, snad bude i 3d zpetny zrcatko. LFS rulez :D Btw jel jsem tak 40 minut a neni mi z toho vubec zle, naprosta pohodicka.

Quote:

Originally Posted by bavorak (Post 139202)
Vypada to fakt dobre. A je fajn ze prave lfs je take pokrocile aspon v tomto. V nedelu sa stahujem do prahy takze: Aj ja, aj ja, aj ja chcem vyskusat :P

Klidne se stav v nedeli ;)

Klouczech 8.8.2014 16:33

Quote:

Originally Posted by Logical (Post 139203)
Dal jsem par kol na cargame.nl. Parada. Vzdalenosti se fakt mnohem lip odhaduji, rozhlizeni kolem sebe je taky prirozeny. Otaceni hlavou je ale trosku trhany, neni tak plynuly jako v nekterych jinych demech (a v nekterych demech je to jeste mnohem horsi). Scawen na tom maka, snad bude i 3d zpetny zrcatko. LFS rulez :D Btw jel jsem tak 40 minut a neni mi z toho vubec zle, naprosta pohodicka.



Klidne se stav v nedeli ;)

já bych mohl až p?íští, pracovní týden
M?žeme to zkusit u m? klidn?
;)

Logical 12.8.2014 02:01

Klobou dolu Scawenovi. Novej update (0.6F5) je na dk2 naprosto skvelej. Vsync funguje jak ma, latency minimalni, aberace je pryc. Skvely.

Edit: zkusil jsem BF1 na South City. My life is now complete.

P@cho 12.8.2014 14:44

Ko?ko stál DK2 teba lebo ja som našiel oficial cenu 350,-.

Logical 12.8.2014 17:48

Quote:

Originally Posted by P@cho (Post 139215)
Ko?ko stál DK2 teba lebo ja som našiel oficial cenu 350,-.

Items:
Development Kit 2 ($350.00) x 1 = $350.00

Shipping: $55.00 USD
Tax: $81.00 USD
Order Total: $486.00 USD


All times are GMT +2. The time now is 00:58.

Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.