Czech Live For Speed Zone

Czech Live For Speed Zone (forum.czechlfs.net/index.php)
-   Všeobecná diskuze (forum.czechlfs.net/forumdisplay.php?f=2)
-   -   Svícení p?i závodech! (forum.czechlfs.net/showthread.php?t=2553)

Gepas 22.11.2009 21:48

Svícení p?i závodech!
 
jaký na to máte názor?

Itar 22.11.2009 22:01

Je to úpln? k ni?emu, ale na screenech to vypadá stylov?? :p

sonyk 22.11.2009 22:03

pro ten pocit :-D

Lala 22.11.2009 22:06

Nesvitim, je to zbytecne. U ostatnich mi to nevadi, pac zadne odlesky ani oslepovani nehrozi.

GothaR 22.11.2009 22:12

Niekedy svietim, niekedy nie. Vacsinou vsak nie, prakticky vyznam to nema :) Svetla nechavam vypnute aj kvoli tomu, aby som mohol v pripade potreby zablikat superovi :D

K0Z3L_43V3R 22.11.2009 22:13

ja svietim, a myslim, ze to ma svoj vyznam, ked je nekto zamnou so zapnutymi svetlami tak si ho skor vsimnem :P

Substance242 22.11.2009 22:18

Ja som sa tu niekde na to pýtal, ke? sa to v LFS objavilo, ?i to je v ligách povolené, a odvtedy svietim, lebo mi to pripadá strašne cool. :-) Blika? nemám na koho, lebo málokedy niekoho predbieham. ;-)

Pedropan 22.11.2009 22:27

Kdyz jsem byl jeste mlady, byvala rozsvicena svetla vzdy vysadou vedouciho jezdce. Ucel byl zrejmy...
At si kazdy sviti jak chce, ale primlouval bych se za dobrovolne dodrzovani tohoto historickeho zvyku.
Jinak se muze stat, ze to bude vypadat jako na dalnici po zavedeni povinneho sviceni..

[d9] 22.11.2009 22:31

stejne jako troubeni je to vynucovani si pozornosti na sebe.

jestlize to ma prokazatelne vliv na to, jestli si zavodnik vsimne lepe za sebou nekoho kdo sviti, pak by meli svitit vsichni nebo nikdo (vsichni stejne podminky) - byla-li otazka postavena jako dotaz ke sviceni na oficialnich zavodech, muj subjektivni nazor je zakazat - rusi to, jezdi se hlavne podle sluchu - kdyz nekdo neslysi rvat auto vedle sebe a najede do nej, nema v zavode co delat, stejne tak ten, kdo se pred jakymkoliv manevrem nepodiva do zrcatka/neotoci hlavou - v zivote se mi nestalo, ze bych nekoho prehledl, kdyz jsem se podival do zrcatek (ani auto, ktere je zelene jako ztromy v pozadi, ani auto sede jako silnice : )

edit: a pedro ma pravdu, u vedouciho jezdce to ma opodstatneni

edit2: jo, strasne cool je taky blikat blinkrama, troubit po celou dobu zavodu, psat ty woe, nebo skladat ascii art v chatu - bavime se o zavodech, proboha! vsichni by meli mit podminky se koncentrovat a chovat se k sobe vzajemne co nejkorektneji!

Vitr 22.11.2009 22:41

nesvítím = první nejezdím :D

sonyk 22.11.2009 22:42

Quote:

Originally Posted by [d9] (Post 113049)
stejne jako troubeni je to vynucovani si pozornosti na sebe.

jestlize to ma prokazatelne vliv na to, jestli si zavodnik vsimne lepe za sebou nekoho kdo sviti, pak by meli svitit vsichni nebo nikdo (vsichni stejne podminky) - byla-li otazka postavena jako dotaz ke sviceni na oficialnich zavodech, muj subjektivni nazor je zakazat - rusi to, jezdi se hlavne podle sluchu - kdyz nekdo neslysi rvat auto vedle sebe a najede do nej, nema v zavode co delat, stejne tak ten, kdo se pred jakymkoliv manevrem nepodiva do zrcatka/neotoci hlavou - v zivote se mi nestalo, ze bych nekoho prehledl, kdyz jsem se podival do zrcatek (ani auto, ktere je zelene jako ztromy v pozadi, ani auto sede jako silnice : )

edit: a pedro ma pravdu, u vedouciho jezdce to ma opodstatneni

edit2: jo, strasne cool je taky blikat blinkrama, troubit po celou dobu zavodu, psat ty woe, nebo skladat ascii art v chatu - bavime se o zavodech, proboha! vsichni by meli mit podminky se koncentrovat a chovat se k sobe vzajemne co nejkorektneji!


NErozciluj se :-D

[d9] 22.11.2009 22:46

tim jsi me definitivne rozcilil!!!

Substance242 22.11.2009 22:49

Tak ale tie svetlá nie sú nejaké oslepujúce, nejazdíme potme... možno tam kde jazdia na jednej trati naraz dve triedy by to mohlo by? v propozíciach ur?ené (ANTIK), inak v tom nevidím extra problém.

Jo, není každý den po-svícení. ;-)

Gepas 22.11.2009 22:54

já taky nesvítím a mám na to asi stejný názor, jako d9, a v?bec by mi nevadilo, kdyby to bylo v ligách zakázané, stejn? jako troubení

Fast Jarda 22.11.2009 22:55

Já tedy svítím, ta modrá kontrolka v aut? m? uklid?uje:)

[d9]: Tedy nevím jak ty, ale když jede n?kdo za mnou, tak koukám, kde práv? je a ne, jestli má rozsvíceno, nebo ne. Když má rozsvíceno, tak t? to nijak neosl?uje apod., je to jen zm?na barvy na pár cm2 tvého monitoru. Dle m? z toho d?láš zbyte?nou v?du, jako troubení to nikdy rušit nem?že (Aspo? ?lov?ka, co není hluchej, nebo co se kouká hlavn? p?ed sebe:))

Kid222 22.11.2009 23:21

M? to nevadí, zatím to neosl?uje (jestli v?bec n?kdy) a na v?tšin? aut je to vid?t minimáln?, takže to ani nijak neruší.
Až to bude ovliv?ovat viditelnost, tak pochopím ty rozho??ený posty, zatím mi to ale za?íná p?ipomínat thread o Popelce.:D

[d9] 23.11.2009 00:44

ale v pohode, jenom muj postoj je pokriveny tim co jsem zazil na serverech, tzn. kdyz za mnou do zatacek probrzduji rozsviceni borci typu "bacha na me, jsem frajer" :D

[d9] 23.11.2009 00:48

Quote:

Originally Posted by Fast Jarda (Post 113062)
Já tedy svítím, ta modrá kontrolka v aut? m? uklid?uje:)

[d9]: Tedy nevím jak ty, ale když jede n?kdo za mnou, tak koukám, kde práv? je a ne, jestli má rozsvíceno, nebo ne. Když má rozsvíceno, tak t? to nijak neosl?uje apod., je to jen zm?na barvy na pár cm2 tvého monitoru. Dle m? z toho d?láš zbyte?nou v?du, jako troubení to nikdy rušit nem?že (Aspo? ?lov?ka, co není hluchej, nebo co se kouká hlavn? p?ed sebe:))

ja nevim jak ty a i ostatni, ale kdyz za mnou nekdo jede se svetlama, kontroluju ho casteji, nez nesviticiho (a castejsi koukani do zrcatek v zavode znamena vetsi nachylnost k chybam)... mozna je to jenom reflex na ty frajery, kdy cekam, jak do me najedou, ale to same muzes rict o blikani blinkrama - oslnuje te to? ne. rusi te to? me jo.

Fast Jarda 23.11.2009 06:03

Quote:

Originally Posted by [d9] (Post 113070)
ja nevim jak ty a i ostatni, ale kdyz za mnou nekdo jede se svetlama, kontroluju ho casteji, nez nesviticiho (a castejsi koukani do zrcatek v zavode znamena vetsi nachylnost k chybam)... mozna je to jenom reflex na ty frajery, kdy cekam, jak do me najedou, ale to same muzes rict o blikani blinkrama - oslnuje te to? ne. rusi te to? me jo.

Nevadí mi to, pro m? je auto jako auto (Stejn? každej závod jedu sám a hotlapim:(:D) a p?i závod? ho nezkoumám. Vždy si jen problikávám dozadu a do stran a to je otázka pár desetinek vte?iny, takže si kolikrát ani sv?tel ani blinkr? nevšimnu. Navíc jsem nikoho u nás nevid?l, aby v n?jakým oficiálním závod? jel s blinkry....

Zdenek CZE 23.11.2009 07:19

Já svítím, když p?ede mnou jede n?kdo pomalejší, prost? mu tím chci nazna?it, že jsem rychlejší. Také svítím, když dojíždím závodníky, které jsou o kolo a více pozadu.

Svícení m? v?bec nevadí, sami se n?kdy podívejte na n?které závody, kde svítí t?eba p?lka závodního pole. Ten, komu vadí svícení v LFS by asi v takovém závod? odstoupil nebo by snad šel podat protest proti soupe?i, který svítil? Jinak pro ty, co se jim nelíbí svícení mám jednu radu i do normálního provozu. Jezd?te vlakem nebo autobusem, je povinné denní svícení a n?komu by to mohlo vadit a když by za ním jel n?kdo a svítil, tak by mohl znervóznit a potom nabourat.

BabyOnWheels 23.11.2009 09:25

Nevim v LFS to treba u XRT zepredu ani nevidim. Trosku me to vadi na brzdy. Sice brzdove sviti vice, ale presto brzdove svetlo je "vyraznejsi" u zhasnuteho auta.

Neblikam, nehoukam, klavesy radeji nemam ani namapovane na volant a klavesnici mam pro jistotu hoooodne dlaeko.

Takze svitit budu, az bude v LFS 24h cyklus...

Vlastne kecam, svitim lampou za mnoitorem ... abych nemel takovou tmu v pokoji :)

Eraserko 23.11.2009 09:29

priklanam sa k nazoru, ze svietenie mi nevadi, volakedy som svietil (nj, styl :banana:, ale bolo to za cias, ked to bolo len na G a muselo sa drzat...), inak svietenie mi nevadi, narozdiel od smeroviek, a to dokonca aj pri driftingu... jednoducho smerovky pripadne urcuju smer a nemaju co poblikavat...

a zdenek: teda ked mi vadia smerovky, mam chodit radsej autobusom?

revEn 23.11.2009 12:41

Asi bych navrhnul simulaci odporu (mechanickeho - na remenu) alternatoru v zavislosti na odebiranym proudu :) Potom at uz se kazdej rozhodne mezi koni a klokany :D

[d9] 23.11.2009 13:55

Quote:

Originally Posted by Zdenek CZE (Post 113072)
Já svítím, když p?ede mnou jede n?kdo pomalejší, prost? mu tím chci nazna?it, že jsem rychlejší.

a timhle chces podporit vahu sveho nazoru???

Mirek CZE 23.11.2009 14:12

Já svítím, mám to namapované na tla?ítko na volantu a n?jak jsem si na to zvyknul. Akorát mi trochu vadí, že když se restartuje závod, tak ty sv?tla zhasnou a musí se zase rozsvítit, ale to je jen mali?kost a je ur?it? daleko více d?ležitejších v?ci v LFS než sv?tla. :)

[d9] 23.11.2009 14:18

Quote:

Originally Posted by Fast Jarda (Post 113071)
Nevadí mi to, pro m? je auto jako auto (Stejn? každej závod jedu sám a hotlapim:(:D) a p?i závod? ho nezkoumám. Vždy si jen problikávám dozadu a do stran a to je otázka pár desetinek vte?iny, takže si kolikrát ani sv?tel ani blinkr? nevšimnu. Navíc jsem nikoho u nás nevid?l, aby v n?jakým oficiálním závod? jel s blinkry....

no jestli v zavode drzis koncentraci stejne (to vis jen ty sam), kdyz za tebou jede obcas nejake auto s blinkrama nebo obcas nejake auto se svetlama, jsi silny jedinec, ja tu koncentraci ztracim, protoze neni jasne dana konvence PROC? dotycny sviti (jestlize blinkry neco sdeluji - "budu odobocvat do pitu", popr. "budu te predjizdet vpravo", svetla taky slouzi k tomu, v tomhle pripade, aby dotycneho bylo lip videt - pak by meli svitit vsichni, nebo jako upozorneni na neco - "dojizdim te o kolo") - a kdyz takoveho nekoho za sebou vidim, ztracim koncentraci ja, protoze nevim PROC? sviti a co chce udelat.
znam lidi (jinak celkem normalni), ktere rozptyluje blikajici kontrolka videa pri sledovani televize tak, ze si ji musi zakryt - asi trochu extremni pripad, ale tak to funguje a lidi na publicu toho zneuzivaji - blikaji a sviti, ne aby upozonovali, ale aby rozptylili toho pred sebou.
asi to bude mit nejakou souvislost s vizualni komunikaci, cokoliv co vidim, neco znamena - rozsvicena svetla znamenaji neco jineho nez svetla zhasnuta a dokud v tom nebude jasno, tj. vsichni sviti nebo vsichni maji zhasnuto a sviti se v nejakych pripadech, je to pro mne proste zatez...
tot. muj nazor.

Fast Jarda 23.11.2009 14:49

Quote:

Originally Posted by [d9] (Post 113089)
no jestli se v zavode drzis koncentraci stejne (to vis jen ty sam), kdyz za tebou jede obcas nejake auto s blinkrama nebo obcas nejake auto se svetlama, jsi silny jedinec, ja tu koncentraci ztracim, protoze neni jasne dana konvence PROC? dotycny sviti (jestlize blinkry neco sdeluji - "budu odobocvat do pitu", popr. "budu te predjizdet vpravo", svetla taky slouzi k tomu, v tomhle pripade, aby dotycneho bylo lip videt - pak by meli svitit vsichni, nebo jako upozorneni na neco - "dojizdim te o kolo") - a kdyz takoveho nekoho za sebou vidim, ztracim koncentraci ja, protoze nevim PROC? sviti a co chce udelat.
znam lidi (jinak celkem normalni), ktere rozptyluje blikajici kontrolka videa pri sledovani televize tak, ze si ji musi zakryt - asi trochu extremni pripad, ale tak to funguje a lidi na publicu toho zneuzivaji - blikaji a sviti, ne aby upozonovali, ale aby rozptylili toho pred sebou.
asi to bude mit nejakou souvislost s vizualni komunikaci, cokoliv co vidim, neco znamena - rozsvicena svetla znamenaji neco jineho nez svetla zhasnuta a dokud v tom nebude jasno, tj. vsichni sviti nebo vsichni maji zhasnuto a sviti se v nejakych pripadech, je to pro mne proste zatez...
tot. muj nazor.

Jak si již psal, je to dost o psychice. N?komu vadí drobnosti a n?komu nevad?j fatální v?ci. Já když ztratím koncentraci a už m? to nebaví, tak jsou mi "detaily" celkem ukradený. Když si jedu to svoje, kolo co kolo se ženu za co nej ?asem, tak vím, že si to svoje jedu a taky m? nic nerozhodí. A když jedu na ?ele, nebo n?kde hodn? vep?edu, tak si to užívám, mám z toho dobrej pocit a to taky žene dop?edu a dostane m? do jezdecký pohody, takže ani tady by m? sv?tla nerozhodila:). Když n?kdo troubí, tak se jen pousm?ju, co to je za exota, tak ho klidn? pustím a snažím se ho dostat pod tlak, že na n?j budu úto?it, snažit p?edjet až ho dotla?ím k chyb?, v tomhle p?ípad? trošku labiln?jší ?lov?k je rád, že se udrží na trati a je rád že se stíhá dívat kolem sebe, natož kontrlovat sv?tla, která jsou pernamentn? rozsvícená.
Nevím jak je to dlouho, ale ve WTCC jsem taky ob?as vid?l, že n?kdo jezdí s rozsvícenými sv?tly a nikomu to nikdy nevadilo, navíc když tam to m?že trošku oslnit....

Ale nebudem tady p?eci zacházet do hlubin psychiky, každej je jinej:)

Quote:

Originally Posted by Zdenek CZE (Post 113072)
,,,mám jednu radu i do normálního provozu. Jezd?te vlakem nebo autobusem...

V LFS chceš jezdit vlakem?:D

Tommy V. 23.11.2009 15:10

svitte, blikejte a trubte si jak chcete.. a nebudte emo :bandit:

Megin 23.11.2009 15:43

Moj nazor je rovnaky ako Pedropana alebo d9. Tiez by som to v ligovych pretekoch zakazal. :p

Mne to najviac vadi pri pomalsich autach ked som za superom tak sa horsie pozna moment kedy super sliapol na brzdy.

Branislav 23.11.2009 15:53

uz tu chyba ta viera pohlova (79) : ja by som vsetky tie blikanie a trubenie zakazala :D

Ako svietit je pekne ,v realoch to maju prelepene X-kom aby neako neoslepovali(?) (aj ked viem ,ze to ma iny vyznam ),ale uz neviem ci to plati a v akych podmienkach aj teraz (ak neratam nalepovacie svetla ako maju v nascar)

ako pokial je to tak ,ze neako to neoslepuje tak mi je to suma fuk ,nadruhu stranu ked svieti svetlami tak je pravda ,ze nevidim kedy brzdi ,napriklad na FZR brzdia blinkrami ako som si vcera vsimol (alebo bug v lfs?).
Trubenie za podakovanie ,alebo bliknutie za pusti ma pls je ok ,ale trubenie ,ze AHA SOM TU ,je blbost sama osobe ,to by som zakazal ako hore uvedena VELMI PRITAZLIVA MNADA DAMA :D

Celkovo mi je to jedno pokial neupravia grafiku natolko ,ze by ma to ovplyvnovalo na drahe (je pravda ,ze ja uz som ako tak zvyknuty ,ze kazdy mi svieti do interieru ,kde vo vyske svetiel mam spatak ) :D

Gepas 23.11.2009 16:28

m? vadi, když svítí n?kdo p?edemnou a najiždime do zatá?ky, t?eba 4 auta p?edemnou, n?kte?í mají zaplá sv?tla, n?kte?í ne, a když mám hlídat 4 auta, které brzdí a které ne, je velká pravd?podobnost, že bu? n?koho srazim a nebo že hodn? ztratim p?ed?asnym bržd?ním...

Itar 24.11.2009 09:19

Wow... vážn? jsem ne?ekal, že téma o dvou pár centimetrových ploškách, jak ?íkal Kid, se takhle rozjede.. poslední dobou mi to tady p?ijde jako v Kocourkov?.

Branislav 24.11.2009 10:24

1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by Itar (Post 113160)
... Kocourkov?.

Zacina sa mi tu pacit :D Skoda ,ze moj kocur somnou vytvara duo ,kde nevyzera ,ze som v kocurkove :D

Gepas 24.11.2009 18:56

Quote:

Originally Posted by Itar (Post 113160)
Wow... vážn? jsem ne?ekal, že téma o dvou pár centimetrových ploškách, jak ?íkal Kid, se takhle rozjede.. poslední dobou mi to tady p?ijde jako v Kocourkov?.

jo, poslední dobou se tady rozjíždí víc huby než auta

Kid222 24.11.2009 20:28

Quote:

Originally Posted by Gepas (Post 113190)
jo, poslední dobou se tady rozjíždí víc huby než auta

Tj, kdo ?te lfsforum.net, tak se tu za?íná cítit jako doma.:D

bavorak 29.11.2009 13:29

ja nesvietim a myslim ze v spatnych to moc nepomoze ked niekto svieti a skor mi to vadi ked idem za niekym a ma zasvietene svetla tak potom nie su brzdove svetla az take vyrazne ked zasvietia...
inak prosim vysvetlenie aky ma vyznam to ze veduci zavodnik svieti? ako ked dobieha jazdcov o kolo aby bolo zrejme ze je to rychlejsi zavodnik?
a pri cupoch by som bol za zavedenie bud povinneho alebo zakazaneho svietenia...v jednote je sila :D

ps: ako citam posledne spravy tak moj nazor nebude moc vitany a keby som sa pridal na stranu tych co odsudzuju tuto temu a povazuju ju za zbytocnu tak by som bol asi popularnejsi ale whatever

windmouse 29.11.2009 14:31

presne, psat o sviceni je out, ted leti kritika psani o sviceni! :D

Klouczech 29.11.2009 18:12

Svícení bere kon?, takže nesvítím a ješt? k tomu sklopím zrcátka!

Vitr 29.11.2009 18:28

Jak to tak tady ?tu tak to bych m?l nechávat p?ív?s z ulitou v garáži jinak vás nikdy nedoženu :D:D

bavorak 30.11.2009 00:11

Quote:

Originally Posted by Klouczech (Post 113431)
Svícení bere kon?, takže nesvítím a ješt? k tomu sklopím zrcátka!

ked jazdis z pohladu na auto tak sa ti lahko sklopia zrkadielka...my co hrame s pohladom z kabiny by sme toho moc nevideli


All times are GMT +2. The time now is 08:11.

Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.