Czech Live For Speed Zone

Czech Live For Speed Zone (forum.czechlfs.net/index.php)
-   Hardware, software (forum.czechlfs.net/forumdisplay.php?f=9)
-   -   "Ideálne" nastavenie volantu (forum.czechlfs.net/showthread.php?t=3)

Sotep 23.7.2004 08:32

Ako som už písal, kone?ne mám volant a tak som v posledných dvoch d?och venoval dos? ?asu na to, aby som našiel ?o možno najlepšie nastavenie volantu, resp. FF.

Na joysticku som mal nastastavené efekty FF na 25 - 30%, na volante je to málo, skúšal som 50 - 60%, následne sa samozrejme volant aj ?ažšie otá?al pri bežnom zatá?aní, takže som ubral v setupe [i:a173850efd]Uhol sklonu[/i:a173850efd] (Caster)a [i:a173850efd]Odchylku[/i:a173850efd] (Inclination).
Je to lepšie, ale ešte to nie je celkom ono.

Ako to máte nastavené vy?

DoN 23.7.2004 10:52

tak hlavne si vypni v nastaveni toho volantu (nekde ve windows) automaticke centrovani, to dela lfs samo.

a pak, silu FF menim podle setupu i auta....ale vetsinou kolem 10-30 %

Nitemare 23.7.2004 12:29

ja pouzivam taky 60%...
jinak je to vec zvyku, ale "steer centre reduction" doporucuju dat na 0, jinak je odezva na toceni volantem nelinearni, a to neni moc realisticky

SIR 23.7.2004 13:53

ja mam teda FF nastaven na 100% a celkem mi to vyhovuje. je to sice docala makacka na ruce ale da se to 8)

Sotep 23.7.2004 14:17

Quote:

Originally Posted by SIR
ja mam teda FF nastaven na 100% a celkem mi to vyhovuje. je to sice docala makacka na ruce ale da se to 8)

Dík za radu, ale ja si chcem zajazdi?, nie posilova? :D

Síce, možno budem nad tým uvažova? - spojil by som príjemné s užito?ným :lol:

zero 6.10.2004 13:07

hmm ja mam vetsinou 5-10%, ale to je asi ruzne silny podle volantu. je to jenom takovy decentni trhani. bylo by prijemny mit vic ale je dost blbej pocit kdyz zapasim se smykem a hazim pritom s celym stolem... :roll:

quasimoto 15.12.2004 15:00

mam 1 otazku. perd dvoma dnami som kupil MOMO Racing :) a tiez hladam idealne nastavenia.

- ak dam vo WIN FF na 100% (default) a v hre tiez na 100, nebude sa volant nicit viac ako keby bol na 40 v hre???

-este 1 vec: ak niekto mate MOMO racing, prosim skuste sa pozriet ako vam ide pedal brzdy. u mna prve 3 cm ide lahko a az potom ide s vacsim odporom. je to ok? dik za odpoved :)

Chaos 15.12.2004 15:26

ja mam MOMO Racing a nastaveno mam ve Windoze 99% FF a ve hre ruzne od 15% po 60% podle setupu/auta, pac nemam rad, kdyz mi hra trha volant z ruky, ale uplne bez FF to zase nejde :wink:

a co se brzdovyho pedalu tyka, tak me jde zhruba taky tak...

15.12.2004 15:54

NO tak ja jezdim na 75 asi ale cim vic mam tim lip dokazu pocitit zmeny na nastaveni atd...To mas jako s zavodnim autem a silnicnim.Zavodni auta mas skoro bez posilaovace takze asi jako plny FF na 100 a silnicni mas posilovac a mas lehke rizeni a tudiz necitis ruzne nerovnosi atd......

Chaos 15.12.2004 16:42

ne.. mam u vsech aut a nastaveni zhruba stejnou silu FF (tu co vyvji volant a s kterou se musim prat)

quasimoto 15.12.2004 17:55

chaos diky, este som sa pytal ci ma sila FF vplyv na zivotnost volantu.

RavenakCZE 15.12.2004 18:11

Quote:

Originally Posted by quasimoto
chaos diky, este som sa pytal ci ma sila FF vplyv na zivotnost volantu.

:lol: samozrejme ze ano!!

cim vetsi silu FF mas a pouzivas tim vic posilujes ruky..;)
tim ze mas silne ruky vyvijis na volant vetsi tlak ktery ho casem uplnezlikviduje :))

PS: ted vazne , nevim teda nejsem odbornik ale myslim si ze vliv to jistojiste ma, ale jde asi o zanedbatelne rozdily mezi tim jestli jezdis s 10% FF nebo 90% FF. je to podobne asi jako z mixerem ve kterem mixujes bud tuhe plody nebo nejake polivcicky.. ve vysledku se to projevi tak ze stejne odejde neco jineho a ne ten moturek :)))

jet 15.12.2004 20:32

tipuju ze u myho volantu odejdou ty hnusny plastovy prevody ...

Pablo 24.2.2006 12:46

vedeli jste toto?
If you're on DFP, remember to set "FF Steps 256" to cfg.txt instead of 128, makes the wheel smoother and perhaps a tiny bit lighter.
Nejaky zkusenosti?

jet 24.2.2006 12:55

Quote:

Originally Posted by Pablo
vedeli jste toto?
If you're on DFP, remember to set "FF Steps 256" to cfg.txt instead of 128, makes the wheel smoother and perhaps a tiny bit lighter.
Nejaky zkusenosti?

ocividne to neco dela protoze pri 32 mi to slo uz skokove ale rozdil 128/256 neni moc poznat ;)

Nitemare 24.2.2006 14:27

Quote:

Originally Posted by Pablo
vedeli jste toto?
If you're on DFP, remember to set "FF Steps 256" to cfg.txt instead of 128, makes the wheel smoother and perhaps a tiny bit lighter.
Nejaky zkusenosti?

funguje to i na momu, ktery ma v podstate stejny ff engine jako dfp... rozdil se da asi nejvic poznat treba kdyz jedes pres vroubkovanej obrubnik..

jinak zjistil sem nektery lidi maji zapnutej v ovladacich centering spring... ten v lfs rozhodne vypnout!

dalsi vec ktera zlepsi FF u momo/dfp, i kdyz je to mozna trochu subjektivni, je stahnout "Spring Effect Strength"
a "Damper Effect Strength" na 0

jet 24.2.2006 14:48

Quote:

Originally Posted by Nitemare
[i]If you're on DFPdalsi vec ktera zlepsi FF u momo/dfp, i kdyz je to mozna trochu subjektivni, je stahnout "Spring Effect Strength"
a "Damper Effect Strength" na 0

v cem je pak rozdil? :)

reyco 24.2.2006 18:26

Quote:

Originally Posted by jet
Quote:

Originally Posted by Nitemare
[i]If you're on DFPdalsi vec ktera zlepsi FF u momo/dfp, i kdyz je to mozna trochu subjektivni, je stahnout "Spring Effect Strength"
a "Damper Effect Strength" na 0

v cem je pak rozdil? :)

A ja by som chcel vediet co to robi, no to ff je teraz silnejsie,ale co to vlastne spravi?

Woyta 25.2.2006 20:59

jaky mate optimalni vyzkouseny uhel rozsahu volantu pro LFS? Sehnal jsem si ted Driving Force PRO a hledam optimalni nastaveni. Mam ted grafiku na reklamaci takze si musim na nej zvykat v Midtown Madness 1 a 2.

SosaK -CZE- 25.2.2006 21:21

Quote:

Originally Posted by Woyta
jaky mate optimalni vyzkouseny uhel rozsahu volantu pro LFS? Sehnal jsem si ted Driving Force PRO a hledam optimalni nastaveni. Mam ted grafiku na reklamaci takze si musim na nej zvykat v Midtown Madness 1 a 2.

Ja si zvykl na 300°, vic mi prijde pri rovnani smyku dosti nesikovny, min je zase malo


All times are GMT +2. The time now is 23:51.

Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.