Czech Live For Speed Zone

Czech Live For Speed Zone (forum.czechlfs.net/index.php)
-   Závody a motorismus všeobecn? (forum.czechlfs.net/forumdisplay.php?f=27)
-   -   auto do 250.000SK - DACIA LOGAN MCV - kupit, alebo nie ? (forum.czechlfs.net/showthread.php?t=1158)

eraser007 4.3.2007 18:07

auto do 250.000SK - DACIA LOGAN MCV - kupit, alebo nie ?
 
rodina ide kupovat auto cca do 250.000Sk... Potrebuju dost priestranne auto, preto Opely Corsa a Fiaty Punta nie...
aky mate nazor na toto auto ? niektori tvrdia, ze ide o "odpadovy" material od renaultu, ini zas, ze ide o velmi dobru kupu do tejto cenovej kategorie.

dik za odpovede...

rostreet 4.3.2007 18:21

Quote:

Originally Posted by eraser007 (Post 59070)
rodina ide kupovat auto cca do 250.000Sk... Potrebuju dost priestranne auto, preto Opely Corsa a Fiaty Punta nie...
aky mate nazor na toto auto ? niektori tvrdia, ze ide o "odpadovy" material od renaultu, ini zas, ze ide o velmi dobru kupu do tejto cenovej kategorie.

dik za odpovede...

jednoznacne NE.:banghead:
precti si par nezavislych testu na toto vozidlo a zjistis ze je to opravdu "odpadovy material"
dilenske zpracovani je opravdu velmi mizerne,spousta veci nepasuje,motor renault,to by jeste slo,i kdyz...:p
jediny plus na tomto aute je prostor a cena.bohuzel je vykoupena na ukor kvality a to i v pasivni bezpecnosti.vzdyt tohle auto na crash testech moc neuspelo...
btw jelikoz to patri pod renault cena nahradnich dilu je urcite trosku vyssi,pac renault patri k tem drazsim na udrzbu ;)

eraser007 4.3.2007 18:24

v tom pripade som nasiel jeté alternativy....

Opel Zafira 2000
Seat Alhambra 2000-2002...

co si o nich myslite ?
kazde ma najete lahko nad 100.000km, co sa uz IMO blizi k hranici zivotnosti polovice dielov auta...
ak poznate nejake dalsie alternativy, dajte vediet...

rostreet 4.3.2007 18:43

pokud mate garaz nebo se u vas moc nekrade jednoznacne seat;)

Vazli 4.3.2007 18:48

seat alhambra je dobry auto ale proc nesahnes po nakej ojetej fabii ktery sou uz tak od 135 000Kc a zbytek nech na pozdejsi servis atd

rostreet 4.3.2007 18:51

Quote:

Originally Posted by Vazli (Post 59082)
seat alhambra je dobry auto ale proc nesahnes po nakej ojetej fabii ktery sou uz tak od 135 000Kc a zbytek nech na pozdejsi servis atd

on chce auto kde je misto...;) to ve fabii nenajdes :D

zipper 4.3.2007 19:36

Quote:

Originally Posted by eraser007 (Post 59074)
kazde ma najete lahko nad 100.000km, co sa uz IMO blizi k hranici zivotnosti polovice dielov auta...

Tohle je podle m? velká pitomost... Jist?, n?které díly je pot?eba touto dobou m?nit, ale polovina mi p?ijde siln? nadsazená...

Spangler 4.3.2007 19:55

Ja bych do Dacie nesel, v jednom testu jim klasickej logan v zatacce hodil boudu, samozrejme se Dacia vymluvila ze auto na to nebylo stavene...asi sem moc skeptickej, ale uz jen kvuli tomu bych si jakykoliv auto od Dacie nekoupil

eraser007 4.3.2007 20:07

dik vsetkym za odpovede...

2 zipper - jj uznavam, s polovicou som to prehnal...

zial, uz je rozhodnute, strach pred jetym autom u nich prevazil nad ostatnymi faktami... co uz, ich volba, ich auto, ja by som si vybral inak... ;)

zipper 4.3.2007 20:10

Quote:

Originally Posted by Spangler (Post 59090)
Ja bych do Dacie nesel, v jednom testu jim klasickej logan v zatacce hodil boudu, samozrejme se Dacia vymluvila ze auto na to nebylo stavene...asi sem moc skeptickej, ale uz jen kvuli tomu bych si jakykoliv auto od Dacie nekoupil

Tenkrát šlo o losí test, akorát ta Dacia m?la místo klasickýho kola vp?edu rezervní kolo a p?es n?j to tu boudu hodilo. Taky to nebylo v klasické rychlosti, takže ten test byl celkem neporovnatelnej s ostatními auty v losím testu. Do Dacie bych ale nešel tak jak tak, výsledky crash test? mi p?ijdou odstrašující.

JK DF.cz 5.3.2007 06:37

Zkus Opel Corsa,my mame 1.5 TD rok 1995 a jede to f pohode ;)

sonyk 5.3.2007 10:49

ses trochu mimo chce velky auto. hele renault laguna 2001 rok kolem 100000 najeto uz ten novej model v plny nalozi sezenes kolem 150 000K? meli sme ji ted 14 dni doma 1.9Tdi nejaky a fak maso auto 6 kvalt velky ***** to zere pekne to jede pohodlny.a kombik se sezene zastejny penizky

edit mam na mysli tuhle www.sonyk.ic.cz/laguna.jpg

tahle uz je teda za cca 180 000Kc ale je to vonavka

Peet.cz 5.3.2007 11:36

takovych aut je starsne moc jestli jsou podminky do 250 000 a nemusi byt novy...
dival bych se po Honda Accord 2002+, Mazda 626 2002+
http://www.mobile.de/SIDodyjy-EPl.c4...1111246365808&
http://www.mobile.de/SIDodyjy-EPl.c4...1111247727113&

to se neda s dacii vubec srovnavat...

sonyk 5.3.2007 11:39

japonec az na konec a nehazet kameny pls :banana: :D

Peet.cz 5.3.2007 12:41

srandisto, napred si zamet pred svym prahem ty Banditko :bike: :p
Honda rulez

sonyk 5.3.2007 12:43

Quote:

Originally Posted by Peet.cz (Post 59142)
srandisto, napred si zamet pred svym prahem ty Banditko =))
Honda rulez

btw tady je rec o autech moto jedine japonce

eraser007 5.3.2007 19:41

dik vsetkym... ale aj napriek vsetkemu idu do Logana :/

jet 5.3.2007 20:08

omg jen to ne :(

Kid222 5.3.2007 21:46

Panbuh s tebou.

sonyk 5.3.2007 22:25

buh je malo.logana tak max kdyz mas zendickou formu a potrebujes aby v nem 5 delniku(ukacek) jezdilo do prace v monterkach a aby sis ho mohl odepisovat z dani

ThorR 5.3.2007 22:40

Nic proti, ale p?i cenách dnešních aut nechápu, jak si n?kdo normální koupí Dacii Logan.

sonyk 6.3.2007 10:50

Quote:

Originally Posted by ThorR (Post 59177)
Nic proti, ale p?i cenách dnešních aut nechápu, jak si n?kdo normální koupí Dacii Logan.

to sme dva :-)

Peet.cz 6.3.2007 10:59

Nez udelas tuto kravinu, tak se v tom aute projed a pak sedni treba do toho Accorda. Myslim ze si to hodne brzo rozmyslis. V praci mame nekolik sluzebnich Renault Thalii a to je taky peklo. Myslim, ze to je srovnatelny s tim Loganem.
Ale ted sem si v nadpise vsiml napisu MCV. Takze jestli to ma slouzit jako nakladak na prepravu materialu tak je to jedno. To zase mame ve firme R Kango.
Des.

Gabelhirsch 6.3.2007 16:18

na rozdíl od koleg? ti nebudu logana vymlouvat. je to auto odpovídající té cen?. kdybys m?l ješt? další kilo navíc, nebál bych se n?jakého korejce (dostatek prostoru a výbava velmi slušná), toho doma máme a za dva roky s ním nebyl jediný problém. ?eknu ti to asi takhle - kolega má ochtáfku II 2.0tdi za rok a p?l po 60 najetech má 2. turbo, ?ili dneska m?žeš koupit posráva?ku novou jako ojetou. firmy za?aly logany kupovat pro "lopaty" a co jsem zatím slyšel, tak i ****ské zacházení to auto p?ežívá bez problém?. ješt? malý dodatek jak to vidím já - bu? máš alespo? 3/4 mega na moderní slušn? prostorné auto, nebo máš prachy na ojetou pixlu starou pár let nebo na nového korejce (?i rumuna). auto je pro tebe dopravní prost?edek nebo radost. a radost nestojí 250.

// peet :) srovnávat thalii s loganem? no já sed?l v obou, ale na zadních sedadlech jen v jednom z nich... logan není spor?ák, je to auto od kterého nem?žeš nic ?ekat. jel jsem s tím a zase n?jaká katastrofa to nebyla. a to ?íkám se zkušenostmi od malé corsy p?es všechny motorizace obou octavií až po audi 6 a q7 (+ hromada r?zných jiných zna?ek)

eraser007 6.3.2007 16:38

no "nastastie" ten voz nejde pre mna, ale pre krstnych rodicov...

ako ich poznam, tak nebude vyuzivany na dlhe cesty, mozno parkrat rocne...
ide im hlavne o priestranne auto, kedze ide o vacsiu rodinku :)

v pripade ze by to auto islo aj pre mna, Logana by som urcite nezobral, podobne ako Thaliu a Fabiu /Fabia je sice kvalitativne vyssie ako Logan, ale to auto je mi proste nesympaticke a pride mi predrazene../

sonyk 6.3.2007 17:40

pokud s tim najedou malo km rocne tak je zbytecne kupovat nove auto to sou vyhozeny penize oknem - > podle me

kmarty 8.3.2007 13:01

Kdyz tchan vybiral novy auto, tak byl Logan taky ve vyberu. Presneji byl Logan, pak dlouho nic a pak ostatni auta (btw. Fabia v tom seznamu nefigurovala nikdy).
V principu totiz hledal novy, levny (tyhle dve podminky byly pevne dane) auto s malou spotrebou(ale presto benzin), s minimem cudliku, pacek a jinejch hejblatek a kde se bude dobre nastupovat (preci jen jim nejaky ten patek je) a sice jako nahradu za Wartburga. Dokonce i dobre odhlucneni motoroveho prostoru by bylo skoro na zavadu, protoze tchan ponekud hure slysi a na otackomer neni zvykly (doposud ho nikdy nemel).
Nakonec byl tchyni ukecan ze takhle "velky" auto uz davno nepotrebujou, ze beztak maji vozejk a ze by se tchan uz taky mohl oprostit od zvykle koncepce sedan, takze nakonec koupili Hyundai Getz pac stoji tak nastejno a ma mensi spotrebu (i kdyz asi jen papirove).

(To jen pro predstavu jak muze probihat vyber auta a proc muze Logan splnovat predstavy lepe nez jine auto. I ja ho beru jako idealni upgrade za starej pekac s relativne velkym kufrem).

sonyk 8.3.2007 13:32

no za ty penize bych to nekoupil ani vomilem to je asi jako zigul.je tolik aut v mnohem lepsi kvalite za stejnej peniz:-) at u je to pezout. citron , bo jakykoliv japonec.a pokud nekdo chce auto na nakup do kauflandu jendou za tejden plus dojezd k doktorovi tak je uplne zybtecne kupovat nove auto.

kmarty 8.3.2007 13:40

Quote:

Originally Posted by sonyk (Post 59377)
no za ty penize bych to nekoupil ani vomilem to je asi jako zigul.je tolik aut v mnohem lepsi kvalite za stejnej peniz:-) at u je to pezout. citron , bo jakykoliv japonec.

Smarja, ted jsem to psal :-).
Pochopis to ze tebou vyjmenovana auta maji napriklad problem pro stary lidi ze se hodne obtizne vyskrabavaji ze sedacky ven, ze maji titerny ovladani, ze si v tom pripadaji jak v kosmicke stanici a ne v aute na ktery byli zvykli ... je hodne duvodu proc se najdou lidi, kteri Logana koupi radeji nez cokoliv jineho (noveho).

Ja bych si ho taky nekoupil, ale to neznamena ze to auto nema sve misto na trhu. Smir se s tim ze Logan neni auto pro tebe. Stejne jako neni pro mne.

sonyk 8.3.2007 13:48

v tom pripade vidim jako optimalni auto citroen berlingo pac do toho se leze uplne nejlip.a nevim co se rozcilujes pocitej do deseti

btw:ja sem s tim smirenej pac nejsem bohac a koupit neco co je temer stejne drahe jako kvlaitnejsi vozy to nee.rikam je to dobra alternativa do firem atd ale do osbniho uzivani nevim no.

kmarty 8.3.2007 13:57

Quote:

Originally Posted by sonyk (Post 59380)
v tom pripade vidim jako optimalni auto citroen berlingo pac do toho se leze uplne nejlip.a nevim co se rozcilujes pocitej do deseti

Neco jako Berlingo nechteli ani videt. Nehlede na to ze mluvis o dvakrat tak drazsim aute.
(Nevsim sem si ze bych se nejak rozciloval :-). Proto jsem psal smajla a pisu ho i ted. Ano, mohl jsem napsat zkratku OMG, ale na tu jsem temer alergickej :-) )
Quote:

Originally Posted by sonyk (Post 59380)
btw:ja sem s tim smirenej pac nejsem bohac a koupit neco co je temer stejne drahe jako kvlaitnejsi vozy to nee.rikam je to dobra alternativa do firem atd ale do osbniho uzivani nevim no.

Podle mne nepujde jen o cenu (i kdyz ta hraje casto hlavni roli), ja si porad zive pamatuju jak se hrabali z R19 kdyz jsem je vezl, jak deset minut hledaji zamykani bezp. pasu u my MeganeII a jak byli nadseny ze v tomhle ohledu(obecna pouzitelnost) byl Logan pro ne stejne perfektni jako staricky wartas.
Od te doby Logana akceptuju a chapu ze ackoliv se to nam (obvykle mladsi generace) nezda, pro nekoho je Logan vazne lepsi. I do osobniho uzivani.

sonyk 8.3.2007 15:22

novy berlingo 272000k? to o tolik drazší neni.

no nevim v cem je treba logan jednodusi nez lrenault laguna krom odemikani.zapinani pasu u vsech aut stejny at je to skoda, fiat , renault . logan proste se to strci do diry a cervenym zase vynda.nechci se tu dal hadat chtel sem jen poradit aby si nekoupil neco do ceho pak bude jen sipat a ne se vozit.btw s tv na dalkovy ovladani se taky naucili tak neni problem naucit se s ovladanim topeni(kroutit koleckema)atd :-)

proste ja bych bral mit ty prachy renaul laguna combi 1.9 Tdi rok 2001 vejs.

PeTo 9.3.2007 08:24

Quote:

Originally Posted by sonyk (Post 59390)
proste ja bych bral mit ty prachy renaul laguna combi 1.9 Tdi rok 2001 vejs.

tak tak (práve kupujeme auto a pozeráme trocha aj po lagúnach a presne za takéto ceny chodia, plna vybava 2000-2001 pohoda 250tis 1.9TDi samozrejme) :) a to je sakra rozdiel Logan ?o je entry level a Laguna ?o je vyššia stredna trieda. Mne môžete nájst Audi A4 99, 1.9TDI (110k) plna vybava okrem kože okolo 260 (do 6500 euro) :) lebo ešte kúpime Lagunu, ale to by som moc nechcel, vypadá vo vnútry, škoda re?i, prosto shit.

kmarty 9.3.2007 09:35

Quote:

Originally Posted by PeTo (Post 59432)
tak tak (práve kupujeme auto a pozeráme trocha aj po lagúnach a presne za takéto ceny chodia, plna vybava 2000-2001 pohoda 250tis 1.9TDi samozrejme) :) a to je sakra rozdiel ...

Nemuzete michat novy auta s ojetinama. Ojetiny budou vzdycky levnejsi.

Taky muzu rict ze si ted kamos koupil Ford Scorpio 1995 2.9 24V Cosworth, 4st. automat, v perfektnim stavu, Ghia (t.j. maximalni) vybava, kterou jakz takz mivaji novy auta vyssi stredni tridy (v podstate chybi oproti novym max. vybavam jen navigace, pripadne "kino") a to cele za 80kkc, tedy za mene nez desetinu ceny oproti srovnatelne vybavenymu novymu autu.
O tom to neni.
Novy auta srovnavejte s novyma autama, ojetiny s ojetinama.

sonyk 9.3.2007 10:38

jenze jak tu podotkl eraser tak se premejsli i o ojetinach a 1995 vyroba uz je peknej starik tim spis ze scorpio ford. a takovej obsah. myslim si ze ta laguna se da v pohode za 190 000k? dovest z nemecka a ato to neni vubec spatny jo je to cca 5 -6 let stary ale pokud to bude na nejaky hogo fogo jezdeni do kramu a k doktrou uplna parada. i kdyz zase je to diesel na druhou stranu to jezdi za 5 litru(vyzkouseno).pohodlny velky nijak slozity.chvilku trva nez si clovek zvykne na to ze se startuje tlacitkem atd ale kdo chce si zvykne naucili se lidi s mobilem nauci i s timhle.

jinak co treba xsara picasso? nevim jak sou drahy ale to je jak ta alhambra. by taky nemuselo bejt spatny auto

Miondir 9.3.2007 10:50

podle me uz eraser psal ze uz je rozhodnuto pro logana, takze posledni tri stranky se tady tak pekne dohadujete o nicem..

kmarty 9.3.2007 11:18

Mne je to fuk co si koupi, ja jsem jen reagoval na vety typu "Jak si nekdo muze koupit auto jako Logan". Proste jsou lidi, kterym tento typ auta vyhovuje a chteji ho (a podle objemu prodeje Logana v Evrope je jich docela dost). To je cele.
Ze sonyk zacal srovnavat novy (byt "okudlany") auto proti ojetine, to uz je jina kapitola :-)
No co, alespon se nenudime :-)

sonyk 9.3.2007 11:24

jj ale forum je proste o kecani (dohadovani) ne asi to chce uzavrit.

nesrovnaval jsem jen jsem rekl ze je zybtecne kupovat nove drahe auto kdyz je za podobnou cenu kvlaitnejsi lepsi vuz ale ojety.

btw kazdemu soudruhovi podle jeho gusta. treba logan bude fakt dobre auto :D

eraser007 9.3.2007 18:47

Quote:

Originally Posted by Miondir (Post 59447)
podle me uz eraser psal ze uz je rozhodnuto pro logana, takze posledni tri stranky se tady tak pekne dohadujete o nicem..

asi tak ;)
ale mozno to niekomu pomoze


All times are GMT +2. The time now is 07:15.

Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.