Czech Live For Speed Zone

Czech Live For Speed Zone (forum.czechlfs.net/index.php)
-   Hardware, software (forum.czechlfs.net/forumdisplay.php?f=9)
-   -   Ježdení na joysticku (forum.czechlfs.net/showthread.php?t=1696)

Pajik CZ 2.2.2008 16:35

Ježdení na joysticku
 
Ahojte. Mam otazku. Jak funguje joystick na lfs? Jde mi o to, jestli pri pohybbu dopredu pridam plyn, pri pohybu dozadu brzdim a pri pohybu do stran uhybam??? Nebo to funguje i jinak? Mate s tim nekdo zkusenosti?:eclipsee_steering:

Vazli 2.2.2008 16:45

zkusenosti stim nemam ale bude to fungovat tak jak si to nastavis

Pajik CZ 2.2.2008 16:53

Quote:

Originally Posted by Vazli (Post 78216)
zkusenosti stim nemam ale bude to fungovat tak jak si to nastavis

kdyz ja bych prave nerad dal x penez za joy, a pak abych nezjistil , ze to nejde...... :banghead:

Sh!nE 2.2.2008 16:53

zkousel jsem to a je to tak jak pises ... klasika dopredi/ dozadu = plyn/ brzda a doleva/doprava = zataceni, vyhoadf je ze mas plyn a brzdu jako osy a ne jako tlacitka (viz mys nebo klavesnice), nevyhoda je z mas malej manevrovaci prostor na zataceni. Nevim jestli to nekomu vyhovuje, me osobne ne , radsi jezdim na mysi nez na joy, ale to je muj subjektivni nazor, takze kazdej muze bejt zvyklej na neco jineho.

Pajik CZ 2.2.2008 17:07

Quote:

Originally Posted by Sh!nE (Post 78218)
zkousel jsem to a je to tak jak pises ... klasika dopredi/ dozadu = plyn/ brzda a doleva/doprava = zataceni, vyhoadf je ze mas plyn a brzdu jako osy a ne jako tlacitka (viz mys nebo klavesnice), nevyhoda je z mas malej manevrovaci prostor na zataceni. Nevim jestli to nekomu vyhovuje, me osobne ne , radsi jezdim na mysi nez na joy, ale to je muj subjektivni nazor, takze kazdej muze bejt zvyklej na neco jineho.

dekuju, dekuju, dekuju, ani nevis, jak jsi me potesil!!!!! :eclipsee_steering: :bowdown:

Mirek CZE 2.2.2008 17:11

a pro? joy? kup volant, ale pokud joye nemáš jen na lfs tak je to dobrá volba

Motto 2.2.2008 17:22

Kdyz jsem zacinal jezdit LFS, zkousel jsem nejdrive mys a pak joy a me osobne vyhovoval vice joy, hlavne kvuli pridavani plynu a brzdeni ;)

Mirek CZE 2.2.2008 17:24

np já m?l volant od samýho za?átku co jsem za?al hrát LFS za?ínal jsem na S2 V

Sh!nE 2.2.2008 17:52

Quote:

Originally Posted by Motto (Post 78225)
Kdyz jsem zacinal jezdit LFS, zkousel jsem nejdrive mys a pak joy a me osobne vyhovoval vice joy, hlavne kvuli pridavani plynu a brzdeni ;)

jak sem ?íkal "proti gustu....."
2 Pajik: každopádn? by to cht?lo zkusit všechny alternativy ... klavesnice, myš i joy .... samoz?ejm? nejlepsí je volant, ale pokud nejsou finance (sám to znám ... objednal sem ho až te? a to po roce ježd?ní S2)....

JENDAN 2.2.2008 20:59

Quote:

Originally Posted by Pajik CZ (Post 78217)
kdyz ja bych prave nerad dal x penez za joy, a pak abych nezjistil , ze to nejde...... :banghead:

Tak dej radsi x penez za volant je to mnohem lepsi a budes mit vetsi zavodnickej zazitek. Jezdit na joysticku je z prezitek z dob NFS1

Pajik CZ 2.2.2008 21:18

Quote:

Originally Posted by JENDAN (Post 78241)
Tak dej radsi x penez za volant je to mnohem lepsi a budes mit vetsi zavodnickej zazitek. Jezdit na joysticku je z prezitek z dob NFS1

no kluci, nezlobte se na me, ani po me za to co ted reknu nehazejte kamenem, ale nemam 1000,-kc na volant, budu rad, kdyz je dam dohromady na licenci. proto se ptam, jak se jezdi s joy, ptze z joy za 200,-kc udelam volant :) . Az to bude, tam sem postup i s fotkama :D a nerikejte mi, ze to nepujde, ptze ja vim, ze pujde ;)

Miondir 2.2.2008 21:48

kdyz je clovek sikovnej, tak jde vsechno a napr z geniusu f23, kterej ma 4 osy, tak se da zvladnout volant a pedaly i se spojkou ;)

Pajik CZ 2.2.2008 22:18

Quote:

Originally Posted by Miondir (Post 78244)
kdyz je clovek sikovnej, tak jde vsechno a napr z geniusu f23, kterej ma 4 osy, tak se da zvladnout volant a pedaly i se spojkou ;)

4 osy? ja jsem rozebral f16 a ta ma 2 + 1 na throtle a z toho jdou taky udelat pedaly, volant i spojka :) muzes mi to s tou f 23 trosku popsat?

JENDAN 2.2.2008 23:38

Tak to by me zajimalo jak ze tri os udelas spojku, brzdu, plyn a volant. Jestli si budes kupovat F23 jako ja ted na Hacko tak pocitej s tim ze ty potaky na plyn a rudder maji asi 8 poloh. http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=35068

Pajik CZ 3.2.2008 00:11

Quote:

Originally Posted by JENDAN (Post 78261)
Tak to by me zajimalo jak ze tri os udelas spojku, brzdu, plyn a volant. Jestli si budes kupovat F23 jako ja ted na Hacko tak pocitej s tim ze ty potaky na plyn a rudder maji asi 8 poloh. http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=35068

mno, teorie je takova, ze na volant potrebujes jednu osu, na plyn/brzda druhou osu (pokud to pujde, jeste to musim vymyslet :) no a treti potenciometr sezere spojka :) prinejhorsim obetuju spojku a udelam plyn a brzdu na kazdy ose jinak :)

Pablo 3.2.2008 00:48

Quote:

Originally Posted by Pajik CZ (Post 78266)
mno, teorie je takova, ze na volant potrebujes jednu osu, na plyn/brzda druhou osu (pokud to pujde, jeste to musim vymyslet :) no a treti potenciometr sezere spojka :) prinejhorsim obetuju spojku a udelam plyn a brzdu na kazdy ose jinak :)

Pedály, který maj plyn a brzdu na jedný ose jsou naprosto na ......... Jestli už nemáš doma díly, z kterých ten volant a pedály vyrobíš, tak nezapome?, že to taky nebude zadarmo, dneska každý kousek železa n?co stojí. Pokud opravdu nemáš vymyšlenýho n?co extra, tak je imo mnohem lepší jít na 3 dny na brigádu a máš volant s FF, než patlat m?síc n?jaký bastl.

Sh!nE 3.2.2008 01:10

Quote:

Originally Posted by Pablo (Post 78272)
Pedály, který maj plyn a brzdu na jedný ose jsou naprosto na ......... Jestli už nemáš doma díly, z kterých ten volant a pedály vyrobíš, tak nezapome?, že to taky nebude zadarmo, dneska každý kousek železa n?co stojí. Pokud opravdu nemáš vymyšlenýho n?co extra, tak je imo mnohem lepší jít na 3 dny na brigádu a máš volant s FF, než patlat m?síc n?jaký bastl.

neco na tom bude .... a kdyz si vemu ze DFP stoji +- 2300,- tak pokud ti to nezaplati jenom material, tak praci k tomu urcite :) a este mas 2 roky zaruku ... a to se vyplati vid horste ... jasne gabi :D

Pajik CZ 3.2.2008 10:58

Quote:

Originally Posted by Sh!nE (Post 78273)
neco na tom bude .... a kdyz si vemu ze DFP stoji +- 2300,- tak pokud ti to nezaplati jenom material, tak praci k tomu urcite :) a este mas 2 roky zaruku ... a to se vyplati vid horste ... jasne gabi :D

jasne, pokud jsi student, a nemusis se onic starat, nepremyslel bych ani minutu. Ale z myho skromnyho platu zaplatim najem, musim neco jist, nahej taky chodit nemuzu, a i to dojizdeni do prace neco stoji. A dat za 2300 za volant....... to si radsi koupim mensi skrin do bytu, at neziju jak poustevnik..... proto si koupim za 200 joy, zbytek udelam z toho, co dum da, a budu mit luxus nad kterym ale 90% z vas ohrne nos...... A klidne ozelim i to, ze budu mit plyn a brzdu na jedny ose, i to, ze potenciometr chodi asi na 8 poloh- porad to bude lepsi, nez klavesnice, co zna polohu 0/1. :eclipsee_steering:

Sh!nE 3.2.2008 11:08

Quote:

Originally Posted by Pajik CZ (Post 78286)
a budu mit luxus nad kterym ale 90% z vas ohrne nos......

proc bychom meli ohrnovat nos? ... kdybys videl muj "home made" H-Shifter :uglyhammer:

Pajik CZ 3.2.2008 11:33

Quote:

Originally Posted by Sh!nE (Post 78287)
proc bychom meli ohrnovat nos? ... kdybys videl muj "home made" H-Shifter :uglyhammer:

posli fotku :) icq- 296227511.
myslel jsem to tak, ze kazdej ma DFP, nebo MOMO, a pana G25, takze do toho nejakej home made volant z joysticku nema sanci nejak konkurovat :)


All times are GMT +2. The time now is 14:07.

Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.