Czech Live For Speed Zone

Czech Live For Speed Zone (forum.czechlfs.net/index.php)
-   Hardware, software (forum.czechlfs.net/forumdisplay.php?f=9)
-   -   Údržba volantu ? (forum.czechlfs.net/showthread.php?t=2025)

Mickey 11.7.2008 02:01

Údržba volantu ?
 
Zdravím , m?l bych takový dotaz. Jak by se dalo vysv?tlit údržba volantu ?
Vlastním DFP a v poslední dob? se mi stává, že p?i ?azení nahoru pod volantem mi to presko?í o jeden, dva ..dokonce t?i stupn?. D?lá mi to v RBR tak v LFS takže chyba bude ve volantu. Nemáte na to n?jaký tip? Budu moc rád,díky:o
Zárov?? není n?jaký návod na tu údržbu jaký je nap?íklad na pedály ?

MikeCZ 11.7.2008 10:09

To samý by m? taky zajímalo - volant + shifter. Mám G25 a fakt bych ho cht?l ješt? dlouho 100% funk?ní, jako už je te? 6 m?síc? a p?ežívá i moje agresivní to?ení p?i driftech.

legolem 11.7.2008 10:22

Ja mam sice MOMO, ale tak jednou za 3 mesice ho rozeberu, vycistim od prachu a pochyblive soucasti namazu vazelinou.
Uz ho mam asi 3 roky a šlape bez problemu.

Devilstorm 11.7.2008 11:05

Co se týká udržby pedál?, je asi nejlepší je rozebrat, o?istit od bordelu ty plochy v kterých se otá?í pedály a hlavn? potenciometry. Pak to vždycky všechno prost?íknu WD40 nebo jinym silikonovym olejem. A na ty plochy kde se otá?í pedály, to vždycky malinko pomáznu bílou vazelínou.

S tim ?azenim pod volantem, bych vid?l problém v tom tla?ítku který je schovaný za tou pá?kou. Nevyhneš se tim pádem rozebrání celého v?nce. To musíš povolit všechny šrouby z druhe stany volantu, jakoby ze strany od t?ch pá?ek. Ale je tam, k n?kterym t?m šroubum špatný p?ístup. Pak se ti ta p?ední strana vyklopí a jsou tam 3 tiš?áky propojený mezi sebou. Ty když taky vyšroubuješ, tak jsou na nich z druhy strany tla?ítka na který se doma?kávaji ty pá?ky pod volantem. Bu? bude problém p?ímo v tom tla?ítku, a nebo jen v tý dosedací ploše mezi pá?kou a tla?ítkem.

caNtwO 11.7.2008 11:29

Quote:

Originally Posted by Devilstorm (Post 88475)
Co se týká udržby pedál?, je asi nejlepší je rozebrat, o?istit od bordelu ty plochy v kterých se otá?í.

heh to já jsem m?l zatím rozebraný jen pedály ?išt?ní bylo za 10 minut hotový, ale to zp?tný složení m? dalo asi tak hodinu a p?l, po?ád m? to nesed?lo a m?l jsem problém v tom že když jsem dal LFS jako že se projedu tak jsem po?ád brzdil, tak jsem rozd?lal a zad?lal (takhle asi dvakrát) a pak to najednou šlo nevím ani ?ím to bylo, jestli ty pedály tam byly n?jak špatn?, nevim.
Na volant i když mi v n?m vrže tak si moc netroufám, proto budu rád za každou malou radu;)

MikeCZ 11.7.2008 13:51

No já práv? myslel taky n?jakou radu jak se starat o volant, abych ho nemusel rozebírat. Jinak nebrzdily ti ty pedály, protože jsi je musel ješt? znovu vykalibrovat?

Miondir 11.7.2008 14:28

Quote:

Originally Posted by MikeCZ (Post 88488)
No já práv? myslel taky n?jakou radu jak se starat o volant, abych ho nemusel rozebírat. Jinak nebrzdily ti ty pedály, protože jsi je musel ješt? znovu vykalibrovat?

tak to z nej muzes mozna utirat pravidelne prach, ale na zivotnosti to asi neprida..

Ghost_CZ 9.9.2008 20:26

Mám dotaz -
Mám DFP, stá?í n?co málo p?es 2 roky. Kolo je ve výborném stavu, s ním jsem maximáln? spokojen, ale s pedály je to už horší. Poslední dobou mi už osy po?ádn? ská?ou, hlavn? brzda mi d?lá problémy (ze za?átku to má p?knej skok, takže se mi blokujou kola a prost? tim ztrácim ?as, moje jízda už neni tak plynulá, jak bývala). ?tu tady, že rozebrat. Otázka zní - má to u 2 roky starýho kusu cenu, nebo se za?ít koukat po n??em jinym? P.S: nejsem zrovna technik.

jet 9.9.2008 21:13

rozeber, vymej potaky a mas to jako novy

Woyta 13.9.2008 14:47

nebo je rovnou predelej na Hall a mas na dlouho dobu klid.
Jak zacnou odchazet potaky tak je musis cistit tak jednou mesicne.


All times are GMT +2. The time now is 07:23.

Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.