Czech Live For Speed Zone

Czech Live For Speed Zone (forum.czechlfs.net/index.php)
-   Hardware, software (forum.czechlfs.net/forumdisplay.php?f=9)
-   -   Jak zapnout AA (antialiasing) a AF ve h?e? (forum.czechlfs.net/showthread.php?t=524)

Pablo 20.4.2006 10:21

V LFS (p?ípadn? vieweru) není zatím implementována volba pro zapnutí AA a AF, proto musíme tyto funkce zapnout "natvrdo" p?ímo v ovlada?ích grafické karty.

ATI
tuto kartu nemám, ale co si pamatuji, ve standardních ovlada?ích (Catalystech) tato volba nebyla. Proto doporu?uji stáhnout a nainstalovat ATI Tray Tools, na lišt? vám pak p?ibude jedna ikonka a p?es její menu nastavíte nejen AA a AF (pozor, dá se nastavovat zvláš? pro Direct3D a OpenGL, nás zajímá Direct3D), ale i spoustu jiných v?cí.

nVidia
na ploše pravý tla?ítko/vlastnosti/nastavení/up?esnit
pak záložka která se jmenuje jako vaše karta, vlevo vyjede takový stromový menu
zvolit Nastavení výkonnosti a kvality a vpravo v okn? bude nastaven Antialiasing a anizotropní filtrování na ?ízeno aplikací, to zrušte a jezdec posu?te na n?jako hodnotu, nap?. 4x a 16x
ve h?e potom koukn?te, jestli nešly fps moc dol?, když jo, dejte mí?, když ne, m?žete p?idat
D?ležitá v?c jsou naho?e "Profily aplikace": je dobrý nenastavovat AA a AF natrvdo pro všechny aplikace, ale ud?lat si profil. Já mám obecný profil na "?ízeno aplikací"- tj. pro programy kde se dá AA a AF nastavovat, LFS mám v profilu her na 4x a 16x a Viewer mám v profilu "superobrazvykonmijeuplneputna" na 8xS a 16x

(napsano narychlo, na nep?esnosti zvláš? u ATI kterou už dávno nemám m? upozorn?te, doplním)

Woodbine 20.4.2006 20:33

Jenom malý dopln?ní:

ATI
V nov?jších ovlada?ích Catalyst (mám 5.8... teda jestli takový existujou, n?jak se v tom zna?ení neorientuju) se dá AA i AF taky zapnout. Možnosti jsou 2. Jednou je posuvník v CCC (Catalyst Control Center), kterým se nastavuje kvalita obrazu (a tím i AA a AF). Druhá možnost je pravým myšítkem na ikonku ATI dole vedle hodin a pak z rozbalovacího menu nastavit jednotlivý parametry kvality obrazu zvláš?. Ale nejlepší je asi používat Ati Tray Tools, jak psal Pablo, tam se toho dá nastavit mnohem víc.

xedox 21.4.2006 13:51

Ja pouzivam ke vsi spokojenosti ovladace Omega....super nastaveni vseho mozneho ;)

dmichl 25.4.2006 09:56

tak ja jsem to teda zkusil, kdyz vsichni rikate, jak je to super, krasa a podobne. Dal jsem oboji na 2x, pozoroval jsem zmenu pouze na fps, i kdyz malou. Dal jsem vsechno naplno, fps z 80 na 20, zmizely takovy ty osklivosti na asfaltu a trosku se to rozmazlo. Jelikoz 20 fps je pro me malo a kvuli grafice to nejezdim, zase jsem vse vypnul a muzu aspon rict, ze jsem to zkusil.
:sofa:

xedox 25.4.2006 13:20

Quote:

Originally Posted by dmichl
tak ja jsem to teda zkusil, kdyz vsichni rikate, jak je to super, krasa a podobne. Dal jsem oboji na 2x, pozoroval jsem zmenu pouze na fps, i kdyz malou. Dal jsem vsechno naplno, fps z 80 na 20, zmizely takovy ty osklivosti na asfaltu a trosku se to rozmazlo. Jelikoz 20 fps je pro me malo a kvuli grafice to nejezdim, zase jsem vse vypnul a muzu aspon rict, ze jsem to zkusil.
:sofa:

.......Dane tak tam mas neco blbe......kdyz dam AA a AF tak to mam jako fotku ci kino...detajly ve hre neni treba davat na full. Ja uz bych bez AA a AF nejezdil ;)

Woyta 16.7.2006 18:41

U Ati je take dobra moznost udelat si pro danou hru profil v ovladacich aby jste nemuseli rucne spinat a vypinat aa.
U NV to urco pujde take.

ThorR 20.7.2006 00:19

ehm, stáhl jsem si nejnov?jší Ati Catalyst a když ho chci spustit tak se jakoby na?ítá, ale potom nic nenajede. Where is the problem ? :confused:

Woyta 20.7.2006 12:38

Quote:

Originally Posted by ThorR
ehm, stáhl jsem si nejnov?jší Ati Catalyst a když ho chci spustit tak se jakoby na?ítá, ale potom nic nenajede. Where is the problem ? :confused:

Asi ti chybi microsoft net framework verze 1,1 ci novejsi.

Gabelhirsch 20.7.2006 13:02

doporu?ují použít verzi bez NET... sice mén? p?kné prost?edí, ale daleko v?tší rychlost když chcete n?co nastavit... totiž controll panel v NET je dost pomalej a jen ten vizuální zážitek a pár blbinek to nehradí, alespo? u mn?.

Mrazak 20.7.2006 14:05

Nejlepsi je pouzivat Catalysty bez CCC+Ati Tray Tools :)

jet 11.5.2007 01:38

po upgradu ovladacu (66.93->158.22 :D) jsem zjistil ze jsou totalne prekopane a nemuzu rozjet refresh rate lock. nema nekdo nejaky tip? at uz z ovladacu, nebo z jine utilitky?

jet 11.5.2007 12:58

tak refresh rate lock uz jsem poresil (http://data2.edisk.cz/stahni/66532/R..._163.85kB.html) ale ted me trapi kvalita AA. i na 16x je opravdu mizerne, vyhlazeny je akorat tak kokpit, ale silnice a auta v dali predemnou uz ne...

Treglis 11.5.2007 15:05

RM na Plochu - Ovladaci Panel nVidia - Nastaveni 3D - Spravovat 3D nastaveni - vybrat profil pro LFS - nastavit co je libo

Refresh Rate lock tam sice neni, ale to me na LCD ani nijak vyrazne netrapi. Na ten AA se podivam az jak moc to vyhlazuje/nevyhlazuje.
Ale je fakt ze mam jen 158.18.

EDIT: Max AA co muzu nastavit je 8S, ale mam to vyhlazeny vsude.

jet 11.5.2007 15:48

ja vim kde se co nastavuje, ale proste to nefunguje... nebo funguje, ale posahane..
http://www.jet.ic.cz/lfs/af_test.jpg tohle jsou obrazky ze stare geforce FX
http://www.jet.ic.cz/lfs/af_test2.jpg a tohle z nove 8800gts s novymi ovladaci
bylo pouzito stejne nastaveni
nejlip je to videt na te bile care vpravo, s novymi ovladaci je uplne zubata

Woodbine 11.5.2007 17:51

Imho základní chyba je v tom, že máš kartu nvidia. To se pak nediv, že ti to nevyhlazuje. Už jsem to sem párkrát dával, pro velký úsp?ch teda ješt? jednou - klik sem. :p :) Ati rulez... ;)

Treglis 11.5.2007 19:02

Quote:

Originally Posted by Woodbine (Post 63335)
Imho základní chyba je v tom, že máš kartu nvidia. To se pak nediv, že ti to nevyhlazuje. Už jsem to sem párkrát dával, pro velký úsp?ch teda ješt? jednou - klik sem. :p :) Ati rulez... ;)

Nestezuji si na nVidii :) (format PNG, original screen, cca 4MB jeden)
0xAF + 0xAA
0xAF + 8SxAA
8xAF + 8SxAA

Woodbine 11.5.2007 22:51

Uznávám, že tak p?knej obrázek jako ty nemám, nicmén? lepší než u Jeta to je - klik (AA 6x, AF 16x). Akorát mi tam p?ijde divná ta zubatá rampa se semaforama a pak to vln?ní na plotu vpravo. Mohl bys ud?lat podobnej obrázek?

Treglis 11.5.2007 23:01

Quote:

Originally Posted by Woodbine (Post 63358)
Uznávám, že tak p?knej obrázek jako ty nemám, nicmén? lepší než u Jeta to je - klik (AA 6x, AF 16x). Akorát mi tam p?ijde divná ta zubatá rampa se semaforama a pak to vln?ní na plotu vpravo. Mohl bys ud?lat podobnej obrázek?

Zkusim zitra

zipper 11.5.2007 23:44

4xAA, 8xAF vs 8xSAA, 16xAF

Spangler 12.5.2007 00:15

Tak ja mam ATi, ale vic jak 6xAA 16xAF to nejde... vypada to potom takhle...

www.spangler-web.hostuju.cz/Photos/AAAFtest.jpg


All times are GMT +2. The time now is 18:38.

Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.