Czech Live For Speed Zone

Czech Live For Speed Zone (forum.czechlfs.net/index.php)
-   Offtopic (forum.czechlfs.net/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Sed?ení prahu auta - hledání zp?sobu vzniku (forum.czechlfs.net/showthread.php?t=2355)

Pablo 9.4.2009 12:24

Sed?ení prahu auta - hledání zp?sobu vzniku
 
Ahoj, v?era se mi stala nemilá v?c. Jel jsem ve st?edu na jarní servisní prohlídku s autem co mám pár dní. M?l jsem tam zárove? s?uka s tátou, který ješt? auto nevid?l. Po prohlídce jsem ho nechal projet (sed?l jsem vedle, vše ok). Když jsme se lou?ili, on najednou: hele tady to máš škráblý.. Obešel jsem auto a bylo to škráblý i na druhý stran? a pak p?išlo to hlavní, uvid?l jsem sed?ený práh auta :( Šel jsem znova do servisu, jestli jim to nespadlo nebo n?co, prý nic. V pond?lí jsem m?nil na letní, takže to bylo ješt? v pneuservisu (jinde). V úterý jsem si auto vyfotil na elektronech, ale bohužel z té spolujezdcovy strany jen jednou a ješt? tam je ten práh v takovém stínu, že z toho není vid?t, jestli už to bylo po tom pneuservisu. Každopádn? ve?er jsem auto myl, takže jsem šmátral všude a podle m? nikde nic nebylo, tohodle bych si musel všimnout. Brzo ráno jsem vyrazil na tu jarní prohlídku. Cestou jsem nic nevymetl, pohoda cesta. No takže v?bec nechápu, kde se to tam vzalo a hlavn? jak to mohlo vzniknout. Vzhledem k vlnám a že nejsou pod?ený elektrony se mi zdá nemožný to ud?lat za jízdy - a navíc to neslyšet. P?ed barákem jsem to já pod?ít nemohl, v?d?l bych to a není ?ím. Vandalismus se mi nezdá, bydlím dost stranou a auto je vždy spolujezdcovou stranou u domu, sotva se tam projde. Navíc by to asi vzal n?kdo klí?em p?es dve?e a neplazil by se u zem?. Takže pokud už n?kdo podobný poni?ení vid?l, nápady sem. Dík.

fotky (fotky lze zv?tšit ikonou lupy vpravo naho?e)

edit: v rámci tý prohlídky to byli projet, ale jak jsem psal, stejn? mi to p?ijde nepravd?podobný že se to stalo za jízdy, jsou tam vrypy i upln? jiným sm?rem než podéln?.

Pajik CZ 9.4.2009 13:26

Quote:

Originally Posted by Pablo (Post 102446)
........

Napadlo m?, jestli by to nemohlo být t?eba tažením n??eho kolem auta, ptže tohle aby jsi ud?lal p?i jízd?, to by jsi musel auto hodit prahem na n?jakou vyvýšeninu (t?eba v zatá?ce? ), což mi ale nep?ipadá pravd?podobný.A i kdyby se to t?eba stalo p?i jízd?, nejspíš by se to tak nevlnilo... Že by to n?kde spadlo v pneuservisu (nebo kdekoliv jinde) t?eba ze zvedáku bych taky vylou?il, škrábance by byly ve svislým sm?ru, ne ve vodorovným. T?žko takhle ?íct.....:confused: Mimochodem, co je to za auto? ;)

SilverFox 9.4.2009 15:48

Mohla to udelat treba packa od zdvize. Ale prijde mi ze to slo od predu kde se podle fotky zda ze prah to dostal na hranu.

Spangler 9.4.2009 15:53

imho to udelali v servisu, jen o nechteji priznat. Horsi to bude s dokazanim. Moznosti poskrabani je asi spousta, mozna by k tomu rekl nejaky mechanik vice (Killman ?)

Motto 9.4.2009 15:57

Priklanim se k nazoru ze ti to museli udelat v servisu. Prijde mi jako by jeli kolem nejakeho zvedaku nebo tak neco. (jinak docela brutal :( )

Zdenek CZE 9.4.2009 16:06

Podle m? t? to ud?lali na 99 % v servisu, ?ákým neopatrným pohybem p?i hýbání zvedákem nebo n?co podobného. Bohužel možnost dokázat jim vinu je podle m? velmi malá:(.

Spangler 9.4.2009 16:09

Pozvete CSI at vezmu stopy laku na zvedaku a porovnaji ho s lakem na aute :D

Pablo 9.4.2009 16:19

Výrazem "nespadlo nebo n?co" jsem myslel všechno možný, samoz?ejm? mi je jasný, jakým sm?rem by byly ?áry, kdyby to spadlo ze zvedáku.
Zvedák m?li v pneuservisu takový, že vyjížd?l celý st?ed podlahy pod autem, p?es n?j byly daný nap?í? 2 traverzy a na koncích ?d?ev?ný? špalky. V servisu m?li takový ten b?žný dlousloupový (viz n?co jako http://www.profo.cz/picts/AZUR%204449160.JPG). V pneuservisu jsem u toho byl krom? placení celou dobu, v servisu ne, p?edal jsem auto a šel jsem pry?.

2Pajik: je to 7G Accord Tourer

Spangler 9.4.2009 16:34

U takoveho zvedaku by mohli teoreticky nechat ty blbince, na kterych se zveda auto dole a pri vjezdu autem to vyslo tak nesikovne, ze to vzalo s sebou lak. Je to sice asi dost nepravdepodobne, ale teoreticky mozne (nejsem mechanik, treba se pletu)

Jakub_mt 9.4.2009 17:10

Ur?ite to bolo v servise. Bu? nie?o ?ahali okolo a nevšimli si, že berú so sebou aj lak, alebo s tým autom išli okolo nie?oho a nevšimli si, že tam nechávajú lak :). Ale na 99% v servise, ale s tým už asi ni? nespravíš.

Vitr 9.4.2009 17:39

Tohle vypadá na ramenovej zvedák viz tvoje foto pablo :bandit: Ale ten doty?ný musel být hodn? nešikovný že se mu to povedlo na obou stranách. Ob?as se to stáva hlavn? když jim nefunguje západka na ramenech a ty ramena ti prost? po?ádn? nedrží postranách :(

Pablo 9.4.2009 17:52

Vitr: prahy nejsou škráblý na obou stranách, jen na spolujezdcov?, na obou stranách jsou jen takový další od?rky, viz ta u p?edního kola (na první fotce vpravo v horní ?ásti), n?co podobnýho je i na druhý stran? ale spíš vodorovn? na druhých dve?ích a nárazníku.

Tak ješt? sout?ž pro Photoshopisty :) Našel jsem jedno foto spolujezdcovy strany, d?laný mezi pneuservisem a servisem, je tam to poškrábání? Trochu jsem hýbal s k?ivkama (protože jinak to je tmavý jak noc) a zdá se mi, že jo. Ale je možný, že si to vsugerovávám. Zde je odkaz na neupravené foto (stáhnout možno odkazem vlevo naho?e).
http://picasaweb.google.cz/PabloAlbu...10668430162994

Vitr 9.4.2009 18:09

Hmm nevím ale nezdá se m? škráble na té fotce ani po zesv?tlení té oblasti. I když to rozlišení je pom?rn? malé.
M? to p?ijde jako od ramen na sloupovém heveru a pokud je to jen na jedné stran? tak tím tuplem. Ono ?asto se stavá že jsi s autem na zemi. Ramena od heveru máš po stranách a n?jaky dobrák projde a prost? zakopne o rameno a je hotovo (zvlášt? když nefunguji západky, což je velice ?astá porucha na t?chto zvedácích). Rýha svislá dolu vp?edu zase m?že být od rá?ny atp. Je b?žne že když máš auto naho?e tak si odkládáš vercajk na ramena od heveru. T?ch p?í?in jak toho n?kdo mohl dosahnout je spousta. Ale up?ímn? pokud by n?kdo dokázal toho spáchat tolik tak by m?sel být už ultra blbec. Jestli taky nejsou n?jake od?rky t?eba od jídzy s autem po n?jakém mén? rovném terénu, t?eba po lesní cest? - v?tve ke?? taky d?lají divy :beady:

Spangler 9.4.2009 18:11

1 Attachment(s)
Evidentne tam to poskrabani je, pokud to neni nejaky odraz od silnice

Spangler 9.4.2009 18:15

2 Attachment(s)
Jeste mensi uprava, tady jsou podle me skrabance jednoznacne

xedox 9.4.2009 18:27

...zvedam auta na heveru kazdou chvilu.....ale todle me neprijde ,ze je "odrene" na servisu a uz vubec NE z heveru......podle men to "zraubovali "pri projizdce....divili byjste se co je za hovada nekdy na servisech....klidne si daji "svoji" Rz se zkousenym autem. toto me pripada odrene pri jizde,nemusi byt odreny disk kola....udela to zvysenina kera odre jen prah pri zataceni....uz jen to odreni v nekolika liniich me neprijde ,ze je to z dilny.

Jakub_mt 9.4.2009 19:14

Pozeral som na to v PS a ur?ite to je poškriabané. Ale dá sa to vidie? aj vo?ným okom ;).

Vitr 9.4.2009 20:04

Quote:

Originally Posted by xedox (Post 102480)
.........podle men to "zraubovali "pri projizdce....divili byjste se co je za hovada nekdy na servisech....klidne si daji "svoji" Rz se zkousenym autem.....

To je taky možná varianta. BTW slušný servis vždy píše do objednávky kolik má auto najeto p?i p?evzetí. Takže jestli to tam máš p?esn? napsané tak m?žeš teoreticky zjistit kolik stím najeli ;)
Ale pokud ta fotka kde se hledalo poškrábání je po?ízená mezi servisi jestli jsem to dob?e pochopil a u prvního jsi celou dobu byl tak to nemohli ud?lat v druhém servisu ne, když už to bylo dodrané ?

Pedropan 9.4.2009 20:28

Pablo, tohle neni stoprocentne od zvedaku. Kdyby to nekdo protahl kolem zvedaci patky (i tak by musel napred patky vyjmout, zvedak potahnout nahoru - patky zustanou po ulozeni auta na zem POD prahem), tak by to byly naprosto rovne cary.
Tohle, i presto vsechno, cos napsal o tom, jak auto parkujes, tipuju na pozdrav svazkem klicu od nejakeho zavistivce.
Cmaranice se totiz krizuji, naprosto evidentne nekdo nasadil dvakrat po sobe s mirnym presazenim. A ty paralelky odpovidaji svazku nekolika klicu.
Prah, protazeny prasackym mechanikem nekde pres obrubnik, nebo cokoliv, ma zcela jinou kresbu.
Toto je rucni prace...

Pablo 9.4.2009 21:41

Taky se mi te? zdá, že to tam je poškrábané už na té fotce z úterý, ale necht?l jsem ovliv?ovat p?edem. Tím pádem by v tom servis byl nevinn? (i proto jsem zám?rn? nikoho nejmenoval). Tím, jak se ?áry k?íží, mi to taky p?ijde na ru?ní práci. Jen mi je divný, že to je tak dole. Nic, nebudu už s tím tady otravovat, cht?l jsem hlavn? v?d?t, jak to mohlo vzniknout, že si na nikom nic nevezmu mi bylo jasný p?edem. Že mít p?kný auto se neodpouští jsem v?d?l, ale že to bude takhle rychlý m? opravdu zklamalo :mad:


All times are GMT +2. The time now is 10:43.

Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.