Czech Live For Speed Zone

Czech Live For Speed Zone (forum.czechlfs.net/index.php)
-   Hardware, software (forum.czechlfs.net/forumdisplay.php?f=9)
-   -   H razeni z Genius F16 (forum.czechlfs.net/showthread.php?t=656)

jet 26.8.2007 23:43

ustrihnuty cudliky, kolecka atd nevadej, chybu hledej jinde

Kada 27.8.2007 00:41

Chyba bude v uvolnenym dratku, jak pise Jet, ustrihnuty cudle nevadi.

Eraserko 28.8.2007 00:01

tak skusam naskriptovat, no potreboval by som nejaky lepsi tutorial :D ten na LFS manuale nestaci D: ale ak to nemate ani vy, takpotom nic, budem musiet na to dojst sam (v co na moje pochybne schopnosti pochybujem :arge::banghead::bandit:)

SilverFox 28.8.2007 14:21

Quote:

Originally Posted by Fuzzy (Post 70034)
tak sem si radici paku taky konecne vyrobil, je to sice hodne humpolacky, nicmene funkcni... teda aspon na prvni pohled... bohuzel se mi podarilo nejak vodpalit joystick, takze kdyz ho ted strcim do portu, tak windows porad hlasi nepripojeno... je to ta stara F16... trosku z tech problemu podezrivam to, ze sem ufiknul to plynovy kolecko (chci ho pouzit na spojku)... bohuzel nemam doma pajku, takze sem kabely zkusil jen zasmodrchat dohromady, coz uspech neslavilo... :/
kdyby mel nekdo radu, jak z toho ven, budu vdecnej :)
v nejhorsim pripade proste koupim novej (uz do usb) a nejak to na to nafixluju na ten poryst, co mam hotovej :)


dik

Joystick na gameportu se ti sam nenadetekuje Treba bude chyba zde ;)

Fuzzy 31.8.2007 15:24

nene, z jednoho potaku byl utrzenej dratek, ale uz to funguje :) ted uz cekam jen na manzetu a hlavu radici paky ;) video nekdy potom :)

Woyta 31.8.2007 15:55

Nac cekat. Vezmes kuzi a usijes si na miru jako ja. Clovek ma tak razem pocit z opravdu dobre vykonane prace. :D

Fuzzy 31.8.2007 16:15

posledni, co jsem kdy v zivote sil byl na zakladce manasek z ponozky, doted me brni prsty pri pohledu na jehlu, takze to v mym pripade VAZNE nepripada v uvahu ;)

Fuzzy 1.9.2007 18:46

Vedel by nekdo, jak moc velkej je vevnitr rozdil u Genius F-16 gameport a USB verzi? mam ted gameport verzi a vzhledem k tomu, ze budu delat jeste buttonbox, tak bych to chtel asi vsechno narvat do jednoho usb hubu...
Vim, ze existuje redukce GP->USB ( http://www.agen.cz/produkt/19951/Red...port-DB15F.htm ), jenze za ty prachy... :/ to si radsi za necely 2 kilca koupim celej novej joyak :) nechce se mi to cely znova vrtat, tak doufam, ze by se mi mohlo podarit to tam nejak narvat...
Uvitam vsechny navrhy, jak to udelat lip/jednodusejc/levnejc :)

Woyta 1.9.2007 19:28

Gameport verze asi uvnitr moc elektroniky mit nebude. Fotku rozebrany USB verze mam mozna nekde zakopanou na disku.

Eraserko 2.9.2007 18:37

asi nikto nema schemu redukcie gameport na usb? ak ano, mohli by ste to sem hodit? teda ak woyta nanjde rozobrany usb v kompe :)

Woyta 2.9.2007 18:57

http://pc-teritory.wz.cz/hshift/4.jpg

Kada 2.9.2007 21:09

Quote:

Originally Posted by Eraser121 (Post 70351)
asi nikto nema schemu redukcie gameport na usb? ak ano, mohli by ste to sem hodit? teda ak woyta nanjde rozobrany usb v kompe :)

Redukce z gameportu na usb je jako drbat se levou rukou za pravym uchem. Lepsi je rovnou sehnat elektroniku tvarici se jako USB joystick. Schemat se po internetu par vali, neni to ale uplne jednoduchy a podle myho samovyroba nebude nikdy levnejsi nez 2 kila za nejlevnejsi usb joy. Vcelku pekny seznam USB HID implementaci pro ruzny jendnocipy zadarmo ke stazeni.

Fuzzy 2.9.2007 21:31

Woyta: výborn?, d?kuju moc, F16 USB verze objednána (z kasa.cz za p?íjemných 162K? s dph) a zítra se bude p?ebastlovat :)

Eraserko 3.9.2007 14:43

Kada: dakujem, dakedy pozriem,teraz som tu narychlo...
a j, asi mas pravdu, lepsie bude zohnat si novy joy.. ale rad by som rperobil kamaratovi volant z gameportu na usb...novy si kupovat nemieni....

Fuzzy 5.9.2007 17:18

protoze byla kasa.cz levna ale pomala, pritah jsem si joyak domu az dneska... cela operace probehla hladce a za 3/4 hodiny byly gameporti vnitrnosti vymeneny za usbckovy i s kalibraci :) ted uz zbejva jen oplechovat, vyvest tlacitka na povrch a potak pod stul na spojku... ale to zas jindy :)

Woyta 5.9.2007 19:22

Hlavne nepouzivej trafopajku. Me mikro umrela tak jsem opatrne pajel trafopajkou a osu Z mam mrtvou. Je to citlivej obvod.

Fuzzy 5.9.2007 21:03

Pajku musim napred nekde poridit, zatim pajim paskou na koberce :) uvitam tipy na nejakou rozumnou a hlavne levnou :)

Woyta 5.9.2007 21:56

Zakladni mikropajku koupis za 90kc. Ja mam trochu lepsi. Pulzni s regulaci vykonu za 370. Na pajeci stanici za 1500 nebylo. :-)

Fuzzy 5.9.2007 22:15

ja potrebuju nejakou s vlastnim hasicim pristrojem, budu pajet poprvy v zivote pouze na zaklade http://www.instructables.com/id/E30LR180T4EWP872BS/ ale tak snad se povede :)

Kada 5.9.2007 22:37

V tom navodu nejak nevidim kalafunu (asi se pocita s kalafunou v cinu). Vrele doporucuju, ja bych bez kalafuny asi nic nepripajel. Pro mikropajku bud ve forme pasty nebo "vodicky" (kalafuna rozpustena v lihu). Pred pajenim nanest kalafunu na pajena mista a jde to jako po masle.


All times are GMT +2. The time now is 00:46.

Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.