Czech Live For Speed Zone

Czech Live For Speed Zone (forum.czechlfs.net/index.php)
-   Hardware, software (forum.czechlfs.net/forumdisplay.php?f=9)
-   -   "Ideálne" nastavenie volantu (forum.czechlfs.net/showthread.php?t=3)

Pablo 26.2.2006 11:31

N?kolik lidí se m? ptalo po icq, takže napíšu moje nastavení pro DFP z kterýho m?žou nová?ci vyjít, než si najdou to svoje:

Po koupi:
1. volant je z výroby p?epnut na 60% síly FF. I když to jde kombinací kláves na volantu p?epnout na 100%, v?bec nedoporu?uju, FF je i tak dost silný.
2. stáhnout a nainstalovat Logitech Profiler
3. pustit profiler a nastavit v Options / Global device settings
Overal 80% (individuální, ale pro za?átek akorát, konkrétní síla se pak doreguluje v LFS)
Spring 0%
Damper 0%
Enable centering spring OFF (nezaškrtnuto)
Report combined pedals OFF (nezaškrtnuto)
Degrees of rotation 300-360° (hodne záleží, jaký si pak dáte max. lock u auta v LFS, já d?íve jezdil p?ibližn? 300st/26lock a nyní 360st/32lock, vyjde to citlivostí nastejno, ale je možno vyrovnat v?tší smyk)
4. Profile / New
jméno LFS, najít cestu k lfs.exe
(pokud budete mít více her, m?žete si nastavení pro každou z nich (viz. výše) upravit v Edit / Specific game settings, te? bu? nechte první volbu OFF a nebo vše vypl?te jako v bod? 3)
5. mapování kláves
N?které ?innosti (nap?. ?azení) jdou na volant ve h?e p?i?adit rovnou, takže je zbyte?né to d?lat p?es Profiler, pro ostatní využijeme možnosti Profileru
Vyberte na obrázku tla?ítko, kterému chcete p?i?adit n?jakou ?innost a v menu (po stisku myši):
Select keystroke / new keystroke pro jednotlivou klávesu, nap?. p?i?azení F9 na volant
Select command / new command pro sekvenci kláves, nap?. SHIFT R
Select cycling command / new cycle command pro cyklické st?ídání n?kolika keystrokes/commands

Kombinací tohoto m?žete na volant namapovat prakticky vše a jedno tla?ítko m?že mít i n?kolik postupných funkcí, nap?. u m? F11+F12
Komu by ani to nesta?ilo, m?že jedno z tla?ítek ur?it jako SHIFT button (Assign as Shift button) a veškerá tla?ítka získají druhou funkci.

P?ed spušt?ním hry:
v adresá?i LFS najd?te soubor cfg.txt a p?epište "FF Steps 128" na "FF Steps 256"

Ve h?e:
Nastavení / Ovládání
Rozsah volantu: nastavit stejn? jako v Profileru (300-360st)
Nelinearita zatá?ení: 0.00
Síla FF: dejme tomu 50%, viz. níže
Plyn/brzda osy: separovaný (!d?ležité)
Plyn/brzda - omezení st?edové v?le: 0.00
Odstranit mrtvé zóny: ANO

Sílu FF si m?žete b?hem jízdy upravovat pomocí kláves "," a ".", což také doporu?uji, každé auto vyžaduje jinou sílu pro ten správný pocit, dost záleží na tom zda má motor vp?edu nebo vzadu, na celkové hmotnosti ale i setu

eraser007 26.2.2006 18:58

len tak mi napadlo... co sme minule riesili SAITEKY R440, ze ked pustim volant, tak sa zacne kyvat zo strany na stranu - nepomohlo by zmenit "FF Steps xxx" ?

magorik 26.2.2006 19:44

to Pablo: dik za typ FF steps 256 som zvedavy ci mi to k niecomu bude :-))

ja inac pouzivam 450 stupnov (skor psychologicky lebo 300 360 sa mi zda malo na 900 :-) ) tych 450 sa mi zda v pohode
feedback napr na lx4 konkretne 17 % :-) v lfs

15 sa som jaksi nic necitil 20 sa mi zdalo ze je to uz prituhe
z tymi to 17 timi normalne citim v rukach ako prve kolo, kolo a pol kym sa nezahreju gumy aj voklant kladie mensi odpor tak trochu plave potom normalne v rukach stuhne fakt dobry pocit nikde inde som to tak zatial necitil

a ostatne veci mam ako pisete :-) overal 100, tie dva podnim aj centering 0 a split axis, plus zmapovane vsetky tlacitka :-) kurna furt je ich malo :-)

to jet: neviem teoreticky vnicom . cosi som cital po lfsforach, a daco take sa mi v hlave zafixovalo takze ....

lfs by tieto efekty aj tak nemalo pouzivat takze 0 abo 100 by malo byt jedno, vsetko by malo byt simulovane nejak cez sily na kolesa , taze ked clovek ide cez curbsy tak by to malo triast podla rychlosti podla uhlu nabehu a tak podla toho co sa deje z kolesom ( tieto damper a spring efekty skor pouzivaju ine tzv. precaned gamesky an efekty ze asfalt drevo most :-) (ma napadlo kedze nfs 5 :-) takze by to malo byt jedno :-), teoreticky by mohli niekedy akoze daco pridat co tam nema co robit a akoze to treba preventivne vypnut ale kedze asi scawen vobec ignoruje tieto efekty tak sa to tam nema ako dostat takze by to malo byt jedno:-) huh :-) dufam ze som to trochu objasnil .. a ze vobec mam v tom jasno :-)

scawen by mal pouzivat az 2 veci a to motor vlavo a motor vpravo ostane prikazy su prenho asi nezname a vsetko na to prepocita

Woodbine 13.6.2006 00:40

Quote:

Originally Posted by Pablo
3. pustit profiler a nastavit v Options / Global device settings
Overal 80% (individuální, ale pro za?átek akorát, konkrétní síla se pak doreguluje v LFS)
Spring 0%
Damper 0%
Enable centering spring OFF (nezaškrtnuto)

Btw co vlastn? d?lá/ned?lá ten spring a damper effect? N?jak jsem z toho popisu v profileru nebyl moudrej.

Jo a tohle téma by klidn? mohlo být "p?ipíchnutý", je tu pár užite?ných v?cí.

Chaos 13.6.2006 08:03

Quote:

Originally Posted by Woodbine
Btw co vlastn? d?lá/ned?lá ten spring a damper effect? N?jak jsem z toho popisu v profileru nebyl moudrej.

Jo a tohle téma by klidn? mohlo být "p?ipíchnutý", je tu pár užite?ných v?cí.

spring ti centruje volant i kdyz na nej nepusobi zadny sily a damper je tlumic ff efektu...

Pablo 13.6.2006 09:44

Spring tam jsou 2x: pružiny a centering spring, kterej vrací volant bez ohledu na FF (jak píše Chaos).
Ty první spring a damper mají být na 0 proto, že LFS všechny síly promítá do celkovýho FF a tudíž by se tam p?idávalo navíc n?co, co tam být nemá. Jak to maj ale jiný hry a jak ?lov?k pozná kdy se to má nastavit na nenulový hodnoty nevím.

Alien_CZ 13.6.2006 16:22

Quote:

Originally Posted by Pablo
Plyn/brzda osy: separovaný (!d?ležité)

nak sem neprisel k cemu je to dobry, kdyz seslapnu brzdu tak jedu bez plynu (a nebrzdi to!!) kdyz nemam nic seslapnuto tak pul plynu a seslaplej plyn je max plyn
mam Microsoft SideWinder FF wheel

jet 13.6.2006 16:56

kdyz je nemas separovane, tak je plyn a brzda na stejne ose, tzn kdyz je oboje seslapnes najednou, tak se jejich ucinek vyrusi a je to jako kdybys na nic neslap. to ze se ti to chova v lfs nebo v cemkoli jinym takhle divne, je jen otazka kalibrace.

Alien_CZ 13.6.2006 17:14

hm takze mam akorat prohozeny separovany a kombinovany a jinak je to stejny tak to je fajn :)

M!key8 16.8.2006 15:25

Quote:

Originally Posted by Pablo
P?ed spušt?ním hry:
v adresá?i LFS najd?te soubor cfg.txt a p?epište "FF Steps 128" na "FF Steps 256"

hele co to zm?ní?:D n?jak nevim na co to je;)

eraser007 16.8.2006 16:36

pri DFP to zlepsi feedback :) mam to aj na Saiteku a aj tam je to lepsie :)

Spangler 19.11.2006 14:16

Kolik mate nelinearitu zatá?ení ?

Tommy V. 19.11.2006 14:23

0=linear=realistic, a asi nebudu jediny:)

SIR 19.11.2006 14:55

Quote:

Originally Posted by Tommy V. (Post 51604)
0=linear=realistic, a asi nebudu jediny:)

nebudes, ale ja mam tusim nejak 0,1 :D

legolem 22.11.2006 13:36

Quote:

Originally Posted by Tommy V. (Post 51604)
0=linear=realistic, a asi nebudu jediny:)

já jsem taky na nule ;)

eraser007 11.12.2006 18:02

tak uz mam DFP, nastavene na 360 stupnov,...

skusal som nelinearitu na 0, ale nejak sa mi to nezdalo ono... okolo stredu moc citlive a ku koncu az prehnane presne... tak som to hodil na 0.20 a uplna spokojnost... okolo stredu idealne a presne az ku koncu...

Wario 20.12.2006 20:30

taky si stim ted hraju je to teda dost náro?ný (po p?echodu z klávesnice)

doufám že to bude ?asem lepší

nebránim se dalším radám

DFP:o

Chaos 20.12.2006 20:40

jj casem se to zlepsi, podle toho jak rychle se ucis, tak tejden az mesic nez se s tim poradne naucis...

Wario 21.12.2006 09:41

Quote:

Originally Posted by Chaos (Post 53694)
jj casem se to zlepsi, podle toho jak rychle se ucis, tak tejden az mesic nez se s tim poradne naucis...

Doufám ,

na klávesnici jsem jezdil kolo za 1:30 .

ted po 1 dni s volantem mam problem jezdit za 1:40 jak to furt líta ze strany na stranu :beady:

proto hledám furt n?jaky ideal nastavení :juggle: :rally_drive:

Spangler 21.12.2006 09:44

Quote:

Originally Posted by Wario (Post 53712)
Doufám ,

na klávesnici jsem jezdil kolo za 1:30 .

ted po 1 dni s volantem mam problem jezdit za 1:40 jak to furt líta ze strany na stranu :beady:

proto hledám furt n?jaky ideal nastavení :juggle: :rally_drive:

Neni to o nastaveni, ale hlavne o zvyku, ja taky mesic jezdil pomaly casy (teda ty jezdim i ted :D)


All times are GMT +2. The time now is 07:07.

Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.