Czech Live For Speed Zone

Czech Live For Speed Zone (forum.czechlfs.net/index.php)
-   Assetto Corsa (forum.czechlfs.net/forumdisplay.php?f=35)
-   -   Všeobecná diskuze (forum.czechlfs.net/showthread.php?t=2903)

Agarash 23.3.2013 22:29

Quote:

Originally Posted by Logical (Post 135204)
Pevnej bod muze byt tvoje auto, tak jako v lfs. I v AC si muzes nastavit fixni kokpit.

Zkus si to. Kazdy si na to musi prijit sam :D Nezapomen za to uratit x tisic

Substance242 23.3.2013 22:32

To mi pripomína, že 3D helmu malo ma? Atari pre svoju konzolu Jaguár už okolo 1995, ale nakoniec z toho ni? nebolo. Som zvedavý, ?i už technika tak pokro?ila že to bude použite?né bez toho aby ?udia padali dezorientovaní na zem a tak, držím palce. :-) Predpokladám, že tak ako s Google okuliarmi oko nebude musie? by? stále zaostrené na pár centimetrov, ale viac do dia?ky.

Logical 23.3.2013 22:37

Quote:

Originally Posted by Pablo (Post 135205)
Asi mi nerozumíš. Normální auto se ?ídí/cítíš zadkem. To v simu nemáme, tak se ?áste?n? (k FF a zvuku) ?ídíme i obrazem. Každý pixel náklonu/pohybu ti m?že dávat informaci, co se s autem d?je. Pokud ale tím kokpitem (hlavou) hýbáš, nemáš ten pohyb kokpitu v??i okolí jak ode?íst, nevíš co z toho je pohyb auta a co pohyb hlavy (samoz?ejm? trochu to víš a ?asem se vycvi?íš, ale ?ást informace se ztratí a proto to zpomalení, jak psal Ag).

Rozumim a mas pravdu. V AC hned pri prvnim spusteni jsem si zapnul prave ten fixni kokpit, abych mel vic informaci. Neuvedomil jsem si ale, ze drobny rotace hlavy muzou mit vliv na vnimani tehle informaci. Pokud ale bude otaceni kamery ve hre vyhlazeny (na zaberech oculusu je videt, ze otaceni je krasne hladky, zadny noise), myslim ze problem to nebude veliky. Je to ale kazdopadne dobra poznamka.

Na druhou stranu obrovskej prinos oculusu vidim v tom, ze vidis perspektivu, takze budes mnohem lepe odhadovat vzdalenost, coz muze tvoji rychlost naopak zvysit a hlavne pomuze v soubojich s ostatnima.

bavorak 24.3.2013 11:55

Ja jednoznacne suhlasim s Pablom a oculus som sice neskusal, ale myslim, ze by som si na to nevedel zvyknut tak, aby som bol rovnako rychly, ako bez neho na klasickom monitore. Mna v lfs vyvedie z miery uz len to ze sa pozriem dolava/doprava a som znacne "desorientovany".
To iste je napr v Mafii - v jednotke urcite, v dvojke neviem, ale ked clovek ide autom a striela tak sa moze divat z auta kam chce a mierit kam chce...no vtedy ovladat rozumne auto je nad moje sily.
Na druhej strane - co by som dal za to, aby som videl aj do praveho spatneho zrkadla aj na non-single-seaterechom. Ale to sa da stale vyriesit troma monitormi.

Puma /// 24.3.2013 20:35

Quote:

Originally Posted by bavorak (Post 135212)
...Ale to sa da stale vyriesit troma monitormi.

Otazka teda znie.. co je podla vas lepsie??? Monitor typu 24" alebo 3x nejaka 20" alebo dataprojektor?? pytam sa aj preto ze nad tym uvazujem. Co sa tyka nakladov tak 24" cca 80€ nejaka 3X20 cca 90€ a projektor cca 150€ (ale ma aj dalsie vyuzitie napr. pozeranie filmov)
ceny som uvadzal prudko orientacne a bral som do uvahy pouzivany kus napr. z bazosu

HonzaNB 24.3.2013 21:12

?ekl bych, že ?ím širší úhle pohledu, tím líp. Ideální stav by byl mít pokryto 180° :)

Používal jsem 17" 4:3, te? mám vedle sebe 24" 16:9 + 17" 4:3 a je to lepší, protože u v?tšiny aut to sta?í až k pravému zrcátku. M?l jsem možnost si vyzkoušet i 3x 24" a byla to paráda.

GothaR 24.3.2013 21:54

Quote:

Originally Posted by Puma /// (Post 135214)
Otazka teda znie.. co je podla vas lepsie??? Monitor typu 24" alebo 3x nejaka 20" alebo dataprojektor?? pytam sa aj preto ze nad tym uvazujem. Co sa tyka nakladov tak 24" cca 80€ nejaka 3X20 cca 90€ a projektor cca 150€ (ale ma aj dalsie vyuzitie napr. pozeranie filmov)
ceny som uvadzal prudko orientacne a bral som do uvahy pouzivany kus napr. z bazosu

Ak by som mal moznost, tak by som isiel do 3ch monitorov. V aute je zbytocne mat vysoky obraz, je lepsie orientovat sa na sirku kvoli bocnym oknam a zrkadlam.
Dobre je to vysvetlene tu: http://www.youtube.com/watch?v=rri19PqJ3qU

Puma /// 24.3.2013 22:37

Quote:

Originally Posted by HonzaNB (Post 135215)
?ekl bych, že ?ím širší úhle pohledu, tím líp. Ideální stav by byl mít pokryto 180° :)

Používal jsem 17" 4:3, te? mám vedle sebe 24" 16:9 + 17" 4:3 a je to lepší, protože u v?tšiny aut to sta?í až k pravému zrcátku. M?l jsem možnost si vyzkoušet i 3x 24" a byla to paráda.

nemas ten obraz potom predeleny tak nejak v strede? Ked som ta dobre pochopil tak mas 2 monitory ... teda |_|_|

Puma /// 24.3.2013 22:38

Quote:

Originally Posted by GothaR (Post 135216)
Ak by som mal moznost, tak by som isiel do 3ch monitorov. V aute je zbytocne mat vysoky obraz, je lepsie orientovat sa na sirku kvoli bocnym oknam a zrkadlam.
Dobre je to vysvetlene tu: http://www.youtube.com/watch?v=rri19PqJ3qU

dakujem za link... zaujimave video :)

salik1992 25.3.2013 07:57

Quote:

Originally Posted by Puma /// (Post 135217)
nemas ten obraz potom predeleny tak nejak v strede? Ked som ta dobre pochopil tak mas 2 monitory ... teda |_|_|

V LFS lze nastavit po?et bo?ních obrazovek a úhel mezi nimi. Takže m?žeš nastavit t?eba 0-1-1 -> nic vlevo, 1 uprost?ed, 1 vpravo. Taky jsem to tak jednu dobu provozoval kv?li pravému zrcátku.

Petersbond 25.3.2013 08:56

To lze i shift+F4 modu ??

Puma /// 25.3.2013 10:29

Quote:

Originally Posted by salik1992 (Post 135219)
V LFS lze nastavit po?et bo?ních obrazovek a úhel mezi nimi. Takže m?žeš nastavit t?eba 0-1-1 -> nic vlevo, 1 uprost?ed, 1 vpravo. Taky jsem to tak jednu dobu provozoval kv?li pravému zrcátku.

to som si neuvedomil.. to mas pravdu :)

salik1992 25.3.2013 10:38

Quote:

Originally Posted by Petersbond (Post 135220)
To lze i shift+F4 modu ??

Nevím, co tím p?esn? myslíš. Jde to takto nastavit v okn? i ve fullscreen.

V okn?: Ve Windows nastavíš rozší?it zobrazení (plochu) a pak okno lfs roztáhneš p?es dva monitory.

Fullscreen: V XP?kách bez problém?. Od Vist výše se to dá ?ešit bu? p?es Eyefinity u AMD nebo t?eba pomocí SoftTH u ostatních videokaret.

Zp?t k AC: Zkusil jsem ten zatím poslední build. Zlepšení výkonu je poznat, ale stejn? se nedostanu p?es 60FPS. Mám podez?ení, že místo nvidie používá integrovanou grafiku na procesoru, i když jsem mu tu nvidii vnutil. Stejný problém jsem m?l i s lfs.

Substance242 25.3.2013 11:07

Process Explorer od Sysinternals ukazuje vy?aženie CPU aj GPU pre každý proces, tam je vidie? ?i grafika "nie?o robí".

Belda_CZ 25.3.2013 17:05

Quote:

Originally Posted by Puma /// (Post 135214)
Otazka teda znie.. co je podla vas lepsie??? Monitor typu 24" alebo 3x nejaka 20" alebo dataprojektor?? pytam sa aj preto ze nad tym uvazujem. Co sa tyka nakladov tak 24" cca 80€ nejaka 3X20 cca 90€ a projektor cca 150€ (ale ma aj dalsie vyuzitie napr. pozeranie filmov)
ceny som uvadzal prudko orientacne a bral som do uvahy pouzivany kus napr. z bazosu

Je lepší mít t?i, v LFS speciáln? m?žou být i ty dva ?ešením. Takže možná za?ít jedním v?tším a pak dokoupit další. Optimální velikost, pokud nebudeš používat hardwarový dashboard, je 27". I t?ch 24" sta?í, když jsou 16:10. Zkoušel jsem dlouho r?zné velikosti a 27ky mi vyšly nejlépe. Samoz?ejm? lepší by byly nap? t?i WQXGA 30" panely, ale to už jsme trochu jinde zase. :D

Pablo 28.3.2013 11:11

Nové obrázky F40

Logical 28.3.2013 11:33

fap time :drunk:

Ghost_CZ 28.3.2013 13:30

Je to sice nádherný, ale za?ínám si ?ikat, co to ve výsledku bude stát? 2000 ro?n? jako iRacing + každá tra? a auto n?co navíc? Jsem na to zv?dav.

HonzaNB 28.3.2013 14:01

Jestli se nepletu, tak nekde psali, ze hru jako zakladni balicek trati a vozu koupis jednorazovou platbou a pak se mozna bude doplacet za oficialni addons - dalsi vozy a trate.

Sumys 28.3.2013 17:04

AC jízdní vlastnosti
 
N?kdo tady psal, že se mu jízdní vlastnosti zdají takové, že gumy až moc drží. To na jedné stran? vypovídá, že doty?ný se vyzná a kloubouk dol? a na stran? druhé, že AC opravdu simuluje dob?e. Je to totiž sériovka na závodních semi-slikách a oproti sérii má i samosvornej diferenciál nastavenej p?i plynu na 15 procent.


All times are GMT +2. The time now is 00:19.

Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.