Czech Live For Speed Zone

Czech Live For Speed Zone (forum.czechlfs.net/index.php)
-   Všeobecná diskuze (forum.czechlfs.net/forumdisplay.php?f=2)
-   -   Svícení p?i závodech! (forum.czechlfs.net/showthread.php?t=2553)

Gepas 22.11.2009 21:48

Svícení p?i závodech!
 
jaký na to máte názor?

Itar 22.11.2009 22:01

Je to úpln? k ni?emu, ale na screenech to vypadá stylov?? :p

sonyk 22.11.2009 22:03

pro ten pocit :-D

Lala 22.11.2009 22:06

Nesvitim, je to zbytecne. U ostatnich mi to nevadi, pac zadne odlesky ani oslepovani nehrozi.

GothaR 22.11.2009 22:12

Niekedy svietim, niekedy nie. Vacsinou vsak nie, prakticky vyznam to nema :) Svetla nechavam vypnute aj kvoli tomu, aby som mohol v pripade potreby zablikat superovi :D

K0Z3L_43V3R 22.11.2009 22:13

ja svietim, a myslim, ze to ma svoj vyznam, ked je nekto zamnou so zapnutymi svetlami tak si ho skor vsimnem :P

Substance242 22.11.2009 22:18

Ja som sa tu niekde na to pýtal, ke? sa to v LFS objavilo, ?i to je v ligách povolené, a odvtedy svietim, lebo mi to pripadá strašne cool. :-) Blika? nemám na koho, lebo málokedy niekoho predbieham. ;-)

Pedropan 22.11.2009 22:27

Kdyz jsem byl jeste mlady, byvala rozsvicena svetla vzdy vysadou vedouciho jezdce. Ucel byl zrejmy...
At si kazdy sviti jak chce, ale primlouval bych se za dobrovolne dodrzovani tohoto historickeho zvyku.
Jinak se muze stat, ze to bude vypadat jako na dalnici po zavedeni povinneho sviceni..

[d9] 22.11.2009 22:31

stejne jako troubeni je to vynucovani si pozornosti na sebe.

jestlize to ma prokazatelne vliv na to, jestli si zavodnik vsimne lepe za sebou nekoho kdo sviti, pak by meli svitit vsichni nebo nikdo (vsichni stejne podminky) - byla-li otazka postavena jako dotaz ke sviceni na oficialnich zavodech, muj subjektivni nazor je zakazat - rusi to, jezdi se hlavne podle sluchu - kdyz nekdo neslysi rvat auto vedle sebe a najede do nej, nema v zavode co delat, stejne tak ten, kdo se pred jakymkoliv manevrem nepodiva do zrcatka/neotoci hlavou - v zivote se mi nestalo, ze bych nekoho prehledl, kdyz jsem se podival do zrcatek (ani auto, ktere je zelene jako ztromy v pozadi, ani auto sede jako silnice : )

edit: a pedro ma pravdu, u vedouciho jezdce to ma opodstatneni

edit2: jo, strasne cool je taky blikat blinkrama, troubit po celou dobu zavodu, psat ty woe, nebo skladat ascii art v chatu - bavime se o zavodech, proboha! vsichni by meli mit podminky se koncentrovat a chovat se k sobe vzajemne co nejkorektneji!

Vitr 22.11.2009 22:41

nesvítím = první nejezdím :D

sonyk 22.11.2009 22:42

Quote:

Originally Posted by [d9] (Post 113049)
stejne jako troubeni je to vynucovani si pozornosti na sebe.

jestlize to ma prokazatelne vliv na to, jestli si zavodnik vsimne lepe za sebou nekoho kdo sviti, pak by meli svitit vsichni nebo nikdo (vsichni stejne podminky) - byla-li otazka postavena jako dotaz ke sviceni na oficialnich zavodech, muj subjektivni nazor je zakazat - rusi to, jezdi se hlavne podle sluchu - kdyz nekdo neslysi rvat auto vedle sebe a najede do nej, nema v zavode co delat, stejne tak ten, kdo se pred jakymkoliv manevrem nepodiva do zrcatka/neotoci hlavou - v zivote se mi nestalo, ze bych nekoho prehledl, kdyz jsem se podival do zrcatek (ani auto, ktere je zelene jako ztromy v pozadi, ani auto sede jako silnice : )

edit: a pedro ma pravdu, u vedouciho jezdce to ma opodstatneni

edit2: jo, strasne cool je taky blikat blinkrama, troubit po celou dobu zavodu, psat ty woe, nebo skladat ascii art v chatu - bavime se o zavodech, proboha! vsichni by meli mit podminky se koncentrovat a chovat se k sobe vzajemne co nejkorektneji!


NErozciluj se :-D

[d9] 22.11.2009 22:46

tim jsi me definitivne rozcilil!!!

Substance242 22.11.2009 22:49

Tak ale tie svetlá nie sú nejaké oslepujúce, nejazdíme potme... možno tam kde jazdia na jednej trati naraz dve triedy by to mohlo by? v propozíciach ur?ené (ANTIK), inak v tom nevidím extra problém.

Jo, není každý den po-svícení. ;-)

Gepas 22.11.2009 22:54

já taky nesvítím a mám na to asi stejný názor, jako d9, a v?bec by mi nevadilo, kdyby to bylo v ligách zakázané, stejn? jako troubení

Fast Jarda 22.11.2009 22:55

Já tedy svítím, ta modrá kontrolka v aut? m? uklid?uje:)

[d9]: Tedy nevím jak ty, ale když jede n?kdo za mnou, tak koukám, kde práv? je a ne, jestli má rozsvíceno, nebo ne. Když má rozsvíceno, tak t? to nijak neosl?uje apod., je to jen zm?na barvy na pár cm2 tvého monitoru. Dle m? z toho d?láš zbyte?nou v?du, jako troubení to nikdy rušit nem?že (Aspo? ?lov?ka, co není hluchej, nebo co se kouká hlavn? p?ed sebe:))

Kid222 22.11.2009 23:21

M? to nevadí, zatím to neosl?uje (jestli v?bec n?kdy) a na v?tšin? aut je to vid?t minimáln?, takže to ani nijak neruší.
Až to bude ovliv?ovat viditelnost, tak pochopím ty rozho??ený posty, zatím mi to ale za?íná p?ipomínat thread o Popelce.:D

[d9] 23.11.2009 00:44

ale v pohode, jenom muj postoj je pokriveny tim co jsem zazil na serverech, tzn. kdyz za mnou do zatacek probrzduji rozsviceni borci typu "bacha na me, jsem frajer" :D

[d9] 23.11.2009 00:48

Quote:

Originally Posted by Fast Jarda (Post 113062)
Já tedy svítím, ta modrá kontrolka v aut? m? uklid?uje:)

[d9]: Tedy nevím jak ty, ale když jede n?kdo za mnou, tak koukám, kde práv? je a ne, jestli má rozsvíceno, nebo ne. Když má rozsvíceno, tak t? to nijak neosl?uje apod., je to jen zm?na barvy na pár cm2 tvého monitoru. Dle m? z toho d?láš zbyte?nou v?du, jako troubení to nikdy rušit nem?že (Aspo? ?lov?ka, co není hluchej, nebo co se kouká hlavn? p?ed sebe:))

ja nevim jak ty a i ostatni, ale kdyz za mnou nekdo jede se svetlama, kontroluju ho casteji, nez nesviticiho (a castejsi koukani do zrcatek v zavode znamena vetsi nachylnost k chybam)... mozna je to jenom reflex na ty frajery, kdy cekam, jak do me najedou, ale to same muzes rict o blikani blinkrama - oslnuje te to? ne. rusi te to? me jo.

Fast Jarda 23.11.2009 06:03

Quote:

Originally Posted by [d9] (Post 113070)
ja nevim jak ty a i ostatni, ale kdyz za mnou nekdo jede se svetlama, kontroluju ho casteji, nez nesviticiho (a castejsi koukani do zrcatek v zavode znamena vetsi nachylnost k chybam)... mozna je to jenom reflex na ty frajery, kdy cekam, jak do me najedou, ale to same muzes rict o blikani blinkrama - oslnuje te to? ne. rusi te to? me jo.

Nevadí mi to, pro m? je auto jako auto (Stejn? každej závod jedu sám a hotlapim:(:D) a p?i závod? ho nezkoumám. Vždy si jen problikávám dozadu a do stran a to je otázka pár desetinek vte?iny, takže si kolikrát ani sv?tel ani blinkr? nevšimnu. Navíc jsem nikoho u nás nevid?l, aby v n?jakým oficiálním závod? jel s blinkry....

Zdenek CZE 23.11.2009 07:19

Já svítím, když p?ede mnou jede n?kdo pomalejší, prost? mu tím chci nazna?it, že jsem rychlejší. Také svítím, když dojíždím závodníky, které jsou o kolo a více pozadu.

Svícení m? v?bec nevadí, sami se n?kdy podívejte na n?které závody, kde svítí t?eba p?lka závodního pole. Ten, komu vadí svícení v LFS by asi v takovém závod? odstoupil nebo by snad šel podat protest proti soupe?i, který svítil? Jinak pro ty, co se jim nelíbí svícení mám jednu radu i do normálního provozu. Jezd?te vlakem nebo autobusem, je povinné denní svícení a n?komu by to mohlo vadit a když by za ním jel n?kdo a svítil, tak by mohl znervóznit a potom nabourat.


All times are GMT +2. The time now is 17:40.

Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.