Czech Live For Speed Zone

Czech Live For Speed Zone (forum.czechlfs.net/index.php)
-   Offtopic (forum.czechlfs.net/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Volba navigace (forum.czechlfs.net/showthread.php?t=2000)

ThorR 28.6.2008 22:21

Volba navigace
 
Zdravím,

pot?ebuju n?jakou navigaci do auta, na rozvoz v okolí Ostravy. Nejlépe aby um?la i popisná ?ísla. Jelikož se v tom skoro nevyznám, pot?ebuju poradit.

Prozatím jsem se poohlížel Po Miu C710 a n?jakém TomTomu.

Miondir 29.6.2008 09:58

Quote:

Originally Posted by ThorR (Post 87639)
Zdravím,

pot?ebuju n?jakou navigaci do auta, na rozvoz v okolí Ostravy. Nejlépe aby um?la i popisná ?ísla. Jelikož se v tom skoro nevyznám, pot?ebuju poradit.

Prozatím jsem se poohlížel Po Miu C710 a n?jakém TomTomu.

popisny cisla nejsou otazkou navigace ale map jaky tam budou a i tak to nikdy nenajde vsechny a v okolnich vesnicich ci mensich mestech uz vubec ne

jinak jezsdil jsem s garmin nuvi 800, jakymsi tomtomem a miem 510 a 710. jednoznacne nejlepsi je mio, hlavne velmi praktickym ovladanim s hodne moznostma zoomovani, otaceni atd atd. na garmin se dalo zvyknout ale melo to nedostatky a tomtom jsem mel jen na dva dny a radsi jsem jezdil popameti nez se s tim vztekat. :)

edit: Mio ma navic jmeno po me, takze s tou chybu neudelas.. mam s ni odjeto kolem 100k km a naprosta spokojenost

ThorR 29.6.2008 15:43

Tak našel jsem si Mio C720 za 4.500,-K? což je slušná cena na to, že to má i fo?ák. Tak uvidím jaká bude...

Gabelhirsch 29.6.2008 20:57

no já ti doporu?ím zase TOMTOM. naše firma prodá ro?n? cca 200 navigací k aut?m a ?lov?k, co se o to stará vyzkoušel asi všechny, která kdy byly na trhu a jeho stanovisko je takové, že tomtom možná nemá nejlepší grafiku, ale rozhodn? nejlépe naviguje, netahá t? polníma cestama a aktualizuje mapy neustále. ale každému sedí n?co jiného. osobn? mám TOMTOM ONE XL a jsem maximáln? spokojen.

jet 29.6.2008 22:20

v telefonu mam taky tomtom a zatim jsem celkem spokojen. i kdyz me to u hradce zene pres nedostavenou d11 :) a jednou v olomouci me to nahnalo do protismeru :alien2:
ale jinak v pohode :D

00Ja 29.6.2008 22:44

Quote:

Originally Posted by Gabelhirsch (Post 87707)
no já ti doporu?ím zase TOMTOM. naše firma prodá ro?n? cca 200 navigací k aut?m a ?lov?k, co se o to stará vyzkoušel asi všechny, která kdy byly na trhu a jeho stanovisko je takové, že tomtom možná nemá nejlepší grafiku, ale rozhodn? nejlépe naviguje, netahá t? polníma cestama a aktualizuje mapy neustále. ale každému sedí n?co jiného. osobn? mám TOMTOM ONE XL a jsem maximáln? spokojen.

Ja bych jen doplnil, ze neprodavaji navigace k autum, ale ke Scaniim, coz je rozdil :D
Osobne mam MIO C710, ale je pravda, ze MIO je s aktualizaci map dost pozadu. Zvyknul jsem si na nej, je levny na to kolik ma map, ale aktualizace jsou aktualizace...

Tairo 29.6.2008 22:56

pridavam hlas pro tomtoma, mam ho v pda i mobilu se symbianem a co jsem zatim zkousel ,tak mi na cestovani po silnicich vyhovuje nejvic.

D4NO 29.6.2008 22:58

A co si koupit normální mapu a nemusíte se bát že vám dojde baterka nebo vás pošle do protism?ru ;)

ThorR 29.6.2008 22:58

Tak vsechno je jinak. U c7xx jsou pry dost zastarale mapy. Co se tyka znacky je pry Mio navrcholu, da se rict i s Garminem a TomTomem. Co jsem se osobne dival na prostredi a ovladani pristroje me nejvice asi vyhovuje Mio,ktere navic nabizi 2 aktualizace za rok zcela zdarma, takze se nebojim ze by to bylo neaktualni. Ted co prisla nova rada Mio Moov, napr 360 umi za nejakych 6k prijimat hovory, ma 38 statu a bleskurychle vyhledavani trasy. Takze ted nevim jestli jit do te nebo do levnejsi varianty 330 ktera nema bluetooth nebo 220 ktera je celkover mensi a nema tolik map. Asi chvili pockam a uvidim, jak se budou vyvijet ceny, nicmene kdyby mel nekdo levne Mio Moov 360 tak bych byl rad za kazdy kontakt :bandit:

EDIT: Ted prisel s navigacema i navigon, ktry doted dodaval skoro do vsech navigaci mapy, tak je i tahle moznost,....

ThorR 29.6.2008 23:02

Quote:

Originally Posted by D4NO (Post 87725)
A co si koupit normální mapu a nemusíte se bát že vám dojde baterka nebo vás pošle do protism?ru ;)


Asi neznas vyhody navigace, ktera ti najde objizdku kdyz je zavrena cesta a navede te primo pred vchod.

Kurt_Kombajn 29.6.2008 23:12

Quote:

Originally Posted by ThorR (Post 87729)
... navede te primo pred vchod.

Jo, jako tenkrát, když jsme jeli na LFS sraz do Jinonic a navigace nás na k?ižovatce, kde jsme zastavili na ?ervenou, nutila vystoupit s tím, že jsme na míst? :D
/Sorry za nemístnou poznámku, jen je to úsm?vná vzpomínka z cestování s ThorRem

ThorR 29.6.2008 23:16

No to byla navigace clarion, kterou musim pouzivat ted,ma stare mapy prave neumi popisna cisla, takze dovede jen na ulici a ne uz primo k objektu, coz je pro me nevyhoda pri rozvozu a hledat se mi to pokazde nechce.

D4NO 29.6.2008 23:18

Jasn? , to je pravda :) Ale n?kdo t?eba nemá rád pokrok a koupi si mapu za 120kc misto navigace za 4000kc :D a efekt je nakonec stejný. :) To je jenom moje uvaha

Tairo 29.6.2008 23:29

Quote:

Originally Posted by D4NO (Post 87732)
Jasn? , to je pravda :) Ale n?kdo t?eba nemá rád pokrok a koupi si mapu za 120kc misto navigace za 4000kc :D a efekt je nakonec stejný. :) To je jenom moje uvaha

na papirove mapy jsem jezdil hodne let a jediny efekt byl bud ohrozovani sebe a okoli, kdyz jsem jel sam a za jizdy cucel do mapy, nebo hadka se spolujezdcem(kyni). U navigace je prijemne nejen, ze te navede na misto urceni, ale i takove detaily, jako doporuceni v kterem pruhu se mas drzet, za jak daleko budes odbocovat, atd.

ThorR 29.6.2008 23:30

Ja jsem se zatim nesetkal s clovekem ktery nema rad pokrok, jednou v televizi jak lidi zili v lese a zivili se tim co ulovili, imho trosku "jini lide" :alien2: :o

legolem 30.6.2008 08:23

Ja pridavam hlas pro TOMTOMa, mam ho uz nekolik let na telefonu a jsem s nim naprosto spokojenej, jeste se mi nestalo, ze by me nedovedl do cile.

dravgunov 1.7.2008 17:50

prodávám mobily a navigace, co je moje doporu?ení je TomTom, MIO a možná i Navigon. Garmin je podle m? d?s a hr?za, hlavn? jednání p?i reklamaci, ceny map,... prost? po zkušenostech s ním jsme ho odmítli prodávat. Typ radit nebudu je toho moc :) prost? s t?mi prvními t?emi chybu v?tšinou ?lov?k neud?lá.

Pablo 15.12.2010 12:54

Oživím téma: pot?eboval bych navigaci do auta pro tátu, pokud možno jednoduchá instalace aktualizací + aspo? n?jaká aktualizace map, západní Evropa + na východ asi dál než ?ára Polsko-Chorvatsko nepojede, žádné online tahání dat, 3D budovy atd nepot?ebuje, ale chce jízdní pruhy.
Nedávno jsem u souseda instaloval n?jakého Garmina a myslel jsem, že vyrostu, asi 4 registrace, plno sériových a jiných ?ísel, stažení aktuálních map a rozchození trvalo asi 8 hodin :( M?l auto+lodní+Topo Czech.. Horší instalátor a mén? user friendly za?ízení jsem roky nevid?l - takže takové pokud možno ne, to by táta prohodil oknem :)

P?edb?žn? si vybral Navigon 3310 Max CE nebo 40 Easy CE (p?ípadn? 4310), Mio Tatu M400C nebo U, Garmin Nuvi 1350 (T) nebo 1390 (T)
Chce n?co do +- 4kk?. TomTom se mu zdá drahý. Roky jsem to nesledoval, tak jestli n?kdo poradí.. Díky.

bavorak 15.12.2010 19:53

ja som presne dneska kupoval...nemam skusenosti so znackou ale podla recenzii je to dobra navigacia
http://www.alza.cz/tomtom-xl-2-iq-ro...ap-d171304.htm
da sa zohnat aj o nejaku tisicku lacnejsie ked je bez 2rocnej aktualizacie...tiez na alze maju

inak s garminom nemam dobre skusenosti...aj ked neviem ako su na tom ine ale vzdy som od gps cakal viac ako co ponukala tato....hlavne sa casto stracala a dlho jej trvalo najst satelity

Chaos 16.12.2010 00:45

ja teda navigaci nepouzivam (nikdy jsem nepotreboval ani na cesty po evrope (i kdyz do polska bych si ji asi vzal, pac tam na znaceni moc nedaj, nebo znaceni berou mistni ;D)), nemam vlastni zkusenost, ale co jsem tak slysel od ruznych lidi, tak rikaji ze tomtom...


All times are GMT +2. The time now is 08:28.

Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.