Czech Live For Speed Zone

Czech Live For Speed Zone (forum.czechlfs.net/index.php)
-   Závody a motorismus všeobecn? (forum.czechlfs.net/forumdisplay.php?f=27)
-   -   Technika v závodních hrách (forum.czechlfs.net/showthread.php?t=2601)

Sparco 31.1.2010 17:35

Technika v závodních hrách
 
Toto vlákno jsem založil k diskuzi ohledn? simulace r?zných v?cí závodními simulátory, od zah?ívání pneumatik po blikání blinkry : )

Moje otázka zní: znáte n?kdo n?jakou hru, která v?rn? simuluje automatickou p?evodovku? Nemyslím tím automatické ?azení, kdy p?evodovka ?adí až úpln? v nejvyšších otá?kách a chová se jako manuál, který sám ?adí (tak, jako ve v?tšin? her). Mám na mysli opravdový automat. Když na n?j jdete jemn?, ?adí v nižších otá?kách, když to to?íte, ?adí naho?e a také simuluje hydrodynamický m?ni?.

Jediná hra, která m? napadá, je Mafia. Tam automat fungoval jako automat. Ne sice dokonale, ale náznak prokluzu p?i rozjezdech a trocha toho p?izp?sobení podle stylu jízdy se v tom dalo rozpoznat. Dokonce i do kopcu automat zbyte?n? nepod?azoval : )

N?jaké další hry?

Tommy V. 31.1.2010 19:25

v zavodnich hrach bych nic takoveho ani nehledal

Kada 31.1.2010 20:25

http://en.wikipedia.org/wiki/Compari...ing_simulators

jet 31.1.2010 22:27

http://www.lfsforum.net/showthread.php?t=55636
ale nezkousel jsem...

Sparco 1.2.2010 10:02

Quote:

Originally Posted by Tommy V. (Post 116698)
v zavodnich hrach bych nic takoveho ani nehledal

Nem?sí to být zrovna závodn hry, ale cokoliv. Mezi neznámými hrami se toho najde dost

Quote:

Originally Posted by Kada (Post 116714)

Tohle jsem taky hledal, ale nenašel. Díky

GothaR 1.2.2010 10:04

jet: ja som to skusal davnejsie a funguje to celkom dobre, na cruise servery staci :) Mozes si tam definovat otacky pri ktorych ma radit nahor aj nadol, akurat sa mi tam nepodarilo rozbehat sportovy rezim. Nie je to vsak plnohodnotne simulovanie realnej prevodovky, iba to sleduje otacky a na zaklade tvojich nastaveni to radi.

jet 1.2.2010 14:42

co jsem sledoval to demonstracni video na yt, tak by to melo zohlednovat jak otacky, tak seslapnuti plynu...
sice jsem s automatem nkdy nejel, ale myslim ze vic veci automat nedela, ne? :)

Chaos 1.2.2010 16:03

Sparcovi spis jde o simulaci automaticke prevodovky, jake se uz dlouho pouzivaji v US, tj. hydrodynamicky menic. Ten v LFS pujde imo nasimulovat velmi tezko, jedine me napada do toho nejak zapojit spojku, ale to by znamenalo ze ji po par kolech odpali...

hydrodynamickej menic totiz postrada pevne spojeni motoru s hnaci hrideli (o prenos kroutaku se stara olej proudici pres ruzne komurky) a pri rozjezdu se da rict, ze plynem nastavis otacky tak vysoko, podle toho jak rychle chces zrychlovat a pri temer zachovanejch otackach auto stale zrychluje (se stoupajici zarazenou rychlosti se tenhle efekt zmensuje, jelikoz odpor kladeny roste a prubeh zrychlovani se lehce priblizi klasice, kdy otacky s rychlosti stoupaj), kdyz se pak dostane do mista, kdy se rychlost hridele zenouci kola priblizi rychlosti motoru, tak se prehodej nejaky ventily (zmeni se cesta proudiciho oleje na nejakou tezsi) a tim se zmeni prevodovy pomer.

takze mas pravdu v tom, ze automat akorat sleduje otacky a seslapnuti plynu a podle toho radi, ale (az na dnesni nove automaty) neradi rychlosti jako u manualu, jelikoz je celej princip prevodovky jinej...

Chaos 1.2.2010 16:14

tu pro predstavu video...
http://www.youtube.com/watch?v=MvLoX0z9qoY

jet 1.2.2010 17:16

to jsou mi novoty, dik za objasneni :)
v tom pripade by me zajimalo jak teda fungujou novy automaty (bez te hydrocosi komponenty)?

Chaos 1.2.2010 17:31

ty bez toho cehosi jsou vetsinou da se rict klasicke manualy s ozubenyma kolama, akorat ze to radi samo vcetne "vyslapavani" spojky...
tu prurez DSG, kde jsou videt prevody i spojka (to velke cerne uprostred)

Michelin 2.2.2010 05:34

Jinak automat zohlednuje, polohu plynu, rychlost, otacky, sklon silnice, svoji teplotu, teplotu motoru a asi dalsi milion veci ;) Pokud se bavime o modernich autech s hydrodynamickym menicem. Treba vsechny BMW.

Substance242 2.2.2010 09:12

"Automaty" spomína aj Pavel Janda v mega?lánku "Malý slovník automobilových klišé"

http://www.autorevue.cz/default.aspx...&article=18777

S ve?a vecami odtia? môžem súhlasi?, ale nechcem za?a? prestrelku, prichádzam v mieri!

(Joke1: "Mier!" - "Mierim!"
Joke2: "Stoj, lebo strelím!" - "Stojím!" - "Strie?am!")


All times are GMT +2. The time now is 01:48.

Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.