Czech Live For Speed Zone

Czech Live For Speed Zone (forum.czechlfs.net/index.php)
-   Offtopic (forum.czechlfs.net/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Jaký pohled používáte v LFS? (forum.czechlfs.net/showthread.php?t=2817)

HonzaNB 8.3.2011 13:20

Jaký pohled používáte v LFS?
 
Ve FZR kupu se nakouslo téma pohledu p?i ?ízení v simulátoru. Jaký používáte?

jet 8.3.2011 13:50

chybi mi tu volba "žádný" :)

Substance242 8.3.2011 13:58

Od kol, kokpit u m?a nefunguje v žiadnej hre - zaberá miesto a robí podivnú úzku tunelovú perspektívu (nesedí to priestorovo, ako keby som sedel na zadných sedadlách) a necítim ako rýchlo idem a neviem trafi? zákruty a je skrátka na prd. :-) Navyše "kedysi" na notebooku mi tak LFS išlo rýchlejšie, takže som si zvykol.

Monitor je mojim ?elným sklom, ale je fakt že o?i mám asi tak meter a pol až dva od neho, ?iže tých 32" mi nezaberá ve?ké zorné pole (uhol).

Update: Vlastne preto mi je aj v GT5 úplne jedno, že iba niektoré autá "premium" a majú kokpit. :-)

GothaR 8.3.2011 14:45

Ja pouzivam vzdy a vsade z kabiny, FOV upravujem tak, aby mi pravy okraj obrazu koncil tam, kde zacina pravy stplik celneho skla. Ked jazdim na mysi, tak mam kvoli podvedomej kontrole zapnute zobrazenie volantu, ked jazdim na volante, tak v hre mam zapnutu iba pristrojovku.

Substance242 8.3.2011 14:53

Quote:

Originally Posted by GothaR (Post 127916)
FOV upravujem tak, aby mi pravy okraj obrazu koncil tam, kde zacina pravy stplik celneho skla

Toto by som niekedy mal vyskúša?...

GothaR 8.3.2011 15:00

Urcite skus, mam to tak podla osobneho pocitu v reale a sice to napriklad v FXO posobi trochu neprirodzene (prilis dlhe ruky), tak sa mi s tym jazdi dobre a da sa na to lahko zvyknut.

sonyk 8.3.2011 16:17

zacinal jsem na kolech ale postupem casu(uz asi 4 roky) jezdim kokpit s ruzne nastavenym zornym polem podle druhu auta. JE to vetsi zabava

Zdenek CZE 8.3.2011 16:20

Používám pohled z kokpitu, ale s tím, že mám zobrazené síly p?sobící na vozidlo. Když nem?žu síly citít jako v reálu, tak mi to pomáhá alespo? vizuáln?.

Kid222 8.3.2011 18:54

Já jedu z TV kamery, jinak se blb? komentuje.:)

Jinak kokpit.

Blood 8.3.2011 19:00

Asi první pulhodinku v LFS sem jezdil "za autem" ale jaksi sem zjistil, že tak to asi nepujde :D a od té doby jedin? z kokpitu
(ob?as, když se "u?im" tra?, tak kvuli nake zatá?ce jsem schopen se p?epnout na "kola")

bavorak 8.3.2011 19:00

odjakziva z kokpitu vzdy so zapnutymi teplotami pneumatik
ale velmi ma hneva ze nevidim do praveho zrkadla (ak teda nejazdim S-S) tak by som sa mozno mohol pohrat s FOV no ja mam problem si zvykat na novy pohlad...potom akoby sa vsetko zmenilo a vsetko funguje inak ako predtym

Gepas 8.3.2011 19:15

ja takhle v každym aut?... d?ív? sem jezdil z kokpitu, jenže jednoho dne sem si p?išel strašn? malej a nevid?l sem dostate?n? ven, takže sem to ud?lal takhle a vyhovuje mi to... a u formuli mam jen pozvedli pohled asi o 20cm výš

http://www2.picturepush.com/photo/a/...40/5219270.jpg

Lala 9.3.2011 08:10

Zasadne z kabiny. S FOV nehybu. Jen posouvam stredni zrcatko tak, aby bylo cely videt a pokud mozno se moc nekrylo s mapkou.

Chaos 9.3.2011 13:37

hmm, anketa naznacuje, ze by uz mozna byl cas dat povinny pohled z kabiny ;)

Vitr 9.3.2011 17:08

Quote:

Originally Posted by Lala (Post 127938)
Zasadne z kabiny. S FOV nehybu. Jen posouvam stredni zrcatko tak, aby bylo cely videt a pokud mozno se moc nekrylo s mapkou.

d?lám to naprosto stejn? jako Lala :)

Flame 9.3.2011 17:11

Já používám po?ád pohled z kokpitu a protože nevidím na pravý zrcatko, používám tla?ítka pro rozhlížení. Pro ty co si nem?žou zvyknout, doporu?uju si pohrát s odchylkama pohledu a FOV v nastavení.

Chaos: jsem pro, ale treba zden?k CZE má taky pohled z kokpitu ale má zaplý síly, takže t?ch pár lidí by bylo v nevýhod?. Ale t?ch lidí je ?im dál mí?.

Fast Jarda 9.3.2011 18:07

Já používám pohled z kokpitu, n?kdy i s variantou, jakou preferuje Zden?k.

Monoposty jezdím podobn? jako Gepas - zvedlá kamera o pár ?ísel :).

BabyOnWheels 29.3.2011 09:03

Ja teda koukam na monitor, no.

Ale jinak to vypada jako v kokpitu. FOV 65-68 (mam 4:3 CRT) tak abych vedel trosku o souperich a mohl vcas uskocit do travy.

Rodo 29.3.2011 09:58

Quote:

Originally Posted by Flame (Post 127943)

Chaos: jsem pro, ale treba zden?k CZE má taky pohled z kokpitu ale má zaplý síly, takže t?ch pár lidí by bylo v nevýhod?. Ale t?ch lidí je ?im dál mí?.

a Klouczek by skoncil :D

Woyta 1.4.2011 22:17

Quote:

Originally Posted by GothaR (Post 127916)
Ja pouzivam vzdy a vsade z kabiny, FOV upravujem tak, aby mi pravy okraj obrazu koncil tam, kde zacina pravy stplik celneho skla. Ked jazdim na mysi, tak mam kvoli podvedomej kontrole zapnute zobrazenie volantu, ked jazdim na volante, tak v hre mam zapnutu iba pristrojovku.

Muzu poprosit o screen?


All times are GMT +2. The time now is 21:49.

Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.