Czech Live For Speed Zone

Czech Live For Speed Zone (forum.czechlfs.net/index.php)
-   Pro za?áte?níky (forum.czechlfs.net/forumdisplay.php?f=14)
-   -   Mám ve?ejnou IP? (forum.czechlfs.net/showthread.php?t=1621)

besanek 26.12.2007 13:21

Mám ve?ejnou IP?
 
Jak zjistim jestli mám ve?ejnou IP?

Mirek CZE 26.12.2007 13:28

jestli se ti na server v LFS n?kdo p?ipojí nebo ne :)

besanek 26.12.2007 13:28

Nový návod s ním mi pomáhal jeden expert.

Jd?te na http://mojeip.cz vpravo by se m?la zobrazit vaše adresa. Nyní klilkneme ve na lišt? na ikonu internetu nebo se tam dostanem p?es ovládací panely a v nich sítová p?ipojení. Tam vaše p?ipojení. Dejte záložku podpora. Je tam napsaná IP ADRESA. Pokud se schoduje s tou na mojeIP.cz máte ve?ejnou a pokud se neschoduje máte neve?ejnou.

Tohle už snad nebude taková blbost.

jet 26.12.2007 13:35

to je ale pekna kravina :) kdyz budes mit neverejnou, tak takhle akorat zjistis ip brany, kterou si samozrejme zpatky taky pingnes...
btw nejsi trochu schizofrenik?

Vazli 26.12.2007 13:44

takze kdyz mam 0% tak mam verejnou? to se mi nak nezda

besanek 26.12.2007 13:52

Quote:

Originally Posted by Vazli (Post 75793)
takze kdyz mam 0% tak mam verejnou? to se mi nak nezda

jj už sem napsal že celej návod je blbost

jet 26.12.2007 13:59

Quote:

Originally Posted by Vazli (Post 75793)
takze kdyz mam 0% tak mam verejnou? to se mi nak nezda

heh, to je jak kdybys rekl, ze kdyz kousnes do chleba a on nebude mekkej, tak to neni chleba, ale pomocnik tasmanskeho policisty mimo sluzbu...
obavam se, ze univerzalni zpusob, jak zjistit verejnou ip neni.. nejjednodussi by asi bylo pustit u sebe ftp nebo jiny sever a pozadat nekoho aby se pripojil...

Kurt_Kombajn 26.12.2007 16:09

a nebo se podivat do smlouvy s poskytovatelem :)

Kada 26.12.2007 16:15

Quote:

Originally Posted by jet (Post 75795)
obavam se, ze univerzalni zpusob, jak zjistit verejnou ip neni..

Je.
Start->Spustit->Prikazova radka (nebo cmd nebo command)
V prikazove radce spustit prikaz:
ipconfig /all
Zobrazi se IP adresa, adresa brany (gateway) a tuna dalsich veci. IP adresa je lokalni pokud je v jednom z nasledujicich tvaru:
10.x.x.x
172.16.x.x
192.168.x.x
"x" muze byt jakykoliv cislo 0-255. Ve vsech ostatnich pripadech je IP adresa verejna. Vypis vypada nejak takto.

Pokud ma clovek vic sitovych karet je potreba si v tom vypisu najit tu sitovku, ktera se pouziva pro pripojeni do internetu.

I kdyz ma clovek verejnou IP adresu neznamena to, ze muze zalozit server. Poskytovatel pripojeni muze blokovat nekery porty, ale ve vetsine pripadu se to nedeje.

jet 26.12.2007 17:14

mno jasne, ale ja beru verejnou ip jako i kdyz mas treba verejnou jenom forwardnutou na lokalni (vsechny porty; coz praktikuje kupa poskytovatelu, nejcastejc wifi), protoze vysledek je stejnej...
a to takhle nezjistis

Kada 26.12.2007 17:38

Quote:

Originally Posted by jet (Post 75804)
mno jasne, ale ja beru verejnou ip jako i kdyz mas treba verejnou jenom forwardnutou na lokalni (vsechny porty; coz praktikuje kupa poskytovatelu, nejcastejc wifi)

AFAIK tohle nikdo nedela, posli priklad poskytovatele :-).

Jeste k predchozimu. Poukud mas doma svuj vlastni router ("rozdvojku/roztrojku/rozctyrku na Internety"), tak sice muzes mit od poskytovatele verejnou IP, ale na pocitaci budes mit neverejnou IP. V takovym pripade je potreba tzv. presmerovat porty na tom svym routeru na svuj pocitac. Navod jak na to pro ruzny typy routeru jsou tu.

jet 26.12.2007 17:45

sten, erkor. vic jsem jich zatim nemel ;)

Kada 26.12.2007 18:02

ad sten, v diskusi ctu, ze davaji verejnou. Nedela ti tu neverejnou jen wifi krabka?

Mirek CZE 26.12.2007 21:19

já jsem to vy?etl vidim tam ?ísla - hodn? ?ísel


All times are GMT +2. The time now is 07:30.

Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.