Czech Live For Speed Zone

Czech Live For Speed Zone (forum.czechlfs.net/index.php)
-   Pro za?áte?níky (forum.czechlfs.net/forumdisplay.php?f=14)
-   -   Jak jezdit s r?znými diferenciály? (forum.czechlfs.net/showthread.php?t=685)

Ghost_CZ 26.6.2006 12:16

Jak jezdit s r?znými diferenciály?
 
Zdravím,
mám tak trochu problém. Pot?eboval bych v?d?t, co d?lám špatn?. Jde o tohle - jakmile jedu se samosvorným diferenciálem, tém?? vždy se mi auto p?i bržd?ní do zatá?ky p?eto?í. Nep?eto?í se jen tehdy, když jezdím s uzam?eným diferenciálem. Jsem nová?ek v S2 a t?eba když jezdím s XRT nebo FZ5 (prost? s auty, která nemají tak brutální výkon), tak je to s uzam?eným difer. v pohod?. Ale mam prost? problém s formulema a GTRkama. Když se mi s nima povede n?jak zázra?n? dobrzdit do zatá?ky, tak je výjezd se samosvorem pro m? prost? leh?í. Ješt? v tom nemam ten správnej cit, se zam?eným diferákem na silném aut? umím jen 2 druhy projetí zatá?kou - 1) pomalý (doslova se bojim šlápnout na plyn abych to nep?eto?il), 2) hodiny. Se samosvorem je to prost? snažší, ale zas n?jak nezvládam to dobržd?ní. :confused: Jestli se to n?kdy nau?im, možná budu s uzam?eným diferákem jezdit normáln?, ale takhle na za?átku mi to n?jak nejde.
Poradí mi n?kdo co d?lam blb?? Si p?ipadam v závodech pon?kud mén?cenej... Na rovince t?eba i n?koho p?edjedu, st?edem zatá?ky projedu t?eba i rychleji, ale na výjezdu mi to hned každý vrátí (teda až na n?jaký lamy :) ).

P?edem díky.

jet 26.6.2006 15:07

nejsis sam kdo ma takovy problemy, ja jsem na tom stejne. ve verzi Q jsem dokonce vyvinul specialni druh setupu pro fzr se zamklym diferakem protoze jsem proste nedokazal dobrzdit do zatacky... nakonec tyto setupy pouzivalo jen velmi malo lidi (btw Flotch jezdil taky se zamcenym), ale ja se s nima naucil celkem dobre jezdit :). tedka v Ucku je to trochu lepsi a da se pouzit samosvor, nastav si 80% na coast, tvrdsi predni tlumice pri stlaceni a treba se ti to zlepsi. hlavne to chce cit pri brzdeni a dobre poslouchat kdy zadni kola ztraci kontakt s vozovkou. v tom monetne treba trochu pridat plyn (a zaroven brzdit) a pripravit se kontrovat pripadny smyk. idelani samozrejme je kdyz smyk nenastane...

Ghost_CZ 26.6.2006 17:24

Díky za rady. :)

Quote:

Originally Posted by jet
...hlavne to chce cit pri brzdeni a dobre poslouchat kdy zadni kola ztraci kontakt s vozovkou. v tom monetne treba trochu pridat plyn (a zaroven brzdit) a pripravit se kontrovat pripadny smyk. idelani samozrejme je kdyz smyk nenastane...

Moje pedály bohužel neumí rozd?lit brzdu/plyn. Takže na tohle m?žu zapomenout. :( Jak to tak vypadá, jestli budu chtít sedlat silný mašiny, budu si muset po?ídit lepší HW. Ach jo...

Agarash 27.6.2006 13:21

Tento problem jsem mel v S2Q nebo v ty verzi co prisel poprve samosvor. Od verze U uz tenjhle problem nemam, ale ja asi zase nejezdim na uplny hrane. Pokud mas problemy se samosvornym nebo se zamcenym diferakem, tak nejdriv zkus jezdit s viskoznim. Ale tady zase pozor na vyjezdu...

Ghost_CZ 23.8.2006 18:48

Znovu se obracím sem s žádostí o radu... M?j problém s jiným než zam?eným diferenciálem trvá, už mi to kapku štve. Ale trochu jinak - m?žete mi prosím vysv?tlit, co znamá v nastavení diferenciálu: svornost v záb?ru / v setrva?nosti a jak se to projeví? Jestli neni zakopaný pes t?eba tam, já se v tomhle v?bec nevyznám. Díky

Chaos 23.8.2006 22:23

Quote:

Originally Posted by Ghost_CZ
Znovu se obracím sem s žádostí o radu... M?j problém s jiným než zam?eným diferenciálem trvá, už mi to kapku štve. Ale trochu jinak - m?žete mi prosím vysv?tlit, co znamá v nastavení diferenciálu: svornost v záb?ru / v setrva?nosti a jak se to projeví? Jestli neni zakopaný pes t?eba tam, já se v tomhle v?bec nevyznám. Díky

muj nazor (mozna zcestnej):
svornost v záb?ru - jak moc/malo dovoli kolum se tocit jinyma rychlostma kdyz je seslapnutej plyn
svornost v setrva?nosti - jak moc/malo dovoli kolum se tocit jinyma rychlostma kdyz jedes bez plynu
projevuje se to tak ze pri volnejsim diferaku v zaberu se ti protaci vnitrni kolo na vyjezdu ze zatacky
v setrvacnosti to ma zas vliv na to jak je auto ochotny zatocit do zatacky, cim volnejsi tim snaz

Ghost_CZ 24.8.2006 13:17

Díky tob? jsem práv? objevil Ameriku... :) Chová se to p?esn? tak, jak píšeš. A problém je vy?ešen. Když si nastavim diferenciál v setrva?nosti na n?jakých 70-80%, tak je to v pohod? (už e v?bec nep?etá?im) a navíc to jde do zatá?ky opravdu ochotn?ji než p?i zam?eném diferenciálu. Jezdí se s tim sice trochu jinak - te? mi sta?í p?i nájezdu do zatá?ky mí? korekcí volantem, ale to je spíš plus.
Bylo to v tom, že všechny sety, co mám natahané, mají diferenciál v setrva?nosti na n?jakých 50%. A s tim to prost? nezvládam...
Díky moc! :)

jet 24.8.2006 13:21

Quote:

Originally Posted by jet
nastav si 80% na coast

:rolleyes:

Ghost_CZ 24.8.2006 13:50

Quote:

Originally Posted by jet
:rolleyes:

Píšu si... ?íst pozorn?ji, ?íst pozorn?ji, ?íst pozorn?ji, ?íst pozorn?ji, ?íst pozorn?ji... :)

Wario 19.12.2006 13:14

co nastavení pro drift ??? samosvornost 70 % ??:confused:

LFDrift

Gabelhirsch 19.12.2006 14:24

o driftu nevím zloha nic, ale na http://setupfield.teaminferno.hu/ jsou setupy i na drifty, takže bych zkusil být tebou n?který co tam je a hrát si s tím

Spangler 19.12.2006 14:42

S tima setama vicemene jde driftrovat bez problem, sou dobry, maximalne nastavit odklon, ale ze bych menil neco "dulezitejsiho" to ne...

BooM 26.1.2007 19:15

pro drift zamklej difr ;)

Woyta 27.1.2007 01:39

Quote:

Originally Posted by BooM (Post 55814)
pro drift zamklej difr ;)

Budes se divit ale vetsina mych setu ma samosvor. A v realnem zivote se doporucuje viskozni.

Spangler 27.1.2007 14:55

Quote:

Originally Posted by Woyta (Post 55847)
Budes se divit ale vetsina mych setu ma samosvor. A v realnem zivote se doporucuje viskozni.

Pro prakticky driftovani je good samosvor, potom ten viskozni je ale uz vyssi pricka, v realu to tak je...

eraser007 6.2.2007 18:40

v poslednej dobe si vsimam, ze je to dost individualne a zalezi hlavne od techniky jazdca...

nejak si neviem zvyknut na LOCKED DIFF u non GTR vozov... ja proste rad, ked sa auto sprava pretacavo bez plynu, pre to radsej jazdim so samosvorom /okrem FWD vozov/, hoci je slabsie na brzdach...

takze vec zvyku ;)

tuner.bryan 25.2.2007 11:17

Pro demo závodníky jsou n?jaké setupy na drift?
Já v?tšinou jezdím vyskozním a to je pánové maso.
N?kdy jsem rád, že v?bec vyjedu ze zatá?ky bokem. V reálu jsem zkoušel driftovat se škodovkou a neni to v?bec špatný. I když tomu chybí výkon.:)
Nikdy jsem si nevšim, že by se n?kde psalo, že má vyskozní diferák. Nevím jak je to u ostatních, ale t?eba na BMW (pokud to s driftem myslíte doopravdy) se nechá diferák zava?it => tj. pevný diferák ne?
Zkošel sem to i s pevným a s nim mi to jde nejlíp. Tak nevím.:p

Woyta 16.3.2007 17:04

Quote:

Originally Posted by tuner.bryan (Post 58573)
... ale t?eba na BMW (pokud to s driftem myslíte doopravdy) se nechá diferák zava?it => tj. pevný diferák ne?

Ne to je zniceny diferencial. Nemas pevnostni jistotu. dochazi tam k pnutim se ktermy se pri navrhu nepocitalo a odstredive sile luvit asi nemusim.
Pevny diferencial se spis hodi na dragy.

Moralles 19.3.2007 14:39

to by se to chovalo potom jako motokary ne? a pri vetsim aute bys skakal jak koza

EDIT neco o diferacich
http://auto.howstuffworks.com/differential.htm


All times are GMT +2. The time now is 20:58.

Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.