Czech Live For Speed Zone

Czech Live For Speed Zone (forum.czechlfs.net/index.php)
-   Hardware, software (forum.czechlfs.net/forumdisplay.php?f=9)
-   -   Volant Logitech Formula Force EX .. problem (forum.czechlfs.net/showthread.php?t=1343)

ŠakaL 22.6.2007 22:04

Volant Logitech Formula Force EX .. problem
 
Tusim ze uz sem nekde na tenhle problem narazil ..ale nak me to moc nezajimalo..a pze je to ksunt a planuju koupit G25 tak sem to uz ani resit nechtel..Ale je tu posl. uavod IC a obvzlast na draze Ky_Gp se to projevuje nejvic.Mam na mysli to ze pri jizde fklidu i na rovince..volan zacne sam o sobe cukat!kopat a ted uz se mi to zda dost neprijemny ...kdyby nekdo vedel nakou radu..sem s ni , dik:bandit:

Spangler 22.6.2007 22:36

Quote:

Originally Posted by TonyG (Post 66326)
Tusim ze uz sem nekde na tenhle problem narazil ..ale nak me to moc nezajimalo..a pze je to ksunt a planuju koupit G25 tak sem to uz ani resit nechtel..Ale je tu posl. uavod IC a obvzlast na draze Ky_Gp se to projevuje nejvic.Mam na mysli to ze pri jizde fklidu i na rovince..volan zacne sam o sobe cukat!kopat a ted uz se mi to zda dost neprijemny ...kdyby nekdo vedel nakou radu..sem s ni , dik:bandit:

Dej FF dolu :)

ŠakaL 22.6.2007 23:55

Quote:

Originally Posted by Spangler (Post 66328)
Dej FF dolu :)

FF mam na 20 a dela to furt:( min ale furt .A to tech 20% je fakt hodne malo)

Spangler 22.6.2007 23:58

Quote:

Originally Posted by TonyG (Post 66330)
FF mam na 20 a dela to furt:( min ale furt .A to tech 20% je fakt hodne malo)

ja s FXR mam 10 :) ale v tom pripade nevim cim to...DFP to nedela

BabyOnWheels 23.6.2007 07:35

Nez jsem ho utrhl v jedny zatace a drzel v ruce jen venec v ruce :) Tak me na rovinkach obcas samovolne zatacel a trochu cukal diky tomo FF. Ale to asi nebue tento pripad. Pomohlo rozebrani s triknul jsem trochu konkoru na potak.

Itar 23.6.2007 08:53

Podobný problém jsem ?ešil už dávno s Wingmanem. Stávalo se to jenom u MRTek. Bohužel už nevím, jak jsem to ?ešil, ale myslím, že by mohl pomoci Logitech Profiler. Možná zkusit dát FF do mínusu.

ŠakaL 23.6.2007 13:10

to Canibal:no prave me to taky dela vobcas i na rovince.proste z niceho nic ...cuk! cuk ,cuk:D mno nevim sundat FF to je pak na prd ..skusim neco vymyslet ale asi nejlepsi by bylo koupit novej a nakej poradnej,do G25 bych sel hned ale hodne me se*e ten venec ..ze se fsechny cudle presunuly k radicce:mad: smejdi no ale kdyz sme u toho tak von ani ten tvar vence neni nic moc,mohl by zas vyjit nakej poradnej kousek.

Ollie 23.6.2007 15:42

TonyG: jestli v tom volantu mas takovy vule jak jsem mel ja, tak ho rozeber a do tech plastovych "lozisek" vlep kousky tenkyho plechu (nejlip z plechovky od piva :D). A taky vycistit potenciometry. Ale jestli chces kupovat novej tak je to zbytecna prace.

Woodbine 23.6.2007 22:09

2TonyG: Proti cukání volantu pomáhá prost?íknutí po?áku, jak už tady n?kdo psal. Je to chvilka práce a výsledek stojí za to (na chvíli...). A na to, že G25 má blbej tvar volantu, jsi p?išel jak? Tvar má úpln? normální, takže to vypadá jako volant a ne jako šidítko pro d?ti. Jedinej problém je v tlouš?ce jeho v?nce, mohla by být v?tší. Navíc v sou?asný dob? nemáš moc na výb?r, bu? si koupíš volant (= G25) nebo n?jakej shit (= všechno ostatní). ;)

Vazli 24.6.2007 08:32

Quote:

Originally Posted by Woodbine (Post 66381)
...nemáš moc na výb?r, bu? si koupíš volant (= G25) nebo n?jakej shit (= všechno ostatní). ;)

nebo sezenes naky starsi DFP

00Ja 24.6.2007 09:18

Stejny cukani a prave hlavne s MRT jsem mel s Wingmanem. Vymenil jsem potenciometr a bylo to skoro OK. Koupil jsem DFP a bylo to uplne OK :)
Chvili jsem ten potenciometr i cistil, ale stvalo me to. Proto jsem to mechanicky trochu predelal a dal tam jinej, lepsi potenciometr. Dokonce jsem si sehnal jinej wingman, jestli to neni elekronikou, ale nebylo.
Pokud ti jde o jeden zavod, bude stacit to prostriknout Kontaktolem. Uplne nejlepsi by bylo ten potenciometr rozlousknout, vycistit a zas slepit. Ale pokud nejses zrucnej kutil, zustan radsi jen u toho prostriknuti ;-)

Jack_T 24.6.2007 11:48

Když už jsme u tohoto volantu , jaký máte u n?j nastavený rozash ?
Nikde jsem to nenašel odhaduji to na 200°.
Cukání mám taky snad jen na levou stranu doprava v?bec necuká.

Spangler 24.6.2007 11:55

Quote:

Originally Posted by Jack_T (Post 66395)
Když už jsme u tohoto volantu , jaký máte u n?j nastavený rozash ?
Nikde jsem to nenašel odhaduji to na 200°.
Cukání mám taky snad jen na levou stranu doprava v?bec necuká.

Podle nalady, na zavodeni 320°-360°, kdyz si chci uzit jizdu tak 720°

Woodbine 24.6.2007 12:18

Jack_T m?l nejspíš na mysli toho Wingmana... N?kdo m?l nastaveno 180°, ale podle m? jde oto?it ješt? trochu víc, takže jsem míval tuším 190° nebo t?ch 200°.

Jack_T 24.6.2007 12:25

Se omlouvám se nesrozumitelnost, myslel jsem to podle názvu topicu.
?iže Logitech Formula Force EX :D

Woodbine 24.6.2007 12:38

To je to samý jako Wingman, akorát to má víc ?udl?... ;)

Jack_T 25.6.2007 11:05

Tak jsem si trochu pohrál se sílou zp?tné odezvy.
P?i treninku na IC R4 KY3 volant p?estal cukat :banana:
Škoda že jsem v?era byl v práci a nemohl zkoušet pá? hned p?išlo zlepšení p?es 0,5s :banghead:

Endli CZE 19.10.2007 10:38

Mám Logitech Formula Force EX teprve n?kdy od kv?tna a taky mi cuká.N?kdy to d?lá sám od sebe na rovinkách,ale taky hodn? p?i pod?azování a to sm?rem do leva,takže kolikrát kv?li tomu vletím na trávu a už se vezu.:banghead: A FF se mi teda kv?li tomu taky snižovat nechce.Mám ho na 25,tak to už bych ho rovnou mohl vypnout úpln?,takže jsem si mohl koupit n?jaký levn?jší bez FF.:arge:

Mirek CZE 31.10.2007 08:16

mam stejný volant, ale jelikož se zp?tnou vazbou nejezdim tak tento problém nemam, ale už sem se v n?jakém threadu zmi?oval a?koli to nebyl problém s Logitech Wingman Formula EX nýbrž s GP a bylo tam napsané že tomu doty?nému nejde nebo to neumí nastavit aby byly pedály SEPAROVANÉ a tak sem se o to za?ínal zajímat a cht?l bych se zeptat jak se toto nastavuje. Vím že v tomto threadu ne?ešíte tento problém ale nic jiného sem nenašel.

uf to byla fuška:)

RadstaR 1.11.2007 11:24

Mam taky Logitech Wingman Formula EX a separovane pedaly nebyl zadnej problem. Kdyz spustis profiler, tak koukni do Options/Global Device settings a ujisti se, ze nemas zasktnuty Report Combined Pedals. Pak uz staci v nastaveni LFS nastavit, ze Plyn a osa brzby ma byt separovane.

Ja mam ale jinej problem a to ten, ze nedokazu nastavit citlivost volantu tak, aby se s tim dalo nejak kvalitne jezdit. Proste se me zda, ze diky rozsahu volantu 180 stupnu bud je volant moc citlivej uz od zacatku, pripadne treba az od 1/4 zatoceni a jako vyrovnavat s tim smyk nebo dokonce drifotvat je pro me nerealna vec. Nejde nejak nastavit volant, aby plynule auto zatacelo v jeho celem rozsahu, ale aby nebyl volant tak citlivej uz od zacatku ? Volant jsem si vlastne koupil hlavne kvuli LFS a nakonec je to jedina hra, kterou jezdim dal na mysi, protoze ovladani treba BMW Challenge, pripadne rFactoru me z tohodle hlediska prijde o dost lepsi. Verim, ze kdybych si poridil nejakej drazsi model s vetsim rozsahem, tak to bude v pohode, ale bohuzel nemohl jsem si to dovolit.

EDIT: I kdyz ted me jeste napada, ze velkou roli v tom hraje i FF, kterej me prijde takovej divnej, nevyraznej. Respketive fakt jsem od toho cekal vic :)


All times are GMT +2. The time now is 20:29.

Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.