Czech Live For Speed Zone

Czech Live For Speed Zone (forum.czechlfs.net/index.php)
-   Hardware, software (forum.czechlfs.net/forumdisplay.php?f=9)
-   -   Fresnelova ?o?ka a LFS (forum.czechlfs.net/showthread.php?t=315)

Chaos 29.11.2005 17:06

Dotaz a trocha diskuse na ofiko fóru m? p?im?la investovat $40 do zakoupení Fresnelovy ?o?ky F550 p?es http://3dlens.com/. Za n?co p?es týden dorazila a ja se nemoh do?kat až to vyzkouším.

Postavil sem si držák z Lega, ?o?ku postavil p?ed monitor a do te? se nem?žu nabažit ježd?ní na virtuálním monitoru s 21" úhlop?í?kou, kterej mám ješt? blíž než byl p?vodní monitor (pro p?edstavu - u ?erného moma - 5 cm od ?adi?ky - tj ješt? nad t?lem volantu)

Takže pokud by se n?kdo ptal na m?j názor, tak jednozna?n? PRO :up:
za cca 900,- zm?na monitoru z 17" na 21" ...

Jediná v?c která trošku vadí, ale dá se odstranit na úkor velikosti obrazu, je lehce zhoršená ?itelnost zpráv a mezi?as? (jelikož jsou na okraji..)

santa_cruz 29.11.2005 17:12

Mohl by si sem dat i fotku , zajimalo by me jak to vlastne vypada .

jet 29.11.2005 17:14

hm ale to ti zvetsi i roztece mezi pixely atd. -> zhorseni celkove kvality obrazu, nebo se mylim?

edit/ nez tohle tak bych se radeji podival po nejakym jetym 21" eizu nebo ibm, se to vozi odnekud ze zahranici z fabrik a kvalita tech monitoru je stale spickova a je to za babku..

Chaos 29.11.2005 17:21

Quote:

Originally Posted by santa_cruz
Mohl by si sem dat i fotku , zajimalo by me jak to vlastne vypada .

casem az prijede bratr... nemam to cim vyfotit...

Quote:

Originally Posted by jet
hm ale to ti zvetsi i roztece mezi pixely atd. -> zhorseni celkove kvality obrazu, nebo se mylim?

edit/ nez tohle tak bych se radeji podival po nejakym jetym 21" eizu nebo ibm, se to vozi odnekud ze zahranici z fabrik a kvalita tech monitoru je stale spickova a je to za babku..

to jo zvetsi, ale videt to pri 1280x1024 neni ani trochu...

a das si jety eizo 21" tak, abys ho mel 5 cm od ruky na volante? ;)

Pablo 29.11.2005 17:27

Podle obrazku zde zhruba v pulce stranky jsem mel pocit ze ze 17" to udela nejmin 40" :)
Pouzivas to na LCD nebo klasickym CRTu?
Jak velkou cocku bych potreboval na 19" LCD?
No tesim se na fotky..

Chaos 29.11.2005 17:36

Quote:

Originally Posted by Pablo
Podle obrazku zde zhruba v pulce stranky jsem mel pocit ze ze 17" to udela nejmin 40" :)
Pouzivas to na LCD nebo klasickym CRTu?
Jak velkou cocku bych potreboval na 19" LCD?
No tesim se na fotky..

LCD...
jak velkou nevim, tezko rict to to udela kdyz budes mit mensi... ja mam tak o 1cm vetsi nez je monitor...

Tairo 29.11.2005 18:20

to priblizeni obrazu je zajimave, ja se na to zaostruje, neni to rusive, ze vlastne ostris hodne blizko?

edit: tak me napadlo, to by mohlo byt v kombinaci s temi prostorovymi brylemi naprosta bomba :)

jet 29.11.2005 18:50

Quote:

Originally Posted by Chaos
a das si jety eizo 21" tak, abys ho mel 5 cm od ruky na volante? ;)

jednou bych se projel s fzr a bylo by po cocce :) moje ruce maji sirokej akcni radius :)

Chaos 29.11.2005 18:55

Quote:

Originally Posted by Tairo
to priblizeni obrazu je zajimave, ja se na to zaostruje, neni to rusive, ze vlastne ostris hodne blizko?

edit: tak me napadlo, to by mohlo byt v kombinaci s temi prostorovymi brylemi naprosta bomba :)

ostrim dal nez je monitor, rek bych tak na 1,5m ...
jo s tema by to bylo vyborny!

Kada 29.11.2005 19:27

Nedavno jsme to resili s Pablem na ircu, parada, ze nekdo nasel odvahu a penize na test :-).

Mozna, kdyby se seslo vic lidi, co by si to koupili, slo by usetrit $15 za shipping... Ja teda asik odolam, bo muj monitor ma 21'' uz z vyroby.

2Chaos: Ta cocka, je z plastu? Jak je to tezky? Ja, kdyz jsem jezdil na projektoru (cca 2x1.5 metru stena, cca 2.5 metru ode mne), tak to bylo docela narocny na oci a na soustredeni, byl sem o dost rozlamanejsi nez z jezdeni pred monitorem. Nepocitujes neco takovyho?

P.S. Jety eizo 20'' dneska prodavam...

Chaos 29.11.2005 19:36

Quote:

Originally Posted by Kada
2Chaos: Ta cocka, je z plastu? Jak je to tezky? Ja, kdyz jsem jezdil na projektoru (cca 2x1.5 metru stena, cca 2.5 metru ode mne), tak to bylo docela narocny na oci a na soustredeni, byl sem o dost rozlamanejsi nez z jezdeni pred monitorem. Nepocitujes neco takovyho?

jj plast, vazi 280g, jak je to narocny zatim nevim, pac sem jel zatim jen 10 minut... ale dneska vecer to jeste odzkousim ;)

Kada 29.11.2005 20:11

Nasel jsem jeste tyhle fotky na jednom ceskym webu. Tim bleskem bych nechtel dostat do oci.
EDIT: jeste jedny stranky s moc hezkym projektorem z fresnel/merkuru.

Commander 29.11.2005 20:45

huh tak to by me zajimala nejaka fotka chaosi :)

ja to resil tak, ze jsem objedal to 21.3" LCD no a dam si ho kam chci :pot:

Leveler 2.12.2005 12:33

Tak kde máš ty fotkyy?????????:)

Tairo 2.12.2005 12:56

Quote:

Originally Posted by Kada
Nasel jsem jeste tyhle fotky na jednom ceskym webu. Tim bleskem bych nechtel dostat do oci.
EDIT: jeste jedny stranky s moc hezkym projektorem z fresnel/merkuru.

to melo driv par notebooku moznost vyndat pruhledovou cast displaye a polozit na meotar, bylo to tak urceny primo z vyroby. Bohuzel s prichodem TFT displayu to zaniklo :(

Chaos 2.12.2005 14:51

Quote:

Originally Posted by Leveler
Tak kde máš ty fotkyy?????????:)

nemam to cim vyfotit (zatim)...

Pablo 13.12.2005 23:34

?foto? :)

jet 13.12.2005 23:35

tak to zkus treba namalovat :)

Pablo 13.12.2005 23:45

me napadlo hodit pres stul pauzak a obkreslit pastelkama, pak staci naskenovat
kdyz jich obkreslis vic, muzes udelat video jak to vypada kdyz se jede
a nedelej to pod 25fps at to neni trhany
:duck:

P@cho 14.12.2005 05:09

Quote:

Originally Posted by Pablo
:duck:

Humorista -=LFS forum=- :up: :D :D :D


All times are GMT +2. The time now is 05:35.

Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.