Czech Live For Speed Zone

Czech Live For Speed Zone (forum.czechlfs.net/index.php)
-   Všeobecná diskuze (forum.czechlfs.net/forumdisplay.php?f=2)
-   -   Race Club - závodní simulátory kone?n? i v západních ?echách (forum.czechlfs.net/showthread.php?t=2958)

Belda_CZ 29.3.2013 19:22

RACE CLUB - závodní simulátory kone?n? v západních ?echách
 
1 Attachment(s)
Tímto zdravím všechny LFS nadšence,

cht?l bych Vám p?edstavit RACE CLUB, náš "chrám rychlosti" v Plzni. :)

Jsme první a jediná ve?ejná provozovna závodních simulátor? v západních ?echách a
jako simracing nadšenci jsme cht?li vytvo?it produkt, jenž p?ekoná
konkurenci v ?R i zahrani?í v pom?ru kvalita/cena s d?razem na oba aspekty.

Najdete nás na webu http://www.zavodnisimulatory.cz a naše sout?že a akce m?žete sledovat na facebooku http://www.facebook.com/pages/Race-C...275041?fref=ts.

T?šíme se na vaši návšt?vu. ;)

Belda_CZ 27.4.2013 12:52

Na našem kanálu fairplayracing89 jsou k vid?ní videa z provozovny a z akcí http://www.youtube.com/user/fairplayracing89. ;)

Belda_CZ 29.4.2013 21:03

Upozor?uji LFSáky zejména z Plzn? a okolí, že tento týden ješt? mají možnost sout?žit o jízdu v supersportu, budeme rozdávat celkem 3 poukazy. :)

Jezdí se na Fern Bay Gold rev s vozy LX6, Raceabout a FZ5 s našimi pro sout?ž p?ipravenými setupy, zajet sout?žní limity pro Vás z?ejm? nebude p?edstavovat problém.

Kompletní zn?ní pravidel je na našem facebooku Race-Club Plze?. Konec sout?že byl naplánovaný na 30.4., ale došlo mi, že byste si mohli chtít taky zabojovat, tak to prodloužím do ned?le 5.5. do 19:30. ;)

Vít?zi se stali: Martin Šilhánek, Ji?í Lalinský a Mat?j Kolebmus, gratuluji. :)

JackCY 1.5.2013 18:25

Nesdílneš setupy že bych pozkoušel doma na myšákovi a alespo? porovnal když si budu chtít doma zajezdit.?

LX6, RAC, FZ5, na FE2R tedy?

Kolik je limit? Resp. já se spíš kouknu kolik je WR :D

bavorak 1.5.2013 20:10

Quote:

Originally Posted by JackCY (Post 135710)
Nesdílneš setupy že bych pozkoušel doma na myšákovi a alespo? porovnal když si budu chtít doma zajezdit.?

LX6, RAC, FZ5, na FE2R tedy?

Kolik je limit? Resp. já se spíš kouknu kolik je WR :D

FE3R ak je to Fernbay Gold rev...co je dost tazka trat ak clovek normalne nejazdi lfs...
inak vidim to tak ze si musim niekedy urobit vylet do Plzne :D Este ak sa nam s JackCYm podari dokopat ten pohar konstrukterov v lx cupe do uspesneho konca

Belda_CZ 2.5.2013 01:21

Zkopírováno z facebooku:

"PRAVIDLA SOUT?ŽE:

Sta?í zajet jedno kolo v daném ?asovém limitu a dostanete se do slosování o jeden ze t?í poukaz? na jízdu v supersportu.

M??ených kol je možné zajet víc, abyste zvýšili svou šanci na výhru.

Jede se Live For Speed s vozy FZ5, Raceabout a LX6 na tra?i Fern Bay Gold rev a limity jsou 1:39.000 pro FZ5, 1:37.000 pro Raceabout a 1:36.000 pro LX6.

Nejde tady o trhání rekord?, ale musíte prokázat, že dokážete u?ídit silný v?z s pohonem zadních kol bez asisten?ních systém?. :)

Je t?eba zajet ?isté kolo bez vyjetí mimo tra? a nárazu do p?ekážky, to ohlídá sám software.

Slosování prob?hne pravd?podobn? poslední týden v dubnu, až oschnou silnice a budete se moct s t?mito skvosty po?ádn? vy?ádit.

T?šíme se na vás!"

Belda_CZ 2.5.2013 01:35

Quote:

Originally Posted by bavorak (Post 135711)
FE3R ak je to Fernbay Gold rev...co je dost tazka trat ak clovek normalne nejazdi lfs...
inak vidim to tak ze si musim niekedy urobit vylet do Plzne :D Este ak sa nam s JackCYm podari dokopat ten pohar konstrukterov v lx cupe do uspesneho konca

Fern Bay je težká tra? (zárove? moje nejoblíben?jší), p?ipomíná totiž okresku a o to jde. Aby s tím lidi jezdili po silnicích, po kterých pak budou jezdit i s tím skute?ným supersportem.

Jak je vid?t z pravidel, tak limity nejsou nijak p?ísné, ale je nutné um?t dob?e ?ídit, aby je ?lov?k zajel. Prost? aby si nesednulo za volant supersportu n?jaké nemehlo, co umí jet jen rovn? a pak se v tom zabil, tak to si na triko nevezmu, proto byla zvolena tato konfigurace. ;)

Setupy aut rozhodn? nejsou nijak extra závodní, jsou ud?lané pro snadnou ovladatelnost a t?eba ta FZ5 je ud?laná do F360Modena, takže max laterální G bez smyku cca 0,95-1,05g.
(P?vodn? jsme m?li 3 poukazy na Modenu bez dozoru (než ta firma provoz ukon?ila, našt?stí vrátila prachy), proto jsem ud?lal z FZ5 Modenu a proto ten d?raz na bezpe?nost. FZ5 navíc p?ipomíná F360ku zezadu, ud?lal jsem na ní i skin.)

Jezdí se na manuál a t?eba Ghost dneska zajel 1:32.90, Lála 1:33.77, takže oba samoz?ejm? s p?ehledem pod limit a za docela za krátký ?as, cca 30-40min. N?kterým sout?žícím to trvalo pro zm?nu i 2-3h, aby zajeli t?sn? pod limit a nejednalo se p?itom o žádná o?ezávátka, jeden jezdil d?íve závodn? rallycross s Fiestou specifikace S2000, druhý je zas motokárový blázen. Ale nau?ili se a hrozn? je to bavilo, což je hlavní. :)

EDIT: Btw" pohár konstuktér?" už máte v kapse i kdybyste nejeli, ne? :D

Belda_CZ 2.5.2013 01:41

Quote:

Originally Posted by JackCY (Post 135710)
Nesdílneš setupy že bych pozkoušel doma na myšákovi a alespo? porovnal když si budu chtít doma zajezdit.?

LX6, RAC, FZ5, na FE2R tedy?

Kolik je limit? Resp. já se spíš kouknu kolik je WR :D

Setupy ti sdílnu po sout?ži. ;)

Btw ani Ghost ani Lala mi nerozštelovali LFS. :p (Naopak poradili, jak nastavit zvuk, abych mohl rozeznávat víc úrovní pískání pneu, což je pro m? novinka, gumy jsem slyšel pískat akorát když už jsem byl v driftu, nebo když už jsem probrzdil, takže jestli citeln? pom?že, pojedeme p?íšt? místo na vzájemn? se p?e?vávajících repro se sluchátkama a nebudem se u toho vykecávat, tak o?ekávej tvrdou konkurenci od Ježka p?íšt? ;) no a snad i ode m? :D)

A na WR si koukat nemusel, nikdy jsem v žádné sout?ži po nikom necht?l zajet víc, než sám umím, ba naopak. ;)

Vždycky to d?lám tak, že t?eba hodinu dv? s tím autem jezdím, vezmu sv?j nejlepší ?as a p?idám 2s. T?eba s RACkem to byly p?i testování na tu sout?ž snad první kilometry, co jsem s tím autem odjel.

Lala 2.5.2013 07:37

Taky prosim o ty sety na FE3R@LX6,FZ5,RAC po skonceni souteze. Schvalne si to zkusim doma na svym nacini, at vim, co s tim dokazu zajet v podminkach, na ktery jsem zvyklej ;)

Pokorit ty nastaveny limity tam je pro nas opravdu lehky. Ono by na to asi stacilo par kol, ale jsme soutezaci, tak to tlacime na limit a pri tom delame chyby. Verim, ze kdybysme chteli "jen" zajet cisty kolo pod limit, tak to udelame za par minut.

Pro me osobne byl nejhorsi manual. Stejne, jak nekdo psal na foru: i presto, ze mam moznost jet s manualem na G25, radim v soutezich padlama. Takze na manual nejsem zvyklej, a kdyz, tak ta kulisa radicky G25 je jina, nez ty poradny, co tam mate. Velkej nezvyk => velky chyby :o

Ach jo, kdyz se ted sednu na svoji obycejnou zidli ke svymu jedinymu monitoru, tak si pripadam jak chudej pribuznej :) Ty kokpity a sedacky tam jsou vyborny. Skoda, ze nemam penize na porizeni a vlastne bych mel asi i co delat dostat to rozumne do pokoje. Kolik ze to stoji? Pres 10 000 K??

Belda_CZ 2.5.2013 10:50

Hodim ty sety pak sem. ;) Btw nezapome? se dostavit na to losování v ned?li v 19:30, p?ípadn? ješt? p?ed dojet tu FZ5ku a RACka. :)

O tom, že byste to dali pod limit za 5-6 kol nepochybuju, ;) ale jak si ?íkal, p?ece to jen tak neodkroužíte..no tak jste hned oba pro jistotu p?ekonali m?j osobák. :p :D

Taky mám po LX Cupu chu? do toho sednout znova a zkusit, kolik dám, protože jsem se od dob, kdy jsem zajížd?l ty ?asy (asi prosinec?) docela zlepšil + to pojedu místo manuálu na sekvenci nebo na pádlech, abychom pak m?li rovné podmínky. :)

Kokpit vyjde na 11990,- i se stojanem na monitory v odolném práškovém ?erném laku. Rozm?ry jsou cca 170x75 (+ držák klávesnice má asi 5 cm p?esah doleva).

A nebo si kup permici a máš to ve vším luxusu + p?ímý kontakt s dalšími jezdci. :)

EDIT: Recara už nemáme na prodej, nyní prodáváme kokpity bu? bez sedadla, nebo se sko?epinou za p?íplatek 3000K?.

bavorak 2.5.2013 12:18

Paci sa mi ten tvoj argument Belda, ze si vybral vlastne najtazsie cestne auta v lfs, aby si videl ze ludia vedia ist s rozvahou so silnym autom a ze sa tam niekto potom nevym*da v tom supersporte.
Inak to sutazenie si clovek musi zaplatit ci jazdi ako dlho chce? ked hovoris ze niektori tam stravia aj 2-3 hodiny.

Belda_CZ 2.5.2013 13:15

Ano, samozrejme musi to zaplatit, nikdo nas nesponzoruje a platit najem, licence, elektrinu atd musime, nemluve o splaceni pujcky, poukazech do souteze, takze tak.

Samozrejme 99% lidi nejezdi tri hodiny naraz. Tu soutez odjeli treba natrikrat po hodine. Ale dojelo jich to jen malicko, jen 4, z toho jediny Jezek se vsemi auty + vcera Lala a Ghost dali tu LX6ku, takze je zatim ve hre jen 6 lidi. Vetsina to po pul hodine vzdala a radsi si vezmou neco klidnejsiho, treba Oktavku ci WTTC v Moste. Navic spousta lidi, kteri nejsou zvykli uz toho ma po hodine plny kecky a tecou ji jim curky z cela. :D

EDIT: Lala to zajel se všim a ješt? mi p?ekonal o 0.5s ?as s FZ5kou. :p :D

Lala 2.5.2013 16:48

Ja se asi zitra jeste stavim doklepnout tu RAC a FZ5 :) Jen jeste nevim kdy.

V nedeli tam taky klidne dorazim na to losovani.

Jacky:
Belda si rek o blby dve stovky, coz je super cena vzhledem k tomu, ze to pro nas vlastne rezervoval a jeste ke vsemu jsme tam byli nekolik hodin. Obzvlast, kdyz pak rikal, jak casto musi porizovat novy G27-cky :bigeyes2:
Belda:
Klidne si rekni plnou cenu. Vyuzivam to stejne jako ostatni, tak klidne zaplatim jako ostatni. Kdyz na to nemam, holt smula ;)

Belda_CZ 6.5.2013 15:56

2 Attachment(s)
Tak tady je slíbený soutežní set i se skinem, ;) zatím tedy jen na FZ5, protože ten jediný mám v notebooku, d?lal jsem ho ješt? doma, než jsme otev?eli. Až se dostanu do práce, tak pošlu zbytek.

Belda_CZ 7.5.2013 19:57

2 Attachment(s)
Tak ješt? ta LX6ka a RACek. ;)

Belda_CZ 8.5.2013 11:08

Mrkn?te se na nový web a propaga?ní videjko http://www.youtube.com/watch?v=k3Z0ylyurXQ ;)

Puma /// 8.5.2013 13:24

Quote:

Originally Posted by Belda_CZ (Post 135872)
Mrkn?te se na nový web a propaga?ní videjko http://www.youtube.com/watch?v=k3Z0ylyurXQ ;)

:thumb: pekne videjko, dobra hudba, efekty, napatie... ale WTF KDE JE :lfs: ????:D

Flame 8.5.2013 13:26

A žádný LFSko :)

Belda_CZ 8.5.2013 13:38

Quote:

Originally Posted by Puma /// (Post 135874)
:thumb: pekne videjko, dobra hudba, efekty, napatie... ale WTF KDE JE :lfs: ????:D

V našich srdcích!! :D.

PS: Díky za hodnocení :)

bavorak 8.5.2013 14:49

Super video...5* odo mna :)

Lala 8.5.2013 18:56

Pekny video ... jen mi v nem taky chybi LFS :)

Jinak:
pro zajimavost a pro info jsem si ted zkusil LX6 @ FE3R s tim souteznim setem. Nejdriv pekne s manualnim razenim za 1:33.2X (pul sekundy lepsi oproti casu zajetymu v Race Clubu) a potom se sekvenckou za 1:32.1X (jeste vic nez dalsi cela sekunda dolu).

Belda_CZ 8.5.2013 21:53

Tak to je good, budu muset taky vyzkoušet už. :)

A když se povede dvoje bodování v letnim poháru, tak pojedeš na manuál taky? ;)

Lala 8.5.2013 23:07

Uvidim.

Hlavne nevim, jestli bych jel celej letni sampik. Chci jet sem tam neco pro zabavu, ne stravit vetsinu leta sezenim u pocitace ;)

Belda_CZ 8.5.2013 23:29

Však dv? hodinky jednou za 14 dní není celé léto p?ece. ;) Plus t?eba 2 ho?ky tréninku, to je na pohodu. :)

Lala 9.5.2013 21:03

Uz si nepamatuju ty svoje casy zajety v Race Clubu s RAC a FZ5 na souteznych setech pro porovnani, tak aspon pro info...

FZ5 s manualem: 1:35.5X
FZ5 se sekvenckou: 1:34.7X

RAC s manualem: 1:33.8X
RAC se sekvenckou: 1:33.0X

Vsechno samozrejme hotlap valid a muzu poskytnout zaznamy :)

Belda_CZ 9.5.2013 21:40

Hmm, p?kný ?asy. :)

V R-C si m?l 1:36.71

Ty jo jdu to pozkoušet. :D

Belda_CZ 10.5.2013 03:48

No dal jsem asi jen 5 celych kol, protoze jsem ze zvyku z lehkyho LXka chodil pozde na brzdy a pokazdy jsem prepalil uz prvni sikanu a byl invalid, takze me to velmi mirne receno dost rozladilo. :D Taky po dvou kolech gumy v plamenech, no hruza...nejakych 1:35.6 se sekvenci a nutkava potreba zmenit auto...

Pak jsem radsi zkusil XRTcko na Goldu, behem petiny kol co s LX (navic na cizim a nevhodnym setu na uplne jinou trat, navíc autor setupu dal pružiny i tlumi?e na max, takže total brutal, co by na to asi rekl JackCY??? :D) jsem byl cca 2s od WR - na moje pomery dost blizko, takze to mi zas zvedlo naladu. :) A jenom to ukazuje, jaky je XRTcko hodny auticko. Paradni zavody by s nim byly byvaly no. :)

Nakonec jsem ješt? trochu pošt?loval K1?ku, zm?k?il atd, ale p?idal trochu odklony, dal s nim p?t kole?ek seznamovacích - je to hodn?jší a 1:33.90, pod 33 to p?jde. Zítra ho sdílnu, musel jsem mastit na no?ku. :D

JackCY 12.5.2013 23:40

6 Attachment(s)
Zkouším ty tvé sout?žní setupy na FE3R, zajedu jedno validní kolo a dál nejezdím:

FZ5 (Brzdy staženy na 1200Nm, to? vše, ni?eho jiného ani % jsem se nedotkl):
1:35.38 (jezdím pouze na 4 p?evody...)

RAC (?ízení zvednuto na 30, nemam myš se zm?nou citlivosti :p)
1:33.52

LX6
(bez úprav)
1:32.40

Což jsou takové nást?ely s velkou rezervou. 1-3 kola v single playeru a potom 1-2 kola v hotlapu. ?asy jsou z hotlapu samoz?ejm?. LX6 setup je asi nejlepší, ty ostatní nedrží, což bylo cílem také. RAC když se p?eto?í na tom setupu tak se nedá kontrolovat ve smyku i když tu poslední jsem vzal stejn? bokem :D

Hr?znost v p?íloze i se setupy.

A vypadá to že to jsou lepší ?asy jak jsem zajel na default setupech. Ty byli tak vcelku dobrým limitem.

Belda_CZ 16.5.2013 16:04

http://simulatory-formule1.cz/index1.php

rozumí tomu n?kdo? :D Jestli ano a funguje to, tak chci podnikat v Praze, tam to asi funguje jinak . :o

Btw nám bylo ?e?eno od Codemasters, že jejich produkty jsou striktn? HOME USE ONLY...:bandit: pak jsme složit? p?es simracing asi 5 týdn? vyjednávali s Codemasters o licenci a ti ješt? s FIA podmínky pro komer?ní užití F1 a nakonec svolili, ale cht?li hroznou paletu (450$ ro?n? za jedno PC + vlaje?ku FIA F1 u simu atd...) a o?ividn? jsme byli první, kdo se ozval, proto s tím byly takové pr?tahy. Ani F1 v rF se nesm?la když jsme za?ínali podle simracingu komer?n? využívat, proto jsme nabízeli jen F1 v LFS...

JackCY 17.5.2013 01:25

Nevím že by Codemasters krom? CMR1 (Colin McRae Rally 1) m?lo n?jakou rozum?jší hru. I CMR2 už stálo za prdla?ku a ?ím dál více d?lali arkády, nikdy nem?li jediný simulátor, rally tedy rozhodn? ne.

Praha vždy byla a bude trošku jiná liga nebo? má 10x tolik obyvatel co "malom?stská" Plze?. Spoustu lidí tam jezdí do práce a má taky hodn? turist?, jiné platové podmínky a náklady. Tedy v porovnání s ostatními ?eskými m?sty. Možná tak Brno ješt? ale to je spíše plné student? co jsem slyšel.

Nebudu ti sem dávat odkazy na ostatní ale z toho tvého jsem pár ostatních našel, tam je m?li p?ímo na webu.
Záleží jen na tom jaké zákazníky chcete oslovit a jakým sm?rem sm??ovat.
B?žní lidé, lfsáci/factoráci, nebo profesionální jezdci a jejich trénink.

To co jsi odkázal je asi rozší?ení jejich leteckých simulátor?, tak pro n? není problém si ud?lat co pot?ebují a už v tom asi umí šlapat. A t?eba také ne. Kdo ví.

---

Já se rád zajdu k vám vy?ádit když budu mít cestu do Plzn? :)

Belda_CZ 17.5.2013 10:44

Quote:

Originally Posted by JackCY (Post 136058)
Nebudu ti sem dávat odkazy na ostatní ale z toho tvého jsem pár ostatních našel, tam je m?li p?ímo na webu.

Tomuhle nerozumím..? Myslíš další se softem od Codies, Profisim?
Ten m?l na stránkách vypsanou nabídku komplet když jsme za?ínali, od F1 2010,2011 p?ed Grid a Dirt, Dirt 2 a dole v koutku rF a LFS. Te? už tam mají v popiskách jen F1, Rally a rallycross, Okruhové závody cestovních voz? – Le Mans, Muscle Cars s fotkami atd. Pro? asi? :D Dokonce m?li koule na to nechat se nato?it televizí na otvíra?ce Fandy, jak jezdí F1 2011...toto fakt nepochopím.

Licence jsme p?i plánování ne?ešili, (LFS a rF bylo jasné, ti to mají už na netu, že to jde a za kolik) protože jsme u Profisimu vid?li v nabídce, že mají komplet Codemasters a nenapadlo nás tedy, že by mohl být problém s licencí. Pak jsme z toho, co nám Codemasters odepsali, byli dost zasko?ení a zoufalí, protože jsme necht?li otvírat jen s HC simulátory. Pídili jsme se po licencích snad 3 m?síce a sehnat n?co je opravdu chu?ka, ale nakonec jsme se k n??emu dostali. P?es Steam Cyber Café se dá sehnat Simbin a Flatout a pak po dlouhém bombardování se probral tuším i n?kdo z EA a mohli jsme mít Shift a odjinud ješt? Ferrari Racing Legends, ale to je fakt trága. Nakonec jsme p?es Simracing (díky bohu za n?j, ale mohli mít n?kde na stránkách, že ?eší i komer?ní licence a né jen e-shop s rF za 500-) vyjednali licence ke všemu, co jsme mohli chtít a pot?ebovat. Pro lidi to vidím ?asem na CARS, až budou hotové, protože zatím je to nepoužitelné - nutné online p?ipojení, ob?as jim nejde server, neustálé aktualizace žádající si restart profilu a nastavit vše znovu + FF byl hodn? zvláštní, to nejde. Ale makají na tom fest. No poctiv? to d?láme v této republice snad jen my a 301.cz... díky, že v tom nejsme sami..

Zp?t k F1.

No já jen žasnu nad tím, že n?kdo koupí seda?ku s volantem, co jsou b?žn? k dostání na netu, použije HOME USE ONLY soft, posadí to s jednou promíta?kou do bílé místnosti, abyste jó m?li pocit, že sedíte v kamrlíku a né v aut?, není schopen ani upravit pedály, aby byly dva jako v F1, když si ?íkají F1 simulátor, takže brzdíte na spojce a dovolí si za to ú?tovat 2160 za hodinu..WTF?? :eye-popping:

EDIT: Profesionální jezdci a jejich trénink? Tos nemyslel doufám v souvislosti s firmou, o které se bavíme, že ne? :D Pro profi formulové závodníky je tu Charouz.

JackCY 17.5.2013 12:45

Quote:

Originally Posted by Belda_CZ (Post 136063)
Tomuhle nerozumím..? Myslíš další se softem od Codies, Profisim?

EDIT: Profesionální jezdci a jejich trénink? Tos nemyslel doufám v souvislosti s firmou, o které se bavíme, že ne? :D Pro profi formulové závodníky je tu Charouz.

Ne, že jsem se dohrabal práv? až k tomu charouzovi (BPS) z toho tvýho odkazu :D Mají to tam vypsáno ve FAQ na té formulové stránce (ty letové simulátory). I když jsem ?ekal tedy že BPS nebude rFactor... hold asi profi nemají nic lepšího leda by si automobilky a další drželi svoje proprietární trenažéry.
Na u?ení trat? ok, na u?ení se auta :confused: Tak to asi opravdu moc ne. I když to tam také podobn? ?íkali. Reálné auto a síly nic nenahradí, ale m?žeš se alespo? nau?it okruh a základy. P?ípadn? si vylepšit n?jakou tu techniku s pedály pokud mají po?ádné, podobné tvým z auta. T?eba minimalizovat p?echod mezi plynem a brzdou, nemít línou nohu a neopírat jí o brzdu, apod.

Licence to je jednoduché, kdo nemá dostane kontrolu, pokutu, žalobu, nebo jak to chodí. Te? jde jen o to než se to provalí na to správné místo aby tu sankci dostali. Bu? od autor? toho softu nebo n?jakého ú?adu ?R. Ono i když ?lov?k je sám podnikatel (živnostník, prost? d?láš t?eba doma sám na PC) tak musí mít všechno v PC licencované pro to jeho pracovní použití. Jinak t? taky navštíví kontrola a nedoplatíš se.

Za tohle já to vidím jasn? a jsem rád že vám to tak chodí že si na to dáváte pozor a licence dodržujete. V ?R je samoz?ejm? toto takové... no každý to n?jak ud?lá, n?co si myslí, n?co ukradne, apod.
Sta?í aby n?kdo n?koho naprášil na správné místo a už se povezou pokud to nemají v po?ádku.

Belda_CZ 21.5.2013 23:10

Tak trochu jsem se vrhnul do analýzy podvozkových soustav a došel jsem k zajímavému zjišt?ní. LXka v LFS jsou tak trochu hybrid/zmetek mezi klasickými Caterhamy vycházející z originálního Chapmanova designu a moderních CSR.

Starý design vep?edu využívá lichob?žníky a vzadu De Dionskou ty?, což je celkem šikovná v?ci?ka, oproti tomu CSR je high-tech s p?ední F1-style push-rod nápravou s odd?lenými pružícími a tlumícími jednotkami a zadní kompletn? nezávislou - pravd?podobn? lichob?žníkovou (double wishbone) nápravou.

LFS nám zatím servíruje "kompromis" ve form? lichob?žníku vp?edu i vzadu.

Není to asi nic proti ni?emu, ale jen m? to zaujalo. Že by Scawen neum?l namodelovat originál? :o

Asi mu pošlu mail, že by v S3 (když b?h dá) mohl ud?lat z LX4 klasický roadsport a z LX6 high-tech CSR. :D

Puma /// 21.5.2013 23:34

Quote:

Originally Posted by Belda_CZ (Post 136114)

Asi mu pošlu mail, že by v S3 (když b?h dá) mohl ud?lat z LX4 klasický roadsport a z LX6 high-tech CSR. :D

Radsej mu nic neposielaj... lebo sa tej S3 ani nedockame :D:arge:

Belda_CZ 21.5.2013 23:48

Neboj se nic, to by po letech ?ekání zabralo max den-dva navíc. ;)

JackCY 22.5.2013 12:50

Quote:

Originally Posted by Belda_CZ (Post 136114)
Tak trochu jsem se vrhnul do analýzy podvozkových soustav a došel jsem k zajímavému zjišt?ní. LXka v LFS jsou tak trochu hybrid/zmetek mezi klasickými Caterhamy vycházející z originálního Chapmanova designu a moderních CSR.

Starý design vep?edu využívá lichob?žníky a vzadu De Dionskou ty?, což je celkem šikovná v?ci?ka, oproti tomu CSR je high-tech s p?ední F1-style push-rod nápravou s odd?lenými pružícími a tlumícími jednotkami a zadní kompletn? nezávislou - pravd?podobn? lichov?žníkovou nápravou.

LFS nám zatím servíruje "kompromis" ve form? lichob?žníku vp?edu i vzadu.

Není to asi nic proti ni?emu, ale jen m? to zaujalo. Že by Scawen neum?l namodelovat originál? :o

Asi mu pošlu mail, že by v S3 (když b?h dá) mohl ud?lat z LX4 klasický roadsport a z LX6 high-tech CSR. :D

LFS neumí simulovat velice mnoho v?cí z reálných aut.
Defakto má mcpherson, lichob?žníky a to? asi tak vše. A ješt? p?íšernou zadní vle?ku pro p?edohrabky :p
Takže zbytek Scawen dal to co je nejpodobn?jší.

Za ty lichob?žníky tam jsem rád. F1 je také lichob?žník spíš jde o to jak jsou ud?lané ty pružiny a tlumi?e, a to v LFS bude asi stejné pro všechny auta. To by jsi spíše našel na lfsfóru n?kde popsané.

Quote:

Originally Posted by Belda_CZ (Post 136119)
Neboj se nic, to by po letech ?ekání zabralo max den-dva navíc. ;)

Scawen ?íkal že VWS bude na vánoce a to to bylo pár týdn? a už ?ekáme pár let. P?itom auto má atd. ale co d?lal nebo stále d?lá možná je p?idává tyto fyzikální zm?ny a další mechanismy jež v LFS nebyli a VWS je má.

Navíc je nutná zm?na modelu pneumatik. A té se asi nikdy nedo?káme.


Lotus 7 vyrábí více firem, nevzpomínám si ale na jména, možná vyrábí nová už jen Caterham ale dá se najít více zna?ek.

P?vodní Lotus 7 a i ty CSR a další mají pár velkých nevýhod.
Mají velký odpor vzduchu a p?íšernou aerodynamiku (0.7). P?i v?tší rychlosti místo aby to tla?ilo auto dol? tak vzlétá.
Rozumné auto má pod 0.4 a má p?ítlak né vztlak.
Proto jsem kolikrát nadával že chci k?ídla na LX i v LFS :D Protože ten k?áp tam taky moc nedrží i když nevím jestli toto se tam také p?esunulo. Spíš mi p?ijde že všechny auta krom? aut s k?ídly mají v LFS statický p?ítlak :(

Rad?ji bych v LFS vid?l nové Lotusy a další sportovní auta. A? už reáln?jší ?i okopírovaná jako doposud.

Belda_CZ 22.5.2013 22:35

Práva koupil p?ed 40 lety Caterham a je výhradním majitelem tohoto designu, to že Kaipan bastlí n?co, co vypadá podobn?, je v?c druhá... nebo Donkervoort d?lá podob? koncipovaná auta, ale p?emotorovaná monstra, né že by m? to nelákalo teda. :D

EDIT: Myslím, že to stojí a padá práv? na modelu pneumatik, auto s reálnou telemetrií (krom monopost? na slikách o?ividn?) mají na stávajících moc trakce snad, pak to p?ed?lal, ale vykazovalo to ob?as n?jaké anomálie, a tak se do toho obul a zkoumal hloubš a hloubš a ?im víc o tom v?d?l, tím víc zjiš?oval, že pot?ebuje v?d?t víc...no t toto je výsledek.

Nechápu, že když to vypadalo na hodn? dlouho, tak prost? nevypustili trat? + obsah krom VWS a mohlo se jet na staré fyzice a bylo by to v poho a pak mohl p?t let bádat a p?ijít s n?jakou totální peckou a t?eba to prodat i dál, když to s LFS moc nevypadá. No hlavn? tu nespus?m? n?jakou bou?livou diskusi na toto téma. :D

PS: S tim statickym p?ítlakem mi docela sej?íš, dote? jsem na to nemyslel a te? mi to bude vrtat hlavou...nojo, blažená nev?domost. :D
PS2: K tomu ok?ídlenému LX, existuje tak trochu legendární patch, kde byla LX8, ok?ídlená s osmiválcem a na slikách. ;) N?kde jsem ten patch dokonce vyhrabal. :)

Belda_CZ 3.6.2013 23:21

2 Attachment(s)
NOVINKA! Máme pro vás hotové po?ádné racing sezení. V našich sko?epinových seda?kách se 4-bodovými pásy se budete cítit jako v opravdovém závo?áku! :)

K seda?kám jsme navíc p?ipravili i elektricky výškov? stavitelné podvozky s možností nastavení posuvu a úhlu pro maximální flexibilitu. ;)

Puma /// 4.6.2013 08:48

Quote:

Originally Posted by Belda_CZ (Post 136207)
NOVINKA! Máme pro vás hotové po?ádné racing sezení. V našich sko?epinových seda?kách se 4-bodovými pásy se budete cítit jako v opravdovém závo?áku! :)

K seda?kám jsme navíc p?ipravili i elektricky výškov? stavitelné podvozky s možností nastavení posuvu a úhlu pro maximální flexibilitu. ;)

Velmi pekne sedacky :) neviem ale ako su pohodlne a ci niesu velmi tvrde... ja som pri stavbe svojho kokpitu pouzil sportovu sedacku z auta nie skrupinovu prave koli tomu aby som po hodine alebo viac jazdenia nevstal uboleny a dolamany :D Pri dlhsom preteku by ma z tvrdej sedacky urcite bolel zadok.:o

Belda_CZ 4.6.2013 13:01

Seda?ky je p?ekvapiv? velmi pohodlné a dob?e ergonomicky zpracované s podporou v bederní oblasti, ani po 2h jízdy žádný problém. ;) Ale pro pohodlné op?ení hlavy je pot?eba mít integrální helmu, což je super, protože s ní chci jezdit a u starých seda?ek to moc nešlo, takže paráda. :)

Nicmén? p?ípadné vlastní pohodlí ?i nepohodlí musí jít stranou, p?i komer?ním použití jde hlavn? o dojem zákazníka a taky o vzhled, který je oproti našim starým civilním Recar?m nesrovnateln? lepší.

Recara jsme tam dali kv?li tomu, že jsou maximáln? nastavitelná (Oproti sko?epinám je ale díky konverzi podvozk? rozdíl jen v bederních op?rkách a nastavení úhlu op?ráku. Bederka sko?ápky je OK a nenastavitelný op?rák je dar z nebes, aspo? u toho lidi te? neleží jak na gau?i a já jim nemusím po?ád vysv?tlovat a p?esv?d?ovat je, že s nataženýma rukama toho moc neu?ídí :banana: ) a pohodlná, ale to p?i hodin? jízdy, což je standartní délka p?i návštev?, nebo p?i 10-20 minutách jízdy n?kde na akcích v?bec nehraje roli. V?tšina lidí sedí špatn? a p?eu?ovat je to je v?tšinou boj s v?trnými mlýny, takže to, že si bez helmy neop?ou hlavu v?bec nevadí, protože si jí stejn? neopírají.

A hlavn? ten pocit, když si sedneš, zapneš pásy, stáhneš je, že se ani nehneš, natáhneš rukavice, nasadíš helmu, zapneš zapalování, nastartuješ a vyrazíš, je opravdu k nezaplacení. :o To poutání a posez v závodní seda?ce tomu chyb?lo, te? je to komplet. :)


All times are GMT +2. The time now is 09:45.

Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.