Czech Live For Speed Zone

Czech Live For Speed Zone (forum.czechlfs.net/index.php)
-   Pro za?áte?níky (forum.czechlfs.net/forumdisplay.php?f=14)
-   -   Pár dotaz? do za?átku (forum.czechlfs.net/showthread.php?t=765)

Dawn 18.8.2006 14:44

Thread jednoho nadšeného za?áte?níka.
 
Ahoj.

Tak jsem asi objevil taktez kouzlo teto hry a po tridenim hrani dema a procitanim se tohoto fora ci stranek jsem se rozhodl si koupit S2 licenci. Mám ale n?kolik dotazu, na ktere snad naleznu odpovedi.

1) Prvni dotaz se tyka samotne licence. Pochopil jsem to spravne, ze klic na odemceni ktery dostanu se svaze s mym PC (HW konfiguraci) a pokud bych tedy nekdy v budoucnu kupoval novy pocitac, prisel bych tak i o klic? Klice jsou tri? Dva pro dva rozdilne pocitace (nebo jeden ktery se da pouzit na dvou pocitacich) a pak je jeden, ktery se nejak pravidelne vydava znova a znova a tim by melo byt osetren fakt, ze lide preinstalovavaji system a kupuji novy HW. Chapu to dobre, a nebo jsem tak nejak vedle?

2) Dalsi dotaz uz je jen takova drobnost. Kupoval nekdo licenci pres oficialni stranky pomoci "Moneybookers" a ma ucet u Postovnisporitelny? Zajimalo by me jak dlouho to asi muze trvat, nez obdrzim aktivacni klic a pripadne zda byl nejaky problem.

Diky za jakoukoliv odpoved ci radu... Uz se nemuzu dockat az si poradne zajezdim. Jsem sice absolutni zacatecnik, ale nebavi me hry jako NFS... Mam rad poradne simulatory ala Richard Burns Rally apod. ;-)

Silnym motorum trikrat zdar :cool::D

Kada 18.8.2006 15:06

Quote:

Originally Posted by Dawn
1) Prvni dotaz se tyka samotne licence. Pochopil jsem to spravne, ze klic na odemceni ktery dostanu se svaze s mym PC (HW konfiguraci) a pokud bych tedy nekdy v budoucnu kupoval novy pocitac, prisel bych tak i o klic? Klice jsou tri? Dva pro dva rozdilne pocitace (nebo jeden ktery se da pouzit na dvou pocitacich) a pak je jeden, ktery se nejak pravidelne vydava znova a znova a tim by melo byt osetren fakt, ze lide preinstalovavaji system a kupuji novy HW. Chapu to dobre, a nebo jsem tak nejak vedle?

Koupis licenci, dostanes (mailem) kod na odemceni. Pokud zmenis HW, preinstalujes Windows a podobne, muzes odemknout znova, ale nejvic 3x za mesic. Pokud ty 3 odemceni vycerpas, dalsi mesic dostanes automaticky novou moznost odemceni. Nescita se to, takze na konte mas vzdy maximalne 2 zalozni odemceni.

Muzes si odemknout LFS i na dvou pocitacich zaraz a hrat s kamosem proti sobe. Nicmene nelze hrat z jedne licence zaraz ve vice lidech po internetu na LFS serverech. Tzn. pro online zavodeni 1 licence == 1 clovek, pro zavodeni doma 1 licence == 2 lidi.

(doufam, ze nepisu neco zcestne :o ).

Quote:

Originally Posted by Dawn
2) Dalsi dotaz uz je jen takova drobnost. Kupoval nekdo licenci pres oficialni stranky pomoci "Moneybookers" a ma ucet u Postovnisporitelny? Zajimalo by me jak dlouho to asi muze trvat, nez obdrzim aktivacni klic a pripadne zda byl nejaky problem.

Byval tady na to thread, bohuzel ho ted nemuzu najit. Obecne bych tipnul 2-3 dny, maximalne tyden. Ale jsou tady lidi, co tak kupovali, takze se treba nekdo ozve.
EDIT: Zkus precist tenhle thread.

M!key8 18.8.2006 15:20

sry že se tady do toho plrtu, ale pokud jsem to dob?e pochopil, šlo by se t?eba složit s kamarádem, koupit licenci a po p?ejetí klí?? by jsme oba mohli hrát online?

Kid222 18.8.2006 15:22

Quote:

Originally Posted by M!key8
sry že se tady do toho plrtu, ale pokud jsem to dob?e pochopil, šlo by se t?eba složit s kamarádem, koupit licenci a po p?ejetí klí?? by jsme oba mohli hrát online?

Ne. Online muze byt jenom jeden clovek na jednu licenci. Spolu byste na ni mohli hrat jenom po LAN.

Chaos 18.8.2006 15:32

a i kdybyste se domluvili a stridali se, tak budete mit spojeny statistiky na www.lfsworld.net a navic do ruznejch lig a poharu by se moh prihlasit jen jeden...

Pablo 18.8.2006 16:06

IMO když se p?einstalujou win bez zm?ny HW (ale musí to být ty samý win) tak není pot?eba znova odemykat, takže po?et klí?? je více než dostate?ný. Já za 2 roky odemykal 3x, jednou na za?átku, pak p?i zm?n? hw a potom p?i vydání BF1.

SIR 18.8.2006 17:39

Quote:

Originally Posted by Pablo
IMO když se p?einstalujou win bez zm?ny HW (ale musí to být ty samý win) tak není pot?eba znova odemykat, takže po?et klí?? je více než dostate?ný. Já za 2 roky odemykal 3x, jednou na za?átku, pak p?i zm?n? hw a potom p?i vydání BF1.

kdyz se preinstalujou, tak mozna, ale vetsina lidi stejne udela format, takze se odemykat musi

Ronon 18.8.2006 18:09

No mne trvalo kym mi to prislo 3 dni a par hodin:D v stvrtok doobedu som objednaval a v pondelok naobed som to zda sa mi ze mal prachy tam a vecer som uz mal licenci

Pablo 18.8.2006 18:49

Quote:

Originally Posted by SIR
kdyz se preinstalujou, tak mozna, ale vetsina lidi stejne udela format, takze se odemykat musi

format? to je takový ten zbyte?ný p?íkaz který t? p?ipraví o všechny data, giga fotek atd? d?kuji za nabídku :)
(ale jo, když je systém nevylé?iteln? zavirovaný a ?lov?k chce mít jistotu, tak možná, ale pro b?žné reinstaly jen ?asem domrvených oken nevidím d?vod)

Dawn 19.8.2006 08:42

Díky za vaše reakce.

Ja mam ted jenom strach, aby vse probehlo tak jak ma (s tou licenci). Ja si ji totiz objednal jeste pred tim, nez jsem si zalozil tenhle Thread. No a ja vul jim to poslal v GDB misto v CZK a udelal jsem to jako prevod mezi tuzemskymi ucty v cizi mene. Takze mi hnedka strhli 250Kc navic za ten prevod. :mad: No snad to vsechno dobre vyjde. Pokud by druha strana ty penize neprijala, tak by se meli snad vratit, ne?

No ted se jenom modlim a tesim zaroven. Zatim mi nezbyva nez parit demo...

Dawn 29.8.2006 23:20

Tak uz mam S2 licenci a hnedle jsem se vrhnul do zavodni horecky ;-) Je to naprosta bomba a zatim tech penez nelituju (a snad mi to dlouho vydrzi ;-)

Jen jedna vec mi vrta hlavou. Jsem si zkusil zajet s F1 a ovladani se zdalo byt celkem obtizne. Ale po asi dvou kolech mi kdosi poslal svuj super setup a ja zacal po okruhu litat jako stihacka. Auto sedelo jak pribite a mohl jsem si dovolit prakticky cokoliv. A tak se mi nakonec zda, ze je mnohem snadnejsi ovladat F1, nez vozy z dema, nebo jina rychlejsi auta. Je sice pravda, ze se vse deje mnohem rychleji a tak se hure reaguje na stojici auto uprostred silnice, ktere je za obzorem a necekane se objevi par metru pred vami, ale jinak je jizda s F1 mnohem jednodussi. A to je podle meho nazoru chyba, ne? Nemel by se clovek k F1 tak trosku prokousavat od tech pomalejsich aut a zvladnuti F1 by mela byt takova zverecna zkouska?

Tommy V. 29.8.2006 23:30

Quote:

Originally Posted by Dawn
Tak uz mam S2 licenci a hnedle jsem se vrhnul do zavodni horecky ;-) Je to naprosta bomba a zatim tech penez nelituju (a snad mi to dlouho vydrzi ;-)

Jen jedna vec mi vrta hlavou. Jsem si zkusil zajet s F1 a ovladani se zdalo byt celkem obtizne. Ale po asi dvou kolech mi kdosi poslal svuj super setup a ja zacal po okruhu litat jako stihacka. Auto sedelo jak pribite a mohl jsem si dovolit prakticky cokoliv. A tak se mi nakonec zda, ze je mnohem snadnejsi ovladat F1, nez vozy z dema, nebo jina rychlejsi auta. Je sice pravda, ze se vse deje mnohem rychleji a tak se hure reaguje na stojici auto uprostred silnice, ktere je za obzorem a necekane se objevi par metru pred vami, ale jinak je jizda s F1 mnohem jednodussi. A to je podle meho nazoru chyba, ne? Nemel by se clovek k F1 tak trosku prokousavat od tech pomalejsich aut a zvladnuti F1 by mela byt takova zverecna zkouska?

zkousel jsi kouzelne tlacitko [kontrola trakce];):D
a f1 ma hodne pritlaku, ktery rizeni rovnez usnadnuje

Dawn 29.8.2006 23:33

Quote:

Originally Posted by Tommy V.
zkousel jsi kouzelne tlacitko [kontrola trakce];):D
a f1 ma hodne pritlaku, ktery rizeni rovnez usnadnuje

nezkousel, mam ho vypnute ;):D
no ale ted si zkusim udelat nejaky ten osobni skin...
JE TO BOMBA!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kada 29.8.2006 23:39

Zkus misto F1 sednout do FO8.....

Kid222 29.8.2006 23:43

Ja bych radil spis FZ5. :-)

Pablo 30.8.2006 00:15

Quote:

Originally Posted by Dawn
nezkousel, mam ho vypnute ;):D

Jestli t? neplete to, že modrá dioda na palubce nesvítí, to znamená, že kontrola trakce je zapnutá a když modrá problikne, tak zasáhla. Aby to bylo vypnutý, musí svítit po?ád.

Dawn 30.8.2006 01:08

Si delam *****... Jasny ze mam pri F1 zapnutou kontrolu trakce. Bez toho bych byl nahranej... V Demu jsem ji ale nepouzival a mam pocit ze ne u vsech aut je zapnuta... Jeste jsem ani nezkoumal, jak se vypina a vsechno okolo toho...

Tairo 30.8.2006 01:19

Quote:

Originally Posted by Dawn
Si delam *****... Jasny ze mam pri F1 zapnutou kontrolu trakce. Bez toho bych byl nahranej... V Demu jsem ji ale nepouzival a mam pocit ze ne u vsech aut je zapnuta... Jeste jsem ani nezkoumal, jak se vypina a vsechno okolo toho...

V demu TC auta nemaji. V plne ji maji formule a z nejakeho me nepochopitelneho duvodu FZ5

jet 30.8.2006 01:27

neplette si kontrolu trakce jako help v options a kontrolou trakce v setupu auta

SIR 30.8.2006 07:20

Quote:

Originally Posted by Tairo
V demu TC auta nemaji. V plne ji maji formule a z nejakeho me nepochopitelneho duvodu FZ5

udajne nejaka verze porsche ma kontrolu trakce, tak proto, nejpis

Dawn 30.8.2006 08:54

Stejne to nic nemeni na tom, ze se tak stava rizeni F1 snazsi nez ridit jina, pomalejsi, auta. Jsi-li novacek a pokud mas zapnutou TC pri zavodech F1, pak stejne muzes konkurovat jezdcum bez aktivovane TC, zatim co novacek u jineho pomalejsiho auta nema sanci udrzet auto v idealni stope a bez smyku kazde druhe kolo a zkusenejsim se nevyrovna --> Zavodeni s F1 je tak jednodussi, coz je podle meho nazoru chyba...:D

Chaos 30.8.2006 09:08

to se ti jen zda, protoze autak je sakra rychlej, takze ti prijde ze jedes dostatecne rychle, ale jezdit s nim na hrane je hooodne tezky, koukni se na www.lfsworld.net na hotlapy, jak rychle se s tim da jezdit... pokud ztracis jen 1-2 sec na kolo tak si dost dobrej...

Dawn 30.8.2006 09:56

No ja jsem zatim takovej zacatecnickej NOOBIK ;-) :cool:
Snazim se ale jezdit ciste a s chladnou hlavou... :D
Je to tak mnohem vetsi zabava (cistej zavod...).

Dawn 30.8.2006 10:02

BTW.: vzdycky jsem si rikal, ze se na jednu vec zeptam, ale vzdycky jsem zapomel ;)

Takze se zeptam ted. Jaky je rozdil u jednotlivych typ? diferencial?? Myslim tim po jizdnich vlastnostech (ovladatelnost v zatá?kách, stabilita na vyjezdu ze zatacky atd...).
Dokázal by mi to n?kdo nejak shrnout a p?ehledn? vysv?tlit? :o:)

Kada 30.8.2006 12:59

Quote:

Originally Posted by Dawn
BTW.: vzdycky jsem si rikal, ze se na jednu vec zeptam, ale vzdycky jsem zapomel ;)

Takze se zeptam ted. Jaky je rozdil u jednotlivych typ? diferencial?? Myslim tim po jizdnich vlastnostech (ovladatelnost v zatá?kách, stabilita na vyjezdu ze zatacky atd...).
Dokázal by mi to n?kdo nejak shrnout a p?ehledn? vysv?tlit? :o:)

Zkus tenhle thread, esli mas jeste nejaky doplnujici, klidne si zaloz novej...

Dawn 30.8.2006 17:57

Jak rozeznam servery, ktere se hodnoti a ktere mi posilaji statistiky do LFS World?
btw.: thx za odkaz na ty diferencialy, ale stejne tam nejsou zminovane vsechny... (teda mam alespon ten pocit)

Woyta 30.8.2006 18:19

V S2 odesilaji data na LFS world vsechny servery.

NEXT 30.8.2006 22:16

Quote:

Originally Posted by Pablo
format? to je takový ten zbyte?ný p?íkaz který t? p?ipraví o všechny data, giga fotek atd? d?kuji za nabídku :)
(ale jo, když je systém nevylé?iteln? zavirovaný a ?lov?k chce mít jistotu, tak možná, ale pro b?žné reinstaly jen ?asem domrvených oken nevidím d?vod)

OT: no pokud to mas nahazeny vsechno na systemovym disku tak ano. Teda nevim jak to delas ty, jestli nejak specielne, ale ja preinstalovat win zkousel jen jednou a pak sem stejnak musel delat format :D Ghost to ale ted resi a nemusim nic odemykat :)

Dawn 31.8.2006 08:35

Quote:

Originally Posted by Chaos
to se ti jen zda, protoze autak je sakra rychlej, takze ti prijde ze jedes dostatecne rychle, ale jezdit s nim na hrane je hooodne tezky, koukni se na www.lfsworld.net na hotlapy, jak rychle se s tim da jezdit... pokud ztracis jen 1-2 sec na kolo tak si dost dobrej...

Tak jsem si zkusil schvalne zapamotovat alespon priblizne cas na kolo. Je to ta trat z dema (Blackwood - GP) a s BF1 mam na kolo zatim rekord 0:58:neco... Na to, ze zadnou jinou trat neumim a jsem zatim opravdu noobik....

Vsak s XR GT TURBO mam na te same trati cas asi 1:31:neco.... takze kdyz se srovna, kde jsem s timto casem mezi ostatnimi hraci a s tim casem s formuli... Myslite ze je to oboje na stejne urovni, nebop z toho vypliva ze je opravdu jednodussi jezdit s F1 (smazou se rozdily v umeni ridicu)? Ja to jeste nedokazu posoudit, v tech casech se tak moc neorientuju....:o

Chaos 31.8.2006 08:53

no u F1 ti schazi 6sec u XRT 8sec... coz mi, vzhledem k tomu ze Blackwood ma extra dlouhou rovinku kde s formuli tolik neztratis, vychazi temer nastejno...

Dawn 31.8.2006 09:16

Zase na druhou stranu, s F1 jsem vcera na servrech zavody vyhraval a byl na prednich pozicich. Zato s XR GT TURBO se to rict neda... :-D Jinak mym nejoblibenejsim autem se zatim stava FXO GTR a celkem me to bavi i s tema F1. Celkove vzato, ale vsechny auta jsou cool a je sranda zavodit v podstate s jakymkoliv... :D:cool:

santa_cruz 31.8.2006 09:27

Quote:

Originally Posted by Dawn
Stejne to nic nemeni na tom, ze se tak stava rizeni F1 snazsi nez ridit jina, pomalejsi, auta. Jsi-li novacek a pokud mas zapnutou TC pri zavodech F1, pak stejne muzes konkurovat jezdcum bez aktivovane TC, zatim co novacek u jineho pomalejsiho auta nema sanci udrzet auto v idealni stope a bez smyku kazde druhe kolo a zkusenejsim se nevyrovna --> Zavodeni s F1 je tak jednodussi, coz je podle meho nazoru chyba...:D

Nevim proc bys mel jezdit F1 bez kontroly trakce kdyz i v opravdove F1 ji pouzivaji . :-)

Dawn 31.8.2006 09:36

Quote:

Originally Posted by santa_cruz
Nevim proc bys mel jezdit F1 bez kontroly trakce kdyz i v opravdove F1 ji pouzivaji . :-)

Nerikam ze by se melo jezdit bez kontroly trakce, ale ze je ovladani F1 jednodussi a tezko rict jak to ze rizeni tak rychleho a rychle akcelerujiciho auta je jednodussi nez u dvakrat tak pomalych aut. Kontrola trakce je jen jedna z tech veci, ale i s ni by melo byt tezsi ridit formuli nez cestak... Na druhou stranu je to alespon zabava i pro mene zkusene...

Tairo 31.8.2006 11:31

dle meho nazoru ma pravdu chaos v tom, ze sauber jede rychle, tak mas pocit, ze jedes rychle. Zajed si to proti chaosovi, jetovi, revenovi, atd., myslim, ze ti srazi sebevedomi... :)

Dawn 31.8.2006 11:52

Quote:

Originally Posted by Tairo
dle meho nazoru ma pravdu chaos v tom, ze sauber jede rychle, tak mas pocit, ze jedes rychle. Zajed si to proti chaosovi, jetovi, revenovi, atd., myslim, ze ti srazi sebevedomi... :)

:D Ja nemam zadny predstavy o tom, ze jsem best driver ;-) Ja jsem zatim vazne NOOBik. Jen jsem chtel rict, ze se mi zda ze rizeni F1 je jednodussi nez ridit cestaky (treba XR GT Turbo). That's all ;-) Ale je pravdou, ze tim ze ta F1 tak vali a kolo zvladnu pod minutu (coz je s XR GT Turbo pro mne nemozny), pripadam si ze je to lehci...

Mam respekt ke vsem vyse zminovanym hracum... :);)

Tairo 31.8.2006 12:19

ja jezdim rad v plechacich, protoze maji nejakou hmotnost. U formuli mi vadi, ze jsou extremne lehke a extremne vykonne, proste na hony vzdalene beznym autum, nemusim je i ocima tahat ze zatacky, aby me to nevyneslo, atd... :)

santa_cruz 31.8.2006 12:34

Quote:

Originally Posted by Dawn
Nerikam ze by se melo jezdit bez kontroly trakce, ale ze je ovladani F1 jednodussi a tezko rict jak to ze rizeni tak rychleho a rychle akcelerujiciho auta je jednodussi nez u dvakrat tak pomalych aut. Kontrola trakce je jen jedna z tech veci, ale i s ni by melo byt tezsi ridit formuli nez cestak... Na druhou stranu je to alespon zabava i pro mene zkusene...

Ono se to muze zdat jednodusi i v tom ze nerozdil treba od skutecne formule na tebe nepusobi zadne sily jako pretizeni atd. Navic pritlak u te formule ti to ovladani samozrejme taky ulehci . Ale jet sni na hrane uz tak snadny neni ostatne jako s kazdym autem. pokud jedes na 80% tak je to pohoda :-) co me spis u ty formule vadi ze to priserne skace , ale zase se nechci dohadovat jestli je to dobre nebo spatne.

Dawn 31.8.2006 12:59

Quote:

Originally Posted by santa_cruz
Ono se to muze zdat jednodusi i v tom ze nerozdil treba od skutecne formule na tebe nepusobi zadne sily jako pretizeni atd. Navic pritlak u te formule ti to ovladani samozrejme taky ulehci . Ale jet sni na hrane uz tak snadny neni ostatne jako s kazdym autem. pokud jedes na 80% tak je to pohoda :-) co me spis u ty formule vadi ze to priserne skace , ale zase se nechci dohadovat jestli je to dobre nebo spatne.

Asi tak ;-) A proto davam prednost FXO GTR ;-) To je alespon kara... Sosnul jsem si supr setup z Inferna a je to taky zuzo si s tim pojezdit. Uz si maluju svuj prvni skin ;-) Tak doufam ze to dotahnu do konce.

btw.: kdy nejcasteji jezdite (den v tydnu a treba i dobu - vecer, dopoledne...) Ja nejcasteji jezdim tak po 22:00 a chci jit vzdycky do postele okolo 24:00 protoze musim rano do prace, ale vzdycky u toho zkixnu do 3 nebo 4 a pak jsem v praci jak chici zombik ;-)

Rybíz.CZE 5.11.2006 09:46

Hledam team kdo me vezme ozvete semi na icq 206-197-703 :)

Spangler 5.11.2006 13:35

Quote:

Originally Posted by Rybíz.CZE (Post 50744)
Hledam team kdo me vezme ozvete semi na icq 206-197-703 :)

spis se ozvi ty jim. Bejt tebou tak si jezdim chvilku pro sebe a uvazuju nad tim akm jit a jestli vubec apod.


All times are GMT +2. The time now is 01:23.

Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.