Czech Live For Speed Zone

Czech Live For Speed Zone (forum.czechlfs.net/index.php)
-   Závody a motorismus všeobecn? (forum.czechlfs.net/forumdisplay.php?f=27)
-   -   rFACTOR (forum.czechlfs.net/showthread.php?t=210)

Michelin 3.9.2005 14:21

Quote:

Originally Posted by Pianoman
Dalším krokem vp?ed u rFACTORU je dokonale vyvážený aspekt jízdy NA LIMITU. U LFS na online závodech je ?asto vid?t, že pokud n?kdo ud?lá drobnou chybu - p?ekro?í jízdu na limitu, ztráta se velmi špatn? dohání, ?asto se do hodin dostanete d?íve, než stihnete zareagovat - to není p?íliš reálné. U rFACTORu je kontrola vozu na limitu mnohem autenti?t?jší a to je práv? kv?li tomu, že p?edtím než-li se z malé chyby stane chyba fatální, máte dost ?asu na protiakci - nap?. p?i p?eto?ení není problém v?as vymá?knout spojku, uvést auto do neutrálního smyku, nepoužít brzdy - v d?sledku toho je ztráta sice znát, ale není tak výrazná... To je fyzika, která mi na LFS chybí zatím nejvíc, doufám, že toto bude možné u S3.

Dalším p?íjemným zlepšením jsou možnosti REPLAY modu. Automatické ukládání závodu (analogie s LFS), tak jako automatické uložení HOT LAP s možností sledovat závody z mnoha r?zných perspektiv (nap?. super umíst?né statické kamery, které je navíc možné ovládat myší).

AD1 : a neni toto nahodou urcite zjednoduseni fyziky? mit hafo casu neco delat? ^^

AD2 : v LFS je prece taky moznost ruznych kamer ne?

mmj az mi nekdo ukaze kde mam stahnout alespon demo, ktery bude fungovat a vyzkousim to tak k tomu mozna neco reknu...

Pianoman 3.9.2005 14:49

Quote:

Originally Posted by Michelin
Quote:

Originally Posted by Pianoman
Dalším krokem vp?ed u rFACTORU je dokonale vyvážený aspekt jízdy NA LIMITU. U LFS na online závodech je ?asto vid?t, že pokud n?kdo ud?lá drobnou chybu - p?ekro?í jízdu na limitu, ztráta se velmi špatn? dohání, ?asto se do hodin dostanete d?íve, než stihnete zareagovat - to není p?íliš reálné. U rFACTORu je kontrola vozu na limitu mnohem autenti?t?jší a to je práv? kv?li tomu, že p?edtím než-li se z malé chyby stane chyba fatální, máte dost ?asu na protiakci - nap?. p?i p?eto?ení není problém v?as vymá?knout spojku, uvést auto do neutrálního smyku, nepoužít brzdy - v d?sledku toho je ztráta sice znát, ale není tak výrazná... To je fyzika, která mi na LFS chybí zatím nejvíc, doufám, že toto bude možné u S3.

Dalším p?íjemným zlepšením jsou možnosti REPLAY modu. Automatické ukládání závodu (analogie s LFS), tak jako automatické uložení HOT LAP s možností sledovat závody z mnoha r?zných perspektiv (nap?. super umíst?né statické kamery, které je navíc možné ovládat myší).

AD1 : a neni toto nahodou urcite zjednoduseni fyziky? mit hafo casu neco delat? ^^

AD2 : v LFS je prece taky moznost ruznych kamer ne?

mmj az mi nekdo ukaze kde mam stahnout alespon demo, ktery bude fungovat a vyzkousim to tak k tomu mozna neco reknu...

Zjednodušení fyziky rFACTOR ur?it? neobsahuje, na tom se dnes shodne v?tšina zainteresovaných. Nemyslím "hafo ?asu", myslím tolik ?asu, kolik je k takovému manévru zapot?ebí - to umí lépe rFACTOR než-li LFS. P?edevším: auto DÁ O SOB? V?D?T V TAKOVÉ MÍ?E, ŽE ROZPOZNÁTE, CO SE BUDE DÍT. Všichni jezdíme autem, tak víme, co je zapot?ebí ud?lat, aby ?lov?k zvládl takový smyk A CO TOMU P?EDCHÁZÍ. v rFACTORu reaguji jednoduše tak, jak reaguji v reálu na Xsa?e a snadno kontroluji jízdu i ve dvojitých hodinách.

rFACTOR má více kamer a k dispozici jsou staticky umíst?né kamery, které je možné ovládat myší. Sledování závodu z pozic staticky umíst?ných kamer je super inovace.


WiRuZik 3.9.2005 14:49

Michelin: hafo casu nemas.. aspon ne u tech vykonejsich masinek.. tam mas zlomek casu na korekci, jak to nestihnes, letis do haje.. ted jsem zkousel jet formule, vim o cem mluvim.. :P
co se replayu tyce, tak lfs na rfactor nema, to je proste pravda.. vzdyt v lfs chybi zasadni vec a tou je pretaceni.. :(
zase je urcite hodne veci, co mi zas oproti lfs chybi.. clovek si nevybere, je lepsi mit oboje.. ;)
a na demo se bude muset pockat.. ted vydali rychle plnou pro ty co to uz meli predobjednany.. ted bude urcite dost prace na hlavnich bugach hry a pak prijde urco i demo..

Pianoman 3.9.2005 14:57

Quote:

Originally Posted by WiRuZik
Michelin: hafo casu nemas.. aspon ne u tech vykonejsich masinek.. tam mas zlomek casu na korekci, jak to nestihnes, letis do haje.. ted jsem zkousel jet formule, vim o cem mluvim.. :P
co se replayu tyce, tak lfs na rfactor nema, to je proste pravda.. vzdyt v lfs chybi zasadni vec a tou je pretaceni.. :(
zase je urcite hodne veci, co mi zas oproti lfs chybi.. clovek si nevybere, je lepsi mit oboje.. ;)
a na demo se bude muset pockat.. ted vydali rychle plnou pro ty co to uz meli predobjednany.. ted bude urcite dost prace na hlavnich bugach hry a pak prijde urco i demo..

Na mysli mám: ZR, POWER: 180 kW @ 6.700 RPM, TORQUE: 270 Nm @ 5.700 RPM. Desetiny sekundy rozhodují o ?ešení situace, u výkonn?jších aut - v?etn? monopost?, jsou to setiny - ale tyto setiny je zapot?ebí brát s nadhledem, protože pilot v?tšinou detekuje situaci t?sn? p?ed v d?sledku automatického vnímání - cvik.. (tzv. ideomotorika jezdce). Cca. 4 nebo 5 desetin sekundy je spíše typická doba detekce u v?tšiny pilot? !!! F1 !!!

WiRuZik 3.9.2005 15:08

ikdyz ted kdyz si ctu.. co se tyce replayu, tak lfs nema proti rfactoru sanci co se funkci tyce (vzdyt v rfactoru je i primo export videa s pouzitim nejakeho codecu), ale co se tyce realnosti replayu, tak u rfactoru to je humus! Ty auta nejezdi proste, divne se pohybuji.. v tomdle LFS vede na plne care!

DoN 3.9.2005 15:24

je fakt zajimave, ze nekdo tvrdi, ze v lfs kdyz prekrocis limit, tak ze uz to proste nemas sanci napravit a nekdo jiny, ze mas proste dost casu na napravu chyby....

a co se tyce kamer v lfs, tak ty jsou nejlepsi ze vsech her - moznost menit fov, pozici, jezdit zaroven s autem, nebo ji mit "pripnutou" k autu, nastavit si "trepani" kamery atd atd....

jet 3.9.2005 16:03

Quote:

Originally Posted by DoN
je fakt zajimave, ze nekdo tvrdi, ze v lfs kdyz prekrocis limit, tak ze uz to proste nemas sanci napravit a nekdo jiny, ze mas proste dost casu na napravu chyby....

zrovna ja si myslim ze lfs je v tomdle docela jednoduchy, v realu bych asi nezvladl driftovat s fzr :)

Ondrejko 3.9.2005 16:10

multak demo + update
download

DoN 3.9.2005 16:18

ale to je ten stary, ne?

Michelin 3.9.2005 16:24

Quote:

Originally Posted by Pianoman
Na mysli mám: ZR, POWER: 180 kW @ 6.700 RPM, TORQUE: 270 Nm @ 5.700 RPM.

Nechci nic rikat ale tohle je nejaka obdoba XFR ( a to je teda uplne lehoucce ovladatelny auto )
^^

Pianoman 3.9.2005 16:36

Quote:

Originally Posted by DoN
je fakt zajimave, ze nekdo tvrdi, ze v lfs kdyz prekrocis limit, tak ze uz to proste nemas sanci napravit a nekdo jiny, ze mas proste dost casu na napravu chyby....

a co se tyce kamer v lfs, tak ty jsou nejlepsi ze vsech her - moznost menit fov, pozici, jezdit zaroven s autem, nebo ji mit "pripnutou" k autu, nastavit si "trepani" kamery atd atd....

Tak asi je to i o volantu a jeho nastavení. V LFS se DFP (Logitech) chová fantasticky, ve rFACTOR o poznání lépe. Mn? jde zkrátka jen o to, že více náhod se v tomto smyslu (LIMIT) d?je u LFS, není to jen moje vlastní zkušenost, tvrdí to i lidé, kte?í auto ovládají lépe než cokoli jiného. Sta?í se podívat na odstupy v online závodech mezi první desítkou jezdc? u LFS. Nemyslím jezdc?, mezi kterými jsou sekundy, myslím tím jezdc?, kte?í jsou na srovnatelné úrovni (?asov?). V?era jsme hostovali pro p?t lidí na srovnatelné úrovni se stejnými vozy a odstupy byly (po ujetých kolech) na rFACTORU skute?n? minimální (konzistentní kola a odstupy jen pár desetin sekundy). Jednoduše ?e?eno: nekritizuji LFS, jen v této jedine?né vlastnosti je rFACTOR flexibiln?jší v otázce maximálního využití auta (HANDLING). Omlouvám se, pokud jsem vás zklamal, je to sice jen m?j názor - který zde prezentuji, ale na netu si jich - velmi podobných ?asem ur?it? p?e?tete desítky. Pokud jde o recenzi, kterou zde zmi?uji (autosimsport), rozhodn? by m? zajímal širší názor publika LFS.

Pro? to píšu? Protože v p?ípad? LFS ur?it? nepat?ím mezi zá?ící ?leny (možná práv? DFP, kolega má SIDEWINDER a da?í se mu lépe), ale jak jsem již napsal - po pár hodinách na GTR (na maximální realitu - bez pomocí, apod.), jsem v Brn? na SALENu zajížd?l ?asy pod 1:58 - stejný pocit mám u rFACTORu. Zkrátka handling rFACTORu mi vyhovuje více. Nemusí vyhovovat vám. O.K A fakt v??te, že to není tím, že je LFS nejrealisti?t?jší. Každý sim má n?co, a rFACTOR má nap?. to, o ?em se zde bavíme.

Michelin 3.9.2005 17:08

hmm az mi ukazete fumkcni demo tak si udelam nazor, ale zatim funkcni demo nejni ^^

Los[cz] 3.9.2005 17:26

Podarilo se vam nekomu rozjet rFactor MP demo (posledni 0.7xx)? Stale mi hlasi "Matchmaker temporarily unavailable", cimz je znemozneno vylistovani dostupnych serveru ^^

Kdybyste nekdo mel public IP, rF MP demo a chut otestovat jak tenhle novy sim vypada v akci, dejte vedet. Bude treba hostovat hru a ostatnim sdelit IP. ;)

DoN 3.9.2005 19:25

kdyz jsme hravali NFS po lanu, tak byly taky odstupy minimalni ^^

Ondrejko 3.9.2005 19:50

bude mozne modifikovat okrem aut aj trate?

Jardier 3.9.2005 21:15

Quote:

Originally Posted by Los[cz
]Podarilo se vam nekomu rozjet rFactor MP demo (posledni 0.7xx)? Stale mi hlasi "Matchmaker temporarily unavailable", cimz je znemozneno vylistovani dostupnych serveru ^^

Kdybyste nekdo mel public IP, rF MP demo a chut otestovat jak tenhle novy sim vypada v akci, dejte vedet. Bude treba hostovat hru a ostatnim sdelit IP. ;)

mam stejnej problem :( prosim o radu

WiRuZik 3.9.2005 21:43

Quote:

Originally Posted by Ondrejko
bude mozne modifikovat okrem aut aj trate?

rFactor je spis jen takovy engine pro moddery.. sila rFactoru vzroste az s mody, ted je to zatim NIC MOC.. fyzikalni engine super, grafika pekna, ALE sila prijde az s mody.. fantasy trate/auta me nezajimaji.. krome lfs, to ma auta a trate dokonaly.. :)

Ondrejko 4.9.2005 15:51

tie formule co su v rfactor, ake maju vykonnostne parametre?
maju motor V8, V10 alebo V12?

Ondrejko 4.9.2005 15:54

Quote:

Originally Posted by Jardier
Quote:

Originally Posted by Los[cz
]Podarilo se vam nekomu rozjet rFactor MP demo (posledni 0.7xx)? Stale mi hlasi "Matchmaker temporarily unavailable", cimz je znemozneno vylistovani dostupnych serveru ^^

Kdybyste nekdo mel public IP, rF MP demo a chut otestovat jak tenhle novy sim vypada v akci, dejte vedet. Bude treba hostovat hru a ostatnim sdelit IP. ;)

mam stejnej problem :( prosim o radu

pokial to ces s niekym vyskusat cez net, skus to cez hamachi. mozes mi napisat na icq a mozme skusit.

WiRuZik 4.9.2005 19:51

Tak hlasim ze vysel prvni mod do rFactoru!
Jedna se o formule 3000 a je to drsne dobryyy.. supr zavodeni, skvela fyzika podle me.. mooooc se mi to libi a doporucuji.. jediny co tomu chybi jsou real trate, ale tech se urcite taky brzy dockame! :)


All times are GMT +2. The time now is 07:23.

Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.