Czech Live For Speed Zone

Czech Live For Speed Zone (forum.czechlfs.net/index.php)
-   Hardware, software (forum.czechlfs.net/forumdisplay.php?f=9)
-   -   Jak zapnout AA (antialiasing) a AF ve h?e? (forum.czechlfs.net/showthread.php?t=524)

Muzzy 12.5.2007 01:40

sry za ot, ale nemohl jsem si pomoci - porad me to pripada jako 'najdi pet rozdilu' :beady:

jet 12.5.2007 02:07

ze screenshotu to mozna vypada jako prkotiny, ale me to jeste k tomu za jizdy jakoby zrni, nebo blika, tim jak to neni hladke :/ docela me to toci

Treglis 12.5.2007 09:06

2Woodbine, tak tady je. Rekl bych ze neni co resit ;) podivej se na pletivo kolem trati, rampa se semaforama taky jak ziva :)
8xS AA + 8xAF

Je teda ale fakt, ze mam postelovane v ovladacich jeste dalsi veci, takze to muze byt nima, ze to takhle vypada.

Woodbine 12.5.2007 10:36

Co se tý?e pletiva a rampy, tak zatím vedeš. I když to pletivo je možná až moc jemný. Nepoužíváš n?jaký vylepšený textury bo co? Naproti tomu asfalt mi p?ijde hez?í na ostatních screenech.

Jo a nechceš prozradit, jaký "vylepšení" máš nastaveno v ovlada?ích? Já používám Ati Tray Tools a tam p?ednastavenej profil "max quality", zatím jsem byl línej tvo?it vlastní a navíc u p?lky v?cí nevim, co mají nebo nemají d?lat.

zipper 12.5.2007 10:39

To pletivo je p?kný, ale fakt p?íliš jemný. Abych vid?l strukturu, musím se p?kn? nahnout dop?edu ;) Ale p?i závod?ní je to jedno, hlavn?, že to není kosti?kovaný a neruší to.

Pablo 12.5.2007 11:36

2Woodbine> jestli chceš vylepšit pletivo, tak si pohraj s lfs/options/graphics/texture mip bias, nejspíš to bude nejlepší na 0
ukázka

zipper 12.5.2007 12:14

Quote:

Originally Posted by Pablo (Post 63380)
2Woodbine> jestli chceš vylepšit pletivo, tak si pohraj s lfs/options/graphics/texture mip bias, nejspíš to bude nejlepší na 0
ukázka

jj, pravda, ovliv?uje vám to n?jak FPS? Mn? ne. Akorát s MIP bias 0 mi to p?ijde za jízdy mírn? rozmáznuté a když stojím, tak zrovna ten semafor na WE je o n?co víc zubatej.

Treglis 12.5.2007 13:05

Takze jak to mam v ovladacich grafiky nastaveny pro LFS

Anizotropní filtrovaní: 8x
Filtrovaní textur - Anizotropní optimalizace mip filtru : vypnuto
Filtrovaní textur - Anizotropní optimalizace vzorku : vypnuto
Negativní odklon úrovn? detajl? : Uchytit
Filtrovaní textur - Trilinearní optimalizace : Vypnuto
Trojité vyrovnávání : zapnuto
Vertikalní synchronizace : Vynucení zapnuto
Vyhlazovaní hran - Nastavení : 8xS
Vyhlazovaní hran - Pr?hlednost : Supersampling
Vynucení mipmap : Trilineární

S tema lepsima texturama je to i mozny, urcite jsem si tam nahraval nejaky jiny. Jestli postihovaly i pletivo nevim, asfalt ale urcite.

Woodbine 12.5.2007 13:29

2Pablo: Máš recht, ty kluku ušatá... :)

2Treglis: Koukám, že u nvidie se tomu ?íká trochu jinak než u ati, i tak ale dík.

jet 12.5.2007 20:27

treglis> thx! nastavil jsem to jako ty a uz to vypada tak jak ma. pomohlo "Negativní odklon úrovn? detajl? : Uchytit" i kdyz vubec nevim co to vlastne dela...
btw 16xQ AA vypada docela dobre :)

Treglis 12.5.2007 20:40

Quote:

Originally Posted by jet (Post 63397)
treglis> thx! nastavil jsem to jako ty a uz to vypada tak jak ma. pomohlo "Negativní odklon úrovn? detajl? : Uchytit" i kdyz vubec nevim co to vlastne dela...
btw 16xQ AA vypada docela dobre :)

nz, taky nevim co to je, ale v popisu toho nastaveni bylo napsano Uchytit pro kvalitu, tak jsem to uchytitl :)
nahod screen ;)

jet 12.5.2007 21:10

http://www.jet.ic.cz/lfs/af_test3.jpg

Treglis 12.5.2007 21:38

Quote:

Originally Posted by jet (Post 63400)

Hmm, tak to uz je vymazlena grafika :)

Chaos 15.5.2007 18:07

Quote:

Originally Posted by jet (Post 63400)

pff 84fps pri tomhle... jsem rad za 40 kdyz jsem na trati sam a bez AA i AF, v plnym poli mam tak 25... asi bude brzo cas na upgrade...

kmarty 15.5.2007 21:48

1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by Chaos (Post 63568)
pff 84fps pri tomhle... jsem rad za 40 kdyz jsem na trati sam a bez AA i AF, v plnym poli mam tak 25... asi bude brzo cas na upgrade...

Ja mam asi 120fps bez AA a AF, pri temer libovolnym AA ci AF mi to skokem padne na 60fps(+-0.5) a tam se drzi (treba to ma souvislost s tim ze mam refresh do LCD 60hz - treba taky ne).
Jenze mam jinej problem, pokud si AA ci AF zapnu (na jakoukoliv hodnotu), tak mi do minuty zacne hra jakoby lagovat (cas od casu zamrzne screen na par vterin - moc fajn pred zatackou). Kartu nijak nepretaktovavam (nebo podobny nesmysly), stejne nevim jak se to dela.
Grafarnu mam Radeon9800 (nevim kterou presne, byla original s takovym silene velkym chladicem kterej zabira celej slot vedle). Vypada jako ta v attachmentu.
Netusite nekdo kde by mohla byt nejaka bota?

bruenor 16.5.2007 09:12

Quote:

Originally Posted by kmarty (Post 63616)
Ja mam asi 120fps bez AA a AF, pri temer libovolnym AA ci AF mi to skokem padne na 60fps(+-0.5) a tam se drzi (treba to ma souvislost s tim ze mam refresh do LCD 60hz - treba taky ne).
Jenze mam jinej problem, pokud si AA ci AF zapnu (na jakoukoliv hodnotu), tak mi do minuty zacne hra jakoby lagovat (cas od casu zamrzne screen na par vterin - moc fajn pred zatackou). Kartu nijak nepretaktovavam (nebo podobny nesmysly), stejne nevim jak se to dela.
Grafarnu mam Radeon9800 (nevim kterou presne, byla original s takovym silene velkym chladicem kterej zabira celej slot vedle). Vypada jako ta v attachmentu.
Netusite nekdo kde by mohla byt nejaka bota?

Zkontroluj si teploty tohle se vetsinou deje kdyz se prehriva jadro.

kmarty 16.5.2007 11:03

Quote:

Originally Posted by bruenor (Post 63631)
Zkontroluj si teploty tohle se vetsinou deje kdyz se prehriva jadro.

No ja jsem vcera v zapalu boje hledal po netu sec jsem mohl ... a zacinam mit velky podezreni na studenaky az prelamanej PCB, coz je pry vec bezna u tehle karet s timhle chladicem :-(.
Jak zmerit teplotu (jinak nez teplomerem) nevim. Ale kraviny ta karta obcas dela i okamzite pri startu pocitace (uz rovnou behem POSTu je obraz lehce rozsypanej. tak jednou za 5 startu).

jet 16.5.2007 13:17

kup si teplovodivou pastu, sundej chladic, a znova ho poradne namontuj. pokud mas ale rozsypanej obraz uz po startu, tak je mozny, ze karta bude brzo k.o.

pagotamd 8.9.2007 10:59

Quote:

Originally Posted by Treglis (Post 63401)
Hmm, tak to uz je vymazlena grafika :)

koupil jsem si S2 pro prilezitostny jezdeni,hlavne v praci:D ,pc mam dost vykony problem je ale v grafice LFS kdyz dam 16AF+6AA +detail na max v ovladacich mam zapnuty proste vse na max,ale ta grafika je furt katastrofalni ,nejde me o detail ,ale kostrbatost,zrnitost proste me stoho bolej oci,je nekakej problem ATi vs LFS?
i kdyz mam vse zapnuty mam furt min 130-150FPS takze tam chci nasazet co se da,ale vyhlazeny me to teda optoti jinymu simulatoru vubec neprijde,hold asi stari lfs

Ondrejko 8.9.2007 11:41

Quote:

Originally Posted by pagotamd (Post 70661)
koupil jsem si S2 pro prilezitostny jezdeni,hlavne v praci:D ,pc mam dost vykony problem je ale v grafice LFS kdyz dam 16AF+6AA +detail na max v ovladacich mam zapnuty proste vse na max,ale ta grafika je furt katastrofalni ,nejde me o detail ,ale kostrbatost,zrnitost proste me stoho bolej oci,je nekakej problem ATi vs LFS?
i kdyz mam vse zapnuty mam furt min 130-150FPS takze tam chci nasazet co se da,ale vyhlazeny me to teda optoti jinymu simulatoru vubec neprijde,hold asi stari lfs

v hre, v nastaveniach Grafika mas texture map bias uplne vpravo (0.0)?
http://cz.lfsmanual.net/wiki/Soubor:Graphicsmax.jpg


All times are GMT +2. The time now is 04:42.

Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.